Львівські айтішники допомагають у боротьбі з коронавірусом

Впродовж тижня для Львова надійдуть 20 тисяч експрес-тестів, які закупили ІТ-компанії у межах проєкту United for Health

Щоб запобігти миттєвому поширенню COVID-19, зокрема на території Львівщини, Львівський ІТ Кластер (це близько 100 ІТ-компаній) кілька днів тому запустив екстрений проєкт допомоги – United for Health. Також ІТ-компанії Львова хочуть допомогти вже інфікованим львів’янам та жителям області.
Найперше своїми силами почали закупляти спеціальні експрес-тести для масового тестування населення. Адже відомо, що в інфікованої людини хвороба може проходити навіть без симптомів. Водночас сама людина може переносити вірус. До слова, сьогодні Україна посідає останнє місце у рейтингу країн за кількістю осіб, протестованих на SARS-CoV-2. Спільно з міською та обласною владами, Штабом оперативного реагування, Львівський ІТ Кластер координує свої дії та можливості.
«Новий проєкт United for Health є дуже оперативною ідеєю як допомогти місту, області та нам усім в цій ситуації, якій ми опинились. Від старту нашого проєкту минуло всього чотири дні, але ми вже маємо перші результати – це зібрані 3 мільйони гривень. За ці кошти ми закупимо експрес-тести. Уже замовлено першу партію тестів – 20 тисяч штук. Впродовж дев’яти днів маємо їх отримати. Діагностування вірусу у великих масштабах може врятувати не одне життя та здоров’я! Паралельно продовжуємо збирати кошти і вирішимо з медиками та владою, що надалі закуповувати», – каже Степан Веселовський, CEO Львівського ІТ Кластеру.

Загалом планують зібрати 5 мільйонів гривень на першому етапі проекту для закупівлі експрес-тестів. За ці кошти для початку хочуть закупити 100 тисяч тестів на SARS-CoV-2 для Львова, які будуть доступними для львів’ян та жителів області.
Із 30 березня планують розпочати другий етап проєкту United for Health – збір коштів на нагальні потреби Львова у боротьбі з COVID-19. Зокрема, на потреби медичної галузі нашого міста. Тоді ж сформують Фонд боротьби з коронавірусом, на рахунок якого прийматимуть кошти від благодійників із технологічної індустрії та інших осіб. «Наразі всі кошти надходять лише від представників ІТ-спільноти. Невдовзі ми плануємо розширити збір та долучати будь-кого, хто хоче пожертвувати кошти. Для цього формуватимемо спеціальний фонд», – зазначив Степан Веселовський.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7785 / 1.54MB / SQL:{query_count}