COVID: вірус став агресивнішим, частіше хворіє молодь

Епідситуація на Львівщині ускладнюється. Із 19 до 28 березня на території Львівської міської територіальної громади діятиме жорсткий карантин

Гучні забави, святкування днів народжень у великих компаніях, вечірки, нехтування масками та соціальною дистанцією, а потім позитивний ПРЛ-тест, лікування вдома, згодом – у лікарні, реанімація, ШВЛ… Так, спочатку весело, а опісля емоції вже цілком інші. І скільки б медики разів не наголошували, скільки б журналісти не акцентували, людська безпечність та байдужість чомусь бере гору… Мовляв, «вірусу немає, це все вигадки», «журналісти на таких темах гроші заробляють», «що ви, медики, нас вчите». Інакше, як тупістю і дурістю, це не назвеш! Проте ситуація зараз на Львівщині критична: хворих дуже багато, побільшало госпіталізацій. Вірус став агресивнішим, частіше хворіє молодь.
«Люди не пильнуються, зокрема не носять маски, нехтують правилами карантину. Як наслідок – маємо збільшення кількості хворих на Львівщині. Ситуація погіршилася, на жаль. При цьому тепер більше хворіє молодь. Натомість медики Львівської області готові до погіршення ситуації. Вкотре наголошую жителям області: носіть, будь ласка, маски, дотримуйтеся соціальної дистанції, часто мийте руки і дезінфікуйте їх, уникайте скупчень людей! Якщо у когось в сім’ї хтось захворів, контактні особи мусять залишатися вдома, аби не наражати на небезпеку інших людей. Звісно, варто здавати ПРЛ-тест і не займатися самолікуванням, вчасно звертатися до медиків», – зазначає «Львівській Пошті» епідеміологиня, керівниця Львівського обласного лабораторного центру Наталія Іванченко. – Хочеться піти в гості – є скайп, вайбер, зум. Хочеться організувати подію з великою кількістю людей, знову ж таки – скайп, зум, вайбер. Якщо нехтуєте цими порадами, подивіться статистику, скільки хворих у лікарнях, зокрема в реанімаціях та на апаратах ШВЛ».
Епідеміологиня закликала не легковажити своїм здоров’ям: «Якщо людина має будь-які ознаки ГРЗ – це підстава звертатись до сімейного лікаря. Якщо це дійсно коронавірус, особа повинна перебувати на самоізоляції та спостерігатись лікарем. Усі члени сім’ї хворого повинні теж залишатись вдома. Якщо цього не робити, поширення ковіду, зростання кількості хворих ми зупинити не зможемо».
Коронавірус – це не просто, не смішно, не легко, як це дехто собі уявляє, що це якісь нісенітниці чи придумані історії, а навпаки – складно, важко, довго і дорого
Щодо цифр, то на Львівщині зараз у реанімаціях лікарень із коронавірусом перебуває 198 людей, на апаратах ШВЛ – 49. Загалом у стаціонарах області понад 2400 хворих. За рік пандемії на Львівщині захворіли понад 90 000 осіб, померло – 2442.
Із 19 до 28 березня на території Львівської міської територіальної громади – посилений карантин. Також мерія звернулася до обласної влади ухвалити подібні рішення, аби унеможливити поширення вірусу.
«Ми прийняли дуже непросте, але важливе рішення для життя громадян нашого міста. Із п’ятниці, 19 березня, до 28 березня на території Львівської громади жорсткий локдаун. Діти 1 − 4 класів із 19 березня на канікулах до 28 березня, діти старших класів, 5 −11-их, навчаються онлайн. Дитячі садочки наразі працюють. Закривається робота закладів культури – музеїв, театрів, кінотеатрів. Закривається робота всіх супермаркетів і промислових магазинів за винятком продуктових. Закриваємо кафе, ресторани – робота тільки на винос. Усі спортивні змагання переносяться або скасовуються. Інших варіантів у нас сьогодні немає, тому що маємо достатньо серйозний ріст захворюваності. Допускається робота у спортивних залах і басейнах лише за попереднім записом. Також можуть працювати перукарні, але тільки за попереднім записом. Наразі ринки працюють, проте з дуже жорсткими обмеженнями: окремий вхід і вихід, щоб не було жодних скупчень. Відповідні органи будуть здійснювати жорсткий контроль. Якщо на тому чи тому ринку виявлять порушення, цей ринок закриють без жодних дебатів. Громадський транспорт працює, тому що нам треба перевозити медиків, тих людей, які працюють на підприємствах. Але велике прохання до всіх львів’ян із розумінням ставитися до ситуації і максимально обмежити фізичні контакти. Наші рішення – це єдина можливість зменшити кількість людей, які будуть потребувати госпіталізації та лікування. Вони є обов’язковими до виконання. Прохання до всіх поставитись із розумінням. Також звертаємося до обласної комісії з надзвичайних ситуацій, до обласної адміністрації та обласної ради, щоби подібні рішення були невідкладно прийняті в межах Львівської області. Щоб не було ситуації, коли в межах ОТГ ми, наприклад, великий торговий комплекс закрили, а поруч, через дорогу, він працює, тому що це вже інша юрисдикція. Також закликаємо обласну владу пришвидшити роботу з відкриття нових госпітальних баз, ліжок. Область має багато медичних установ», – сказав 17 березня очільник Львова Андрій Садовий.

Вони добре знають, що таке коронавірус

Що таке коронавірус і які його наслідки для здоров’я, добре знає львів’янка Марія Петришин. Торік перехворіла на ковід вона і її родина. «Усі ми маємо розуміти, що ситуація на Львівщині ускладнюється. Люди мають бути свідомі, що коронавірус – це не просто, не смішно, не легко, як це дехто собі уявляє, що це якісь нісенітниці чи придумані історії, а навпаки – складно, важко, довго і дорого, – зазначає «Львівській Пошті» вона. – Я захворіла у жовтні і у Львівській обласній інфекційній лікарні лікувалася 30 днів. У мене й досі є проблеми зі здоров’ям, хоча на коронавірус перехворіла ще декілька місяців тому. Важкими є й наслідки ковіду, зокрема часто сильно болять ноги. Звісно, зараз я краще почуваюся, аніж, скажімо, у січні, але біль маю досі. Взуття на підборах стало історією, бо тепер його взути неможливо – болять ноги».
Люди не пильнуються, зокрема не носять маски, нехтують правилами карантину. Як наслідок – збільшення кількості хворих на Львівщині
Нюх і смак у Марії не зникали, практично не було кашлю, але була пневмонія, сильна задишка та біль у всьому тілі, дуже боліла голова під час коронавірусу. «Увесь цей біль я навіть не можу порівняти з тим, що був під час пологів. Такого болю я не мала в житті. Я не була кисневозалежна, але перебіг недуги був важкий», – розповідає жінка.
У інфекційній лікарні лікували і чоловіка Марії, і її маму. «Мама взагалі була у критичному стані, лежала 16 днів на животі у кисневій масці. Дякувати Богу, все обійшлося, мама вижила і зараз уже вдома», – каже співрозмовниця.
«Знаю, що зараз, зі слів медиків, які працюють у лікарнях, коронавірус став піддаватися мутації не в кращий бік, а в гірший. Тепер у лікарнях більше молоді. Чомусь саме молодь втратила пильність, стала більш легковажною, зокрема нехтує носінням масок. Серед хворих є люди, які зовсім не мають хронічних недуг, а таки опинилися в лікарні з ковідом. Ба більше, у них складний перебіг хвороби. Тож закликаю: будь ласка, бережіться, носіть маски і дотримуйтеся дистанції! Особливо зараз вкрай важливою є соціальна відповідальність. Так, ми повинні далі жити і працювати, але подбайте про своїх рідних і найближчих, подумайте, як важко вже рік працюють медики у лікарнях. Вони, як і бійці, сьогодні на передовій. Певна, що люди повинні, звісно, за можливості, максимально ізолюватися. Є можливість працювати дистанційно – працюйте. Люди зобов’язані обмежити себе у святкуваннях та забавах для їхнього ж та їхніх рідних добра, – веде далі Марія Петришин. – Усі заходи, де передбачене велике скупчення людей, варто зупинити. Це і є соціальна відповідальність – подбати про ближнього. Скажімо, у однієї людини може бути легкий перебіг хвороби, а у людини, яку вона може заразити, існує ймовірність важкого перебігу. Якби більше людей думало про інших, то, можливо, ситуація не була б такою критичною. Ми говоримо про милосердя та любов до ближнього, особливо це актуально в час посту. Тому кожному потрібно подбати про свого ближнього і пам’ятати про заходи безпеки!»
Коронавірус – це ситуація, у якій Бог вчить дбати не про себе, а про інших, про ближнього. Це та хвороба, яка перекреслює людський егоїзм. Потрібно берегти людей, які навколо
Знає, що таке коронавірус, і львів’янка Світлана Хитрова, яка 1,5 місяця перебувала на лікуванні у Львівській обласній інфекційній лікарні разом із мамою, яку медики також лікували від коронавірусу. «Мені робили УЗД-легень і виявили двобічну пневмонію. Без температури і без кашлю. Я з кисневою маскою не була, а мама була. Лише нещодавно покинула стіни лікарні. Ковід буквально звалив з ніг мою маму, зараз вона лежача і зовсім не сідає. До хвороби у свої 83 роки вона була активною, їздила на ринок, ходила в перукарню, а після коронавірусу повністю злягла. Маю надію, що нам таки допоможуть реабілітологи. Вірю і сподіваюся на краще», – каже «Львівській Пошті» співрозмовниця.
«Звісно, можна робити вигляд, що вірусу нема. Але потрібно завжди пам’ятати, що це «велика лотерея», і не факт, що хвороба вас омине. Люди живуть із надією, що це станеться з кимось іншим, але не з ними. І якщо воно станеться, є два варіанти. Перший – хвороба може минути легко для тебе, але, не знаючи про своє інфікування, ти можеш стати джерелом інфекції для когось зі своїх рідних. І ще не відомо, як ця недуга вплине на тих людей, яких ти інфікуєш. Варіант другий – легко не буде. Життя поділиться на «до» і «після». І якщо ти зараз хочеш розважатися, забувши, що вже минув рік відтоді, як світ, Україна, Львівщина живе з коронавірусом, будь готовий до того, що медсестра не зможе взяти твою кров на аналіз. Чому? Бо вона буде густа. Ти будеш дивитися в лікарні на те, який вплив на психіку молодої людини має коронавірус. Люди перестають бути адекватними, і це типово для цієї недуги. Коронавірус б’є по психіці та калічить людей. Пам’ятайте про це. Нестерпно бачити, як люди, які підхопили коронавірус, помирають у тебе на очах. Лікарі плачуть, вони не можуть забути цих людей. У багатьох моїх знайомих ковід забрав рідних. Це страшно, – розповідає Світлана Хитрова. – Коронавірус – це ситуація, у якій Бог вчить дбати не про себе, а про інших, про ближнього. Це та хвороба, яка перекреслює людський егоїзм. Потрібно берегти людей, які навколо».
На Львівщині для хворих на коронавірус є приблизно 4 тисячі ліжко-місць, 94% із них забезпечені киснем
Світлана Хитрова наголошує: маємо дотримуватися правил, зокрема носити маски, дотримуватися соціальної дистанції, аби вижити! «Штрафи, штрафи і ще раз штрафи. На мою думку, недопрацьовує силовий блок. Законодавчі ініціативи є, але чомусь бракує характеру у когось взяти на себе відповідальність і починати штрафувати. Правила існують задля безпеки кожного! Люди мають нарешті усвідомити, що навколо відбувається і в який час ми живемо. Люди мають утриматися від забав і святкувань – це ж нескладно. Ситуація погіршується, тому якщо є можливість працювати дистанційно, це варто зробити!» – акцентує співрозмовниця.
Лікується зараз від коронавірусу і львів’янка Мар’яна Романяк. «Я трималася рік із початку пандемії, планувала дочекатися вакцини, щоб не захворіти на коронавірус. Проте зараз мій аналіз на ковід позитивний. Як цей вірус з’явився у нашій сім’ї, невідомо. Тепер треба зібратися на силі та одужувати. Коронавірус – дуже погана штука. Мої симптоми – кашель, температура, біль голови і якийсь дивний стан думок. Важко говорити, думати, ходити. Ніби в космосі. Чую часто від друзів, що хтось втратив нюх, смак – і все. Та, виходячи з моєї практики і рідних, корона «ламає» сильно. Новий штам вкладає на ліжка людей віком 20 – 40 років, – каже дівчина. – «Корона» уражає легені, серцево-судинну систему, органи травлення, усі слабкі місця в організмі. Зараз у Львові та в Україні дуже багато хворих. Будьте обережні, носіть маски, користуйтеся засобами захисту, не ходіть на концерти чи в інші місця скупчення людей. У 2020 році ми багато пройшли, та зараз дуже розслабилися. Тому бережіть себе і своїх рідних!»
Зараз у Львові є 1300 ліжко-місць, до кінця березня цю кількість планують збільшити до 2000
Тепер літні люди стали більш обережні, багато хто з них перехворів. А молоді втратили пильність. Якщо раніше до лікарень потрапляли переважно старші люди, то тепер вірус став агресивніший, і в лікарнях більшає пацієнтів молодого віку без супутніх захворювань. Медики наголошують: коронавірус уражає молодих людей без супутніх недуг; спостерігається стрімке зростання госпіталізації хворих; ковід проявляється раніше – уже на шостий-сьомий день.
«Теперішній перебіг захворювання у пацієнтів дуже відрізняється. У нашій лікарні маємо кілька десятків осіб із тяжким перебігом недуги. І це люди молодого віку, без супутніх захворювань. Попередня хвиля коронавірусу більше стосувалася людей похилого віку, а зараз у нас переважно люди молодого та середнього віку, які нічим особливо не хворіли. Пацієнтам, які мають перші симптоми хвороби, треба наголошувати на дотриманні усіх рекомендацій. Вони повинні пити багато рідини, їм треба призначати антикоагулянтну терапію. Хороший ефект дає призначення імуноглобулінів. Вірус дуже непрогнозований, уражає здорових людей. На жаль, є повторні госпіталізації, особливо через недотримання порад лікаря», – каже Наталя Матолінець, завідувачка відділення реанімації Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Львова.
На облаштування тимчасових шпиталів у Львові скерували 18 млн грн
«На жаль, люди розслабилися і перестали носити маски, перестали дотримуватися дистанції, менше стали використовувати засоби особистої гігієни, почали збиратися у великих компаніях і святкувати. Як наслідок – недуга, лікування, лікарня, важкий перебіг коронавірусу. Це надзвичайно підступна, важка і непрогнозована хвороба. Ми стикаємося з тим, що хворі поступають до нас у стані середньої важкості, а згодом за надзвичайно короткий час бачимо й важку форму перебігу недуги. Маємо збільшення кількості хворих. Відмінністю між минулим роком і сьогоденням є те, що значно помолодшала вікова категорія пацієнтів. Якщо, скажімо, торік у квітні-травні-червні серед хворих здебільшого були люди старшого віку, то зараз є хворі, яким 30-35-40 років. Це люди молодого працездатного віку. На жаль, їх кількість постійно зростає, – зазначав «Львівській Пошті» Сергій Федоренко, директор Львівської обласної інфекційної лікарні. – Ось подивіться на інші країни світу – там безпрецедентні заходи, жорсткі штрафи. Українцям, на жаль, бракує відповідальності та самодисципліни! Чомусь люди не хочуть чути настанови медиків, а потім бідкаються. Ось і зараз є збільшення кількості хворих на коронавірус. Тому наголошую: дотримуйтеся всіх рекомендацій медиків і здоров’я всім».

Життя у «червоній зоні»

Зараз Україна займає 11 місце серед країн світу за кількістю нових інфікувань, серед країн Європи – 5-те. У «червоній зоні» в Україні чотири області: Житомирська, Чернівецька, Івано-Франківська і Закарпатська. «Локдаун в Україні запровадять, якщо більша кількість областей перейдуть у «червону зону». Умовою є 50-70% регіонів, які максимально посилили обмеження», – каже очільник МОЗ Максим Степанов.
Зі слів міністра, країна додержуватиме стратегії адаптивного карантину. Але якщо більша частина областей перейде на червоний рівень, тоді можливий жорсткий локдаун.
Хочеться піти в гості – є скайп, вайбер, зум. Хочеться організувати подію з великою кількістю людей, знову ж таки – скайп, зум, вайбер. Якщо нехтуєте цими порадами, подивіться статистику, скільки хворих у лікарнях, зокрема в реанімаціях та на апаратах ШВЛ
Зазначимо, що з 24 лютого в Україні діє адаптивний карантин, у межах якого вся країна поділена на чотири зони («червона», «помаранчева», «жовта» і «зелена»). При цьому найжорсткіші обмеження діють у «червоній зоні». Тут, зокрема, заборонена робота кафе, ресторанів, кінотеатрів, ТРЦ, заборонений рух транспорту (міський транспорт возить людей за спецперепустками, а залізничний має тільки спецрейси). Школи в «червоній зоні» працюють дистанційно.
Із твердження Максима Степанова, серед областей, які можуть потрапити до червоного рівня епіднебезпеки, Вінницька, Львівська та місто Київ. «Якщо динаміка захворюваності не покращиться, Львівська область потрапить у «червону зону» карантину», – визнає і очільник Львова Андрій Садовий.
Натомість заступник голови Львівської ОДА Іван Собко заявив, що ймовірність того, що область потрапить у «червону зону» карантину, становить 90%. «Щодня госпіталізують 200-260 пацієнтів. У лікарні доправляють удвічі більше пацієнтів, аніж виписують. У такому випадку ми скоро будемо мати заповненість ліжко-місць більш ніж на 65% і відразу потрапимо в «червону зону». Я припускаю на 90%, що такими темпами ми котимося в «червону зону», – каже Іван Собко.
Як наголошує посадовець, вірус цей – підступний та агресивний, сьогодні він все частіше уражає молодих людей. «60% нинішніх пацієнтів – молоді люди без жодних супутніх захворювань. Ковід піддається мутації. Також медики зазначають, що тепер для одужання пацієнти потребують більш ніж 14 днів», – зазначає Іван Собко.
«На Львівщині ситуація із захворюваністю на ковід досить довго була стабільною, проте зараз вона ускладнюється. Ми готувалися до цього. Сьогодні в області для хворих на коронавірус є майже 4 тисячі ліжко-місць, 94% із них забезпечені киснем», – запевняє він. При цьому каже, що значний приріст хворих – тих, яких госпіталізують, природно зумовлює заповненість ліжко-місць у медзакладах. Для прикладу, два опорні заклади області вже заповнені на понад 90%. Це Львівська обласна інфекційна лікарня і Центр легеневого здоров’я.
У однієї людини може бути легкий перебіг хвороби, а у людини, яку вона може заразити, існує ймовірність важкого перебігу. Якби більше людей думало про інших, то, можливо, ситуація не була б такою критичною. Кожному потрібно подбати про свого ближнього і пам’ятати про заходи безпеки!
У зв’язку зі складною ситуацією із захворюванням на коронавірус в опорних лікарнях області планують збільшити кількість ліжко-місць. Про це мовилося під час засідання обласного Штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. «На жаль, епідемічна ситуація в області погіршується. Щодо кількості госпіталізованих осіб ми перевищили показники жовтня. На сьогодні нам необхідно забезпечити додаткових 600 ліжко-місць, щоб у випадку збільшення кількості хворих бути готовими надати належну допомогу і врятувати людські життя. Тож маємо працювати синхронно і запропонувати комісії ТЕБ і НС конкретні пропозиції», – зазначив керівник робіт з ліквідації надзвичайної ситуації, заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.
Під час засідання штабу директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис поінформував, що порівняно з лютим заповненість ліжко-місць у медзакладах зросла втричі. «В стаціонарах перебуває понад дві тисячі осіб. Щодня в стаціонари потрапляють від 240 до 270 пацієнтів. Якщо порівнювати з жовтнем, тоді такого не спостерігалося, тоді наш «рекорд» становив 250 осіб. Також якщо у період тритижневої давності «швидка» виїжджала на добу 35 разів до пацієнтів із підозрою на коронавірус, то сьогодні у неї понад 100 викликів», – зазначає він.
Медики застерігають: хворі на Львівщині є носіями різновиду коронавірусу, який відрізняється від тих, що були раніше. «Це не «британський» штам, не «південноафриканський», а новий, зі зміненим антигеном. Це може свідчити про одну з причин зростання кількості хворих. Тенденція приросту хворих за останні 14 днів порівняно з попередніми двома тижнями невтішна. Вище середньообласних показників – Львівський і Дрогобицький райони. У той же час Яворівський виходить на темпи приросту хворих. Щоби запобігти збільшенню кількості ковідних пацієнтів, контактних із хворими осіб необхідно вносити у додаток «Дія». Питання переходу на онлайн-навчання теж є пріоритетним. Щодо роботи громадських закладів, то її необхідно обмежити, щоб не допустити колапсу медичної системи. Окрім того, державним коштом доставлені швидкі тести, важливо їх максимально використати. Якщо негайно вживатимемо необхідних заходів, то зможемо уникнути епідеміологічного піку!» – наголошує епідеміологиня, керівниця Львівського обласного лабораторного центру Наталія Іванченко.
За підсумками засідання Іван Собко доручив профільному департаменту спільно з міською владою та керівниками районів розробити механізм збільшення кількості ліжко-місць в опорних лікарнях і винести відповідне рішення для затвердження комісії ТЕБ і НС.

Тимчасові шпиталі у Львові: де саме

Зараз у Львові 1300 ліжко-місць, до кінця березня цю кількість планують збільшити до 2000. Зокрема, на базі двох лікарень утворять тимчасові шпиталі, а відповідна комісія, створена ухвалою Львівської міськради, опрацьовує можливість перепрофілювання денних стаціонарів міських поліклінік.
У середу, 17 березня, виконавчий комітет Львівської міської ради прийняв два рішення щодо розгортання тимчасових шпиталів на базі двох міських лікарень: 8-ої лікарні в амбулаторному відділенні на вул. Навроцького, 23 та лікарні швидкої допомоги – у поліклінічному відділенні на вул. Мазепи, 25.
Виконком ухвалив рішення про надання 18 млн грн для облаштування тимчасових шпиталів, інформує пресслужба міськради. На облаштування такого шпиталю на базі лікарні швидкої допомоги скерували 16 млн грн, а для шпиталю на базі 8-ої міської лікарні – 2 млн грн. Водночас, аби лікарня швидкої допомоги могла облаштувати такий тимчасовий шпиталь, на її баланс передали приміщення на вул. Мазепи, 25. Із 18 березня там розпочнуть ремонтні роботи і підведення кисню.
На Львівщині збільшилась кількість дітей, які хворіють на ковід
«Ми прийняли два важливі рішення, які дають змогу в пришвидшеному темпі розгорнути нові ліжко-місця. Перше рішення – розподілити 18 мільйонів гривень між двома лікарнями, на основі яких розгорнуть тимчасові шпиталі. І якщо 8-ма лікарня могла розпочати роботи, маючи ці приміщення на балансі, то лікарня швидкої допомоги – ні, бо приміщення на Мазепи не були на її балансі. Тож ми передали лікарні на баланс ці приміщення, щоб вони могли розгортати нові ліжка і підводити кисень. Мовиться про кошти і юридичну можливість початку ремонтів та підведення кисню», – каже Андрій Москаленко, перший заступник міського голови Львова.
В амбулаторному відділенні, розташованому у 8-ій міській лікарні, буде 36 ліжок, у поліклінічному відділенні на вул. Мазепи – 150. Загалом на першому етапі планують розгорнути додаткові 366 ліжок: тобто ще 60 ліжок на базі поліклініки на просп. Червоної Калини, 70 ліжок у поліклініці на вул. Симоненка та 50 ліжок на базі лікарні на вул. Бой-Желенського. Також міська комісія обстежила інші приміщення медичних закладів на можливість розгортання додаткових ліжок. Загалом місто планує облаштувати 700 нових ліжко-місць для хворих на коронавірус у міських медичних закладах.

Батьки, бережіть діточок!

Батькам варто взяти до уваги, що на Львівщині побільшало й дітей, які захворіли на коронавірус. «В області збільшилась кількість дітей, які хворіють на ковід. За березень у ковідне відділення нашого медзакладу доправили 43 дитини. З початку 2021 року в нас було 160 хворих. Якщо на початку року з усіх дітей, яких лікували у ковідній зоні, методом ПЛР-тестування підтверджували коронавірус у 30-33%, то на сьогодні цей показник становить понад 60%. Теперішні пацієнти набагато важчі. Зараз ми лікуємо три важкі пневмонії, всі хворі – кисневозалежні. Серед них двоє дітей 17-ти років і одна дитина 10-ти років, яка перебуває на апараті ШВЛ», – каже директорка Львівської обласної дитячої лікарні «ОХМАТДИТ» Олександра Бурда.
З її слів, уже давно у лікарні не було маленьких пацієнтів на ШВЛ. Із попереднім таким випадком медики стикнулися в жовтні. Тоді дитина потребувала штучної вентиляції легень упродовж тривалого часу.
«Сьогодні ми свою роботу виконуємо, є чергові бригади, працюють усі служби. Сподіваюся, що ми спільними зусиллями зможемо припинити поширення ковідної інфекції, розірвати ланцюжок зараження», – зазначає Олександра Бурда.


У Вінницькій та Закарпатській областях виявили циркуляцію мутованих штамів, які мають британське походження – вони заразніші, ніж інші, та на 64% смертоносніші за попередні варіанти вірусу.
Німецька клініка «Шаріте» підтвердила циркуляцію в Україні «британського» штаму коронавірусу, який вважають заразнішим за інші, повідомляє Центр громадського здоров’я (ЦГЗ). Він передавав «Шаріте» 200 зразків на дослідження. На початку березня клініка дала результати секвенування 48 зразків, а 15 березня – решти 152-ох.
У Вінницькій (4 зразки) та Закарпатській (2 зразки) областях виявили циркуляцію мутованих штамів, які мають британське походження.
Загалом «Шаріте» виявила в Україні циркуляцію 18 мутованих штамів, які походять з Італії, Данії, Бельгії, Великої Британії, Австралії та країн Азії.
Циркуляцію «південноафриканського» чи «бразильського» штамів в Україні не виявили. Лабораторія ЦГЗ щомісяця надсилає підтверджені позитивні зразки до іноземних клінік для секвенування. 9 березня 338 зразків надіслали до лабораторії в Лондоні.
Раніше Інститут епідеміології та інфекційних хвороб імені Громашевського підтвердив циркуляцію «британського» штаму в Івано-Франківській області. Відомо, що цей штам заразніший. Також учені підтвердили, що «британський» штам на 64% смертоносніший за попередні варіанти вірусу.
Водночас фармацевтичні компанії та фахівці з питань охорони здоров’я стверджують, що вакцини проти Covid-19, які вже використовують для щеплення населення, є дієвими й проти «британського» штаму.
фото: Олег Огородник, пресслужба Львівської міськради,
пресслужба Львівської ОДА
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8895 / 1.85MB / SQL:{query_count}