Акцент на єдність, згуртованість і координацію

Львівські волонтери, громадські активісти, духовенство, медики та бізнес об’єднались, щоб допомогти лікарям у боротьбі з COVID-19

Поширення коронавірусу в одних країнах набирає обертів, в інших ситуація вже стабілізується. Україна серед тих, де кажуть, що все тільки починається. Історія з коронавірусом нині демонструє, наскільки українська медицина недореформована, чого банально бракує в медичних установах. Та у цей час добре видно світлих людей, які готові, хто чим може, допомагати медикам у боротьбі зупинити поширення COVID-19.
Задля спільної та злагодженої допомогти об’єдналось дев’ять львівських організацій
Щоб не розпорошувати свої сили, львівські волонтери, громадські активісти, духовенство, медики та бізнес об’єдналися в єдиний центр допомоги нашим лікарням. Кажуть, зараз злагодженість, координація і взаємодія – головна зброя проти коронавірусного ворога.
«Побачили, як в останні дні необхідні засоби захисту для медиків, наприклад, маски третього класу захисту, постачальники перепродували з чималими націнками. Ми намагались придбати їх, але за нормальною ціною це було складно зробити. Після того вирішили координувати дії між волонтерськими структурами, щоби не створювати ажіотажу на ринку продажу та не дати спекулянтам наживатись на біді. Також побачили, що готових допомагати – багато, але їхні старання виглядали, як хаотичний броунівський рух. Тож виникло питання, як робити це ефективно. Вирішили об’єднатись та всі дії зі закупівель координувати між собою», – розповів «Львівській Пошті» керівник «Народної Самооборони» Львівщини, депутат Львівської міської ради Валерій Веремчук.
Поки що задля спільної та злагодженої допомогти об’єдналось дев’ять львівських організацій. Це ті організації, які уже добре відомі львів’янам своїми благодійними проєктами, справами. Наприклад, Центр військового капеланства УГКЦ, який із часів Майдану допомагає військовим. Або ж  благодійні фонди «Крила надії» чи «Із янголом на плечі», які роками підтримують важкохворих дітей, зокрема онкохворих. Також об’єднались «Народна Самооборона» Львівщини, ГО VARTA 700, ГО «Варта-1», Перший український жіночий ветеранський простір Re:Hub, корпоративний БФ «Відкриті очі» компанія SoftServe, громадський штаб «Діємо разом».
Менше ніж за тиждень на рахунок Центру військового капеланства УГКЦ надійшло близько 105 тисяч гривень добровільних пожертв
Потреб багато, а ресурсів мало, веде далі Валерій Веремчук. Тому сьогодні уже напрацьовано конкретний список потреб медзакладів. Зокрема, мовиться про Львівську обласну інфекційну лікарню, де приймають хворих на коронавірусну інфекцію чи 8-му міську клінічну лікарню. Напряму об’єднані організації контактують із медиками та головними лікарями міста та області.

«Сьогодні найперше потребуємо контактів постачальників та виробників, офіційних представників, які пропонують за адекватними цінами якісний товар: захисні костюми, маски другого та третього ступеня захисту, окуляри, медичні одноразові рукавиці, антисептики. З дорожчого – це апарати ШВЛ», – додав співрозмовник.
Об’єднані організації закликають підприємців, бізнес та усіх небайдужих долучатися, надавати фінансову підтримку, ділитися контактами і зв’язками. Фінансово долучитись до придбання всього необхідного львівським медикам можна за трьома благодійними рахунками:

Найменування організації: РО ЦЕНТР ВIЙСЬКОВОГО КАПЕЛАНСТВА УГКЦ
Код отримувача: 35775549
Назва банку: Західне ГРУ АТ КБ «ПриватБанк»
Рахунок отримувача у форматі IBAN:
UA84 325321 00000 26007053774574 ГРН
UA13 325321 00000 26009053779470 EUR
UA85 325321 00000 26009053760326 USD

Реквізити для переказів (БФ IЗ ЯНГОЛОМ НА ПЛЕЧI):
Картка «ПриватБанку» 5169 3305 2147 3006
(директор фонду Федечко Ю.В.), лише для користувачів Приват24
р/р для юр. осіб і тих, у кого рахунки не в «ПриватБанку»:
UA593253210000026008053785175
БО БФ IЗ ЯНГОЛОМ НА ПЛЕЧI (благодiйна органiзацiя),
АТ КБ «ПРИВАТБАНК»
ЄДРПОУ/ДРФО 41411833, валюта UAH (українська гривня).
Призначення: благодійний внесок, допомога лікарням

БФ «КРИЛА НАДІЇ»
• картковий рахунок 5169330511367333 (Ліпська Н.С.) – для Приват24
• UA533253210000026005053715836 код ЄДРПОУ/ІПН 35620901 – інші банки
• для переказів із-за кордону  www.liqpay.ua/ru/checkout/card/i92692777102
Контакти: volonter.lviv@gmail.com 0504307188


Отець Тарас Михальчук, настоятель Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла УГКЦ:
– Настав час, коли говорити про когось одного, хто мав би стати лідером чи керівником, недоречно. У боротьбі з лихом світового масштабу потрібно говорити про солідарність, єдність, згуртованість для загального добра і перемоги над усіма тими викликами, які сьогодні є в нашій країні. Ми як церква, що є частиною суспільства, хочемо долучитися всіляко до волонтерського руху. Центр військового капеланства УГКЦ має волонтерський досвід у часи Майдану і війни, яка досі триває. Ми не забуваємо за військових, але розуміємо, що нині є велика потреба у засобах захисту для наших медиків, апаратах ШВЛ. Тому ми долучились до збору коштів і об’єднали свої зусилля довкола великих волонтерських організацій нашого міста. Нині багато людей хочуть бути дієвими, щось робити. Простір, який створений волонтерськими організаціями, дозволяє реалізувати своє бажання. Це можуть бути невеличкі пожертви, але сумарно може мовитись про 20 тисяч гривень зібраних за один день. А це дає нам можливість говорити уже предметно з нашими підприємцями, які мають прямі контакти з Китаєм. Отож хочемо найближчим часом закупити кілька апаратів ШВЛ. Координаційний рух важливий і тим, що матимемо згуртовану інформацію з основних лікарень, які нині допомагають хворим на вірус. Попри непросту економічну ситуацію в державі, люди залишаються активними і фінансово долучаються до добрих справ. Менше ніж за тиждень на рахунок Центру військового капеланства УГКЦ надійшло близько 105 тисяч гривень добровільних пожертв. Як священник хотів би додати, щоб ми пам’ятали, що сонце світить, а Господь нас любить. І попри все ніхто не забороняє нам казати один одному «дякую».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8084 / 1.59MB / SQL:{query_count}