Дипломатична ротація

Змінився керівник посольства США в Україні. Але посла досі немає…

фото: US embassy
Від травня 2019-го в нашій державі немає Надзвичайногоі Повноважного посла США, натомість американське посольство очолює тимчасово повірений у справах США в Україні. Спочатку на цій посаді працював Вільям Тейлор, а цього тижня посольство очолила донедавна заступниця Тейлора Крістіна Квін.
«Я перебуваю в Україні вже приблизно шість місяців на посаді заступниці голови місії США в Україні, мені було приємно познайомитися з людьми в Україні під час перебування в Києві та подорожей до таких міст, як Львів та Дніпро. Я зі захопленням зустрічаю нові виклики та велику відповідальність на посаді керівника команди посольства США в Україні. Ми тісно співпрацюємо з українськими партнерами заради просування наших спільних цілей», – таку заяву Крістіни Квін поширило американське посольство в Україні.
Насправді така ротація не стала сюрпризом. За американським законодавством, тимчасовий повірений без затвердження Сенатом міг працювати не більше 210 днів. Але справа у тому, що зміна тимчасового повіреного залишає відкритим питання призначення посла. Ще в середині грудня американське видання Politico повідомляло про те, що адміністрація Дональда Трампа розглядає дві кандидатури на посаду посла в Україні. Йшлося про генерал-лейтенанта у відставці Кіта Дейтона, який обіймає посаду директора Європейського центру досліджень безпеки в Німеччині, та виконувача обов’язків помічника держсекретаря з питань Європи та Євразії Філіпа Рікера. Останній мав замінити на посаді посла в Україні Марі Йованович, яку минулого року відкликали з України за два місяці до завершення терміну трирічних повноважень. До речі, історія з передчасним відкликанням Йованович фігурує в розслідуванні проти глави Білого дому Трампа, що проводиться у межах процедури імпічменту. Американські політики продовжують заявляти про підтримку України, але розуміємо, що все не так просто. Тиснув чи ні Трамп на нашого президента Зеленського, але Україна стала заручницею політичних розбірок між демократами і республіканцями у США. І так може тривати аж до президентських виборів у Америці, які мають відбутися восени цього року. Деякі експерти прогнозують, що до цих виборів і не відбудеться призначення посла в Україні.
Президент Зеленський звільнив попереднього посла України в США Валерія Чалого у липні минулого року. Але в грудні призначив на цю посаду Володимира Єльченка (який до того був постійним представником України при ООН).
«Володимир Єльченко – досвідчений дипломат, який вже кілька років представляє Україну в ООН. Після отримання агремана (попередня згода однієї держави на призначення конкретної особи головою дипломатичного представництва іншої держави) на призначення послом у США він просто переїхав із Нью-Йорка (де розташована штаб-квартира ООН) у Вашингтон. Але це дуже спрощене сприйняття ситуації. Насправді Єльченку буде дуже непросто, адже сьогодні у США склалося доволі негативне відношення до України. Помічається підрив двопартійної підтримки (республіканцями та демократами) нашої держави. Збільшення асигнувань на потреби оборони України не повинні нікого вводити в оману, адже ці гроші будуть використані в самих Штатах або на підготовку за американські гроші. Я скептично ставлюся до перспектив візиту українського президента Володимира Зеленського у Вашингтон до американських президентських виборів 2020 року. І загалом до перспектив потепління україно-американських відносин», – зазначає директор Інституту світової політики Євген Магда у колонці на сайті comments.ua.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7769 / 1.55MB / SQL:{query_count}