Потрібно зібрати 350 тисяч гривень

Меценатів заохочують долучитися до створення мінімакету Гарнізонного храму для незрячих

Меценатів та всіх охочих запрошують долучитися до фінансової підтримки ініціативи відтворення храму свв. апп. Петра і Павла у мінімакеті для незрячих. Гарнізонний храм створив відповідний рахунок (UA403253210000026006053782578), куди можна переказати кошти. Орієнтовна вартість макету становитиме 350 тис. грн. Тому спільними зусиллями сподіваються реалізувати хороший задум, щоб одну з найбільших святинь міста могли побачити незрячі люди.
«Надихнули нас на це батьки нашого захисника Юрія Голуба, який загинув на війні. Батько незрячий, мати бачить дуже трошки. Саме вони звернулися до нас, щоб пройти екскурсію у храмі, почути про нього інформацію й побувати в ньому в туристичний спосіб. Тоді ми зрозуміли, що це надважливо, щоб люди, які не мають змоги бачити, могли наблизитися до історії й торкнутися нашої святині таким чином», – розповідає настоятель Гарнізонного храму свв. апп. Петра і Павла УГКЦ Тарас Михальчук.
Храм уже розпочав збір коштів на цю добру справу, створивши окремий рахунок (UA40325321000002600605378257), куди можна перераховувати кошти. Потрібно зібрати 350 тис грн.
Зі слів директора департаменту «Адміністрація міського голови» Євгена Бойка, у Львові вже є активна практика встановлення мінімакетів для незрячих. Так, маємо копії храму св. Юра, Львівської ратуші, пам’ятника Тарасу Шевченку. А на площі Марійській є інформаційна таблиця трохи іншого формату. У найближчих планах – встановлення мінімакету Оперного театру.
«Наступного року храм свв. апп. Петра і Павла відзначатиме десятиліття з часу відновлення богослужінь. У місті, з нагоди цієї дати, заплановано багато різних ініціатив. Зараз тривають активні роботи з відновлення фасаду, було вкладено багато коштів у проведення внутрішніх робіт, але особливим буде й створення мінімакету Гарнізонного храму. Він буде розміщений з боку пр. Свободи, щоб таким чином якомога більше туристів могли побачити цей храм. Але першочергово він виконуватиме функцію можливості споглядання на храм для незрячих людей. Міська рада вже працює над проєктом мінімакету Гарнізонного храму, митці розробляють скульптуру і, відповідно, коли матимемо всю суму коштів, то будемо спільно реалізовувати цей задум. Тому суть цієї ініціативи також у тому, щоб залучити й об'єднати якомога більшу кількість людей до реалізації. Зі свого боку, міська рада долучиться тією сумою коштів, якої бракуватиме, але сподіваємося, що долучаться і мешканці, і бізнес, тож ми швидко реалізуємо цей проект», – наголосив Євген Бойко.
Храм святих апостолів Петра і Павла, відомий у Львові як костел єзуїтів, – чинна церква УГКЦ у Львові. Збудована у стилі раннього бароко на початку XVII ст, є однією з найбільших сакральних споруд міста. У 1946 році радянська влада зачинила храм. Якийсь час церкву використовували як склад, а з 1970-х років передали науковій бібліотеці імені В. Стефаника під книгосховище. Церкву освячено та відкрито 6 грудня 2011 року. Відповідно, наступного року храм відзначатиме 10-ту річницю з часу відкриття.
Цього року за кошти міста розпочалася реставрація центрального фасаду храму св. Петра і Павла. Її вартість – 7,5 млн грн.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7689 / 1.56MB / SQL:{query_count}