Що дасть Україні легалізація легких наркотиків?


Геннадій Москаль, народний депутат України
Я категорично проти легалізації в Україні будь-яких наркотиків. І готовий всіляко відстоювати свою позицію, навіть на зразок того, як свого часу депутат Григорович облила себе бензином у Верховній Раді. Правда, вона тоді сірника не підпалила.

Щодо кампаній за легалізацію наркотиків у деяких країнах, то тут потрібно зрозуміти, що загалом у світі працюють різні наркокартелі. Є чотири різновиди наркотиків – на основі марихуани, на основі листя коки, опіумні наркотики та синтетичні (як амфетаміни). І різні картелі намагаються пролобіювати послаблення законодавства для різних типів наркотиків.

А діють наркокартелі по всьому світу, проплачують лобістські компанії, співпрацюють з урядами країн, з деякими молодіжними організаціями. Після цього і виникають кампанії на підтримку легалізації наркотиків. Ще раз повторю, що за всім цим стоять наркокартелі.
Костянтин Красовський, завідувач відділу контролю за тютюном Інституту стратегічних досліджень МОЗ України
Легалізація наркотиків ніяк не впливає на те, куди Україна хоче приєднатися: до Європейського Союзу чи до “тайожного”. Наркотики і там, і там заборонені. Якщо ж це легалізують, то споживатимуть більше легальних наркотиків. Такі дії не позначаться на будь-яких інших наркотичних речовинах, таких як тютюн чи алкоголь.

Ніде у світі немає такого, щоб легкі наркотики обкладали акцизами, тому й бюджету це не принесе жодної користі. Це дешевий піар політичних “лузерів”, які “випендрюються”, пропонуючи таке.
Володимир Бєглов, радіоведучий
Це питання досі провокує масштабні дискусії і в суспільстві, і в експертному середовищі. Рай для ведучих ток-шоу, оскільки тема невичерпна. Доходить до бійок!

На мою думку, з легалізацією легких наркотиків в Україні варто поводитися обережно, однак плюсів однозначно більше, ніж мінусів. Такий крок виведе з тіні цілий пласт бізнесу, який так чи інакше успішно і злагоджено працює в нашій державі. Вирощування, виготовлення, фасування і збут – на цьому заробляють усі. Це, як відомо з прес-релізів МВС, мільярдні обороти щороку. Якщо пиятику не можна здолати (а не можна), то чому б її не очолити, чому б не збирати з мільярдних оборотів податки до загального бюджету?

Ще один плюс легалізації – підлітки та молоді люди, які не сидітимуть у тюрмах. Ми ж усі знаємо, що зазвичай садять пацана, у якого знайшли пакет, а не справжнього баригу, не міліцейське керівництво, яке цей бізнес покриває. Садять для галочки, а проблему вирішувати ніхто й не думає.

І останній, третій плюс – трава, як твердять науковці, не така небезпечна, як алкоголь. Вона не провокує агресії, не знищує внутрішні органи і (не знаю, не пробував, але розповідали) розширює свідомість. Словом, я за!
Ольга Закалюжна, психолог
Я – проти легалізації легких наркотиків. Це модна тенденція Заходу. Там ці наркотики легалізовані, але там водночас є відпрацьованою система лікування залежних людей. У нас же такі “залежні” не отримують підтримки. У нас це імітація допомоги.

Легалізація наркотиків стосується багатьох сфер державного життя, медицини та міліції зокрема. А ми ж знаємо, що у нас довкола корупція. Усе, що ми робимо, набуває кривого вигляду. У суспільстві існує думка, що наркотики кращі, ніж алкоголь, ніж куриво, що вони не викликають синдрому похмілля, є легшими та менше отруюють організм. Наркотик, коли потрапляє в організм, викликає незворотні зміни. Проблема нашого життя – люди хворі і здорові, які роблять себе хворими.

Дивлячись, куди йде наша медицина і освіта, я бачу, що з дітьми практично не займаються! Дозвілля дітей неорганізоване. Відповідно, ми самі собі створюємо проблему. Ця легалізація — бомба уповільненої дії для покоління. Вона скерована на руйнування української нації.

Загалом це питання є дискусійним. Якщо дозволяємо наркотики – значить, посилюємо контроль. Мені здається, що за тим стоять великі гроші, адже порнографія, наркотики та зброя — це основні брудні гроші, які крутяться у світі. Тому тут не все так просто.
Андрій Любка, поет, есеїст і перекладач
Чим менше заборон – тим більше спокою та миру. Думаю, легалізувавши легкі наркотики, менше українців вживало б міцний алкоголь чи важкі наркотики, поменшало б злочинів і отруєнь. До того ж, якщо зняти заборону, то самі легкі наркотики втратять ореол “модності” й андеграундності, який вони зараз мають, як і кожен бажаний “заборонений плід”.
Маріана Лович, фотограф
В умовах українського соціуму навряд чи діятиме теза “Все дозволене – нецікаве!”. Коли людина вживає легкі наркотики, у неї притуплюється відчуття незадоволення владою, соціальним становищем, курсом валют, зрештою, навіть банальними побутовими речами. А цього притуплення і додасть легалізація.

Ще один аспект – навіть легкі наркотики можуть діяти на організм непередбачуваним чином, а, враховуючи постійні стресові обставини, у яких борсаються українці, – уявити наслідки важко.
Дмитро Гудима, доцент юридичного факультету ЛНУ ім. І. Франка, правозахисник
У суспільстві є багато заборонених явищ, які викликають посилений інтерес, особливо з боку підлітків та молоді. Безперечно, наркотичні препарати посідають чи не найперше місце. Легалізація ж легких наркотиків (за умов певного контролю з боку держави) може зменшити злочинність серед неповнолітніх. Такий товар повинен продаватися у спеціалізованих магазинах і в жодному разі не повинен потрапити до рук малолітніх.

Та спершу державі потрібно провести відповідну кампанію зі зменшення кількості курців – тоді й попит на траву стане меншим. У мене є знайомі, які зі звичайних сигарет перейшли на наркотичні. Тож, така небезпека існує.

У нас небагато акцизних товарів, тому, думаю, легкий наркотик потрібно віднести до тієї групи. Так як це заборонений продукт, його ціна на ринку досить висока.

І чим більше уваги акцентують на так званій “нульовій” толерантності, не допускаючи куріння трави взагалі, тим більше піднімається ціна товару на забороненому ринку. А його контролювати не так вже й легко.
Христина Лукащук, художниця, письменниця
Щодо наркотиків у мене є своя думка – краще не боротись із ними, а не породжувати причин, аби люди ставали наркоманами. А легалізація відкриє більше можливостей (легальних) для спекуляції. Цього ж, як на мене, у нас більше, ніж достатньо. Іншими словами, це не визнання причин, а легалізація наслідків. Так далеко не заїдеш...
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9102 / 1.63MB / SQL:{query_count}