«Я за ефективну працю, а не за політиканство і популізм!»

Максим Козицький, новий очільник Львівщини, – про наставників, команду, залучення інвесторів і про те, чого чекати бізнесу

фото: Олег Огородник
Йому зичать мудрості, сили та конструктивної роботи. Акцентують, що він достойний високої посади і що Львівщині пощастило. Президент України, представляючи на посаді нового очільника Львівщини, назвав його сильним менеджером. Зі слів тих, що добре його знають, це працьовита і фахова людина зі стратегічним баченням, інтелігентний та вихований чоловік. За плечима у нього професійний досвід, управлінський талант та організаторські здібності.
Новий очільник Львівщини – 38-річний Максим Козицький – прийшов у державне управління з бізнесу. Спочатку вчився на хірурга, потім були НУ «Києво-Могилянська академія» і Франковий виш. На посаду держслужбовця прийшов із успішного бізнесу в енергетичній сфері (мовиться про альтернативну енергетику).
Максим Козицький був одним із претендентів на посаду очільника Львівщини, якого президент запропонував жителям нашої області у фейсбук-опитуванні в червні 2019-го. Влітку головою Львівської ОДА призначили Маркіяна Мальського, в грудні глава держави звільнив його своїм указом.
Готовий зробити все, щоб жителі Львівської області відчули, що влада їх чує, поважає і готова вирішувати важкі питання, йти на компроміси

У четвер, 6 лютого, президент представив голову Львівської облдержадміністрації Максима Козицького. «Дякую за довіру президентові України Володимиру Зеленському і тим, що підтримували мою кандидатуру під час громадського обговорення в соціальних мережах у червні минулого року і підтримали зараз. Мені довірили очолити виконавчу владу області у непростий період. Певен, що Львівська облдержадміністрація має стати надійним гарантом дотримання Конституції та законодавства на території Львівщини. Вся громада Львівщини повинна працювати на те, щоб наша область ставала багатшою, привабливішою, комфортнішою, безпечнішою для мешканців краю, гостей. А також успішним прикладом для інших областей і надійним партнером для іноземних інвесторів! – наголосив Максим Козицький. – Мій пріоритет – налагодження співпраці Львівської облдержадміністрації та облради, плідна робота всіх департаментів, кількісні та якісні показники результатів, які будуть помітні не лише на папері, а й позначаться на житті жителів Львівщини. Думаю, нам із колегами вдасться показати ефективну роботу на благо Львівщини».
Є велике сподівання, що Максим Козицький таки змінить нашу область на краще, бо він не лише сильний менеджер, а й мав хороших наставників – Ігоря Герича в медицині та Ярослава Шпака в енергетиці. До слова, Максим Козицький із родини медиків (його мати і батько – психоаналітики).

«Львівська Пошта» поспілкувалася з новопризначеним керівником області. Говорили про відповідальність, професійність, справедливість, порядність і людяність, про виклики і компроміси, про вміння чути і вимогливість до підлеглих, про завдання від президента та проблеми області, про залучення інвестицій та створення сприятливих умов для провадження бізнесу, про промисловість та енергозбереження, ремонти доріг і пункти перетину на кордоні, про зустрічі та спілкування з бійцями.
– Під час вашого представлення у Червонограді президент України наголосив, що «шукали сильного менеджера». Призначення на посаду керівника області – це довіра і водночас велика відповідальність.
– Дякую президентові України Володимиру Зеленському за довіру! Безперечно, це дуже велика відповідальність. Готовий відповідати за кожен свій вчинок на цій посаді. Я точно не прийшов на посаду керівника Львівщини задля власного збагачення. Мені це не потрібно. Справді хочу і буду робити все, аби люди відчули, що влада може бути іншою. Готовий служити людям – і це не пусті слова. Готовий зробити все, щоб жителі Львівської області відчули, що влада їх чує, поважає і готова вирішувати важкі питання, йти на компроміси.
Завше казав і кажу, що в житті важливим є питання людяності, порядності й справедливості. Я ніколи не переступав через це і не збираюся цього робити, бо так вихований

Сьогодні в державі потрібно зробити ще багато реформ. І подяка президенту, що він задає тон цим реформам. За 20 років маємо в Україні стільки проблемних питань, якими серйозно ніхто не займався, а просто, як то кажуть, плив за течією. Громадянам варто чітко пояснювати ті чи ті реформи. Має бути якісна комунікація влади з людьми. Повторюся: влада має чути людей! Скажімо, громадянам треба зрозуміло пояснювати, що таке децентралізація, які є критерії, за якими створюються об’єднані територіальні громади. В цьому питанні влада має чути людей, адже в них є своє бачення. В цьому питанні потрібно знаходити компроміси. Компроміси часом важкі, не завжди популярні. Зрештою, ніхто не казав, що всі рішення будуть популярні.

фото: Олег Огородник
– Ви щойно тричі сказали, що влада має чути людей. Але річ у тім,  що й люди хочуть, аби так було. Скажіть, будь ласка, що для вас означає «чути людей»?
– Насамперед це повага до людей! Я займався бізнесом на Львівщині і добре розумію, що це таке, коли тебе не чують. Коли ти приходиш в будь-який державний кабінет, а тобі розповідають, що, мовляв, «це тяжко», «це нереально», «це неможливо», «а ось тут зарегульовано»…
– Тобто ви в курсі, що таке звичайна українська бюрократія…
– Я б назвав це радше чиновницьким свавіллям і небажанням працювати для людей.
– Як наслідок – у людей до влади недовіра. Ламати стереотипи важко чи, навпаки легко, якщо є бажання це робити?
– Думаю, президент України вже поламав багато стереотипів. Я представник президента на Львівщині і буду відкритий до людей, чутиму їх. Чути людей – це і створення хорошого інвестиційного клімату, нових робочих місць, покращення умов праці, боротьба з корупцією.
У кожен район області поїду обов’язково! Керівник на власні очі має бачити проблеми, чути людей, бачити регіон
– Ви кажете про потребу йти на компроміс. А ви людина компромісна?
– Я людина совісті. Люблю, щоб було по справедливості.
– Це вас так батьки виховали?
– Так, і я їм за це вдячний! Мої батьки дуже багато в мене вкладали. Я старший син (є ще молодший брат.“Львівська Пошта”), старший онук. Мною дуже багато в дитинстві займалися. І виховали, думаю, добре.
– Подяка батькам за добре виховання сина!
– Тепер у моєму житті настав етап випробування владою. Коли вже йти з цієї посади – очільника області, то варто розуміти, що потрібно йти з неї такою ж людиною, якою прийшов. Завжди стараюся бути людиною, чути людей.
– «Бути людиною» – так говорив моральний авторитет нації Блаженніший Любомир Гузар. Наче два прості слова, але скільки в них змісту! Насправді не кожен це розуміє, але це так важливо у наш непростий час.
– Згоден.
– Знаю, що одним із ваших наставників у житті був Ярослав Шпак – колишній керівник «Львівобленерго», шанований експерт у галузі паливно-енергетичного комплексу. Мені як журналістці він, окрім того що професіонал, запам’ятався ще й тим, що завше був людяним, комунікабельним. Може, за щось хотіли б подякувати йому?
– Окрім батьків, у мене в житті було ще два наставники, яким я щиро вдячний. І один із них, як ви кажете, Ярослав Федорович Шпак, який фактично привів мене в енергетику, відкрив мені очі на цю галузь. Дякую йому за дороговкази в житті! Він унікальна людина, професійна і мудра. Пан Ярослав – людина величезної душі, суцільний позитив.
У своєму житті він був на високих керівних посадах, справді один із найавторитетніших енергетиків, заслужений енергетик України. Він будував і перші вітростанції, і перші сонячні електростанції, зокрема в Криму. То була найбільша на той час сонячна електростанція у всій Європі.
Я мав хороших наставників – Ігоря Герича в медицині та Ярослава Шпака в енергетиці
– Чи радилися ви зі своїм наставником, коли йшли на посаду керівника Львівщини? І якщо так, то які настанови Ярослав Федорович вам давав? Він досить добре знає нашу область, її проблеми.
– Казав, що це велика відповідальність. Побажав успіхів на цій посаді. Казав, що ця робота буде важка, але потрібна, що її треба виконувати від душі й серця.
– Можливо, Ярослав Шпак буде вашим радником, зокрема з питань паливно-енергетичного комплексу? Кожен голова Львівської ОДА завжди мав радників з різних питань.
– Ярославу Федоровичу вже за 80-ть. Та він завзятий і працьовитий. Звичайно, з питань паливно-енергетичного комплексу він буде одним із моїх радників.
– А хто був ще одним наставником, якому також вдячні?
– О так, це велика людина, знана і шанована на Львівщині: Ігор Дионізович Герич. Дякую, що ця світла людина була в моєму житті!
– Так, це справді унікальна людина, особистість, лікар від Бога! Ігоря Дионізовича так всі любили… Його так бракує родині, Львову, Львівщині, медикам і нам, журналістам… «Все буде добре!» – завше любив казати Ігор Дионізович.
– Саме так – «Все буде добре!». Ці слова закарбувалися і в моїй пам’яті. Ігор Дионізович – людина, яка мене, як кажуть, формувала, коли я прийшов з медичного інституту в інтернатуру і магістратуру. Мені завжди подобалися його життєві принципи. Він був надзвичайний чоловік – професійний, людяний, добрий, позитивний, інтелігентний.
Праці для команди буде вдосталь. Та сподіваюся, що ми впораємося. Вли-вання «свіжої крові» точно буде у Львівській ОДА
– Насправді це велике людське щастя знати таких двох особистостей – Ярослава Шпака та Ігоря Герича. Вважаю, що це й журналістське щастя – знатися, працювати, спілкуватися з такими надзвичайними людьми.
– Бо вони справді унікальні особистості, шановані на Львівщині.
– Ігор Дионізович є прикладом того, яким має бути справжній медик. Справу батька гідно продовжує його син – знаний у Львові хірург Гнат Герич. Задля якісних змін в області напевно будете формувати свою команду – професійну і надійну. А для такої команди потрібні професійні кадри. Прошу сказати, чи бачите ви, скажімо, Гната Герича продовжувачем справи батька? Я про керівника медицини області, яким колись був Ігор Дионізович. Можливо, він буде вашим радником з медичних питань?
– З Гнатом ми добре знаємося, понад те – це мій товариш. Він точно продовжує справу батька, є дуже успішним і знаним хірургом у Львові. Чи він захоче займатися організаційною роботою? Я з ним про це ще не говорив, але подумаю над цим.
– Чим найбільше пишаєтеся в житті? Що вдалося зробити до часу призначення на цю високу посаду?
– Пишаюся своїми двома дітьми – сином і донькою. Це мій найбільший здобуток. У професійному плані – це перший в Україні кредит Європейського банку реконструкції та розвитку нашій фірмі. Нам вдалося зробити проєкт, який зацікавив ЄБРР.

фото: Офіс президента
– Що для вас є важливим на посаді голови Львівської ОДА?
– На першому місці має бути добробут людини. Дуже б хотілося, аби жителі Львівщини не їздили на заробітки, а жили і працювали тут, виховували своїх дітей. А хто зараз на заробітках, аби поверталися додому, створювали малі підприємства, вкладали зароблені за кордоном гроші. Хочу, щоб жителі області, повернувшись додому, відкривали тут бізнес і щоб посадовці не створювали їм бюрократичних перепон. На цьому ж акцентує президент України. Мовиться про створення сприятливих умов для провадження бізнесу, зокрема про спрощення певних процедур. Це і полегшення щодо надання земельних ділянок, і полегшення щодо пришвидшення процедур видачі техумов. Сьогодні це доволі бюрократичні процедури, які тривають досить довго. Європа з цим давно упоралася, а ми… Ситуацію потрібно змінювати кардинально.
– Кому як не вам – людині, яка прийшла на державну службу з бізнесу, знати, що люди направду втомилися від бюрократії. Державу роз’їдає корупція і хабарництво…
– Так, хабарництво – це зло. Фірма, до якої я мав стосунок перед тим, як стати головою Львівської ОДА, нікому не дає хабарів, чесно сплачує податки, є одним з найбільших платників податків.
– Значить ви як керівник області будете жорстко контролювати боротьбу силових структур із хабарництвом та корупцією. Бо ж не секрет, що хабарництво нікуди не зникло з медицини, освіти, з інших галузей…
– Так, моя посада зобов’язує мене координувати роботу правоохоронних органів. На Львівщині всі керівники силових структур нові і професійні. Думаю, вони займають справді активну і жорстку позицію щодо питання боротьби з корупцією та хабарництвом. Певен, що ми спрацюємося. Де це потрібно, буду їм допомагати. Закликаю жителів Львівщини звертатися до правоохоронних органів, якщо в них вимагають хабара! Не треба мовчати, миритися з цим ганебним явищем, треба повідомляти правоохоронців.
Водночас закликаю силові структури оперативно й фахово реагувати на такі заяви людей, жодним чином не ігнорувати їх! Люди мають чітко розуміти, що не можна, з одного боку, засуджувати в розмовах хабарництво, а з другого – толерувати і давати хабарі. Не давайте самі – і не будуть брати! Або ми перебуваємо «в одному човні», будуючи нову державу, або просто показуємо пальцем, що знову нічого не робиться. Кожен має хотіти змінюватися, тоді й країна почне змінюватися.
– Що на посаді керівника області робитимете найближчим часом? Для того, щоб втілити заплановане, виконати завдання президента, потрібна сильна професійна і віддана команда.
– Насамперед потрібно сформувати команду. Мовиться й про аудит усіх департаментів та управлінь Львівської ОДА. Минулого тижня я провів першу ознайомчу нараду. Цікаво було почути, чи керівники орієнтуються в проблемах, чи правильно визначають пріоритети.
Від підлеглих вимагатиму виконання чітко поставлених завдань, визначення пріоритетів і руху вперед
Цього тижня заслухаю всіх керівників департаментів і управлінь, хочу почути звіт за 2019 рік, а також те, хто як бачить роботу і розвиток Львівщини в цьому році. Послухаю кожного, а далі робитимемо висновки, по дорозі нам із цими людьми чи ні. Тим паче, що є завдання центральних органів влади. Керівники мають бути професіоналами на своїй ділянці роботи. Я за якість, порядність та чітке виконання завдань!
Загалом 2020 рік, згідно із завданням президента і уряду, є роком великого будівництва. Є чітке завдання – будівництво доріг, стадіонів, опорних шкіл, медичних амбулаторій.
– На Львівщині роками зберігалася тенденція, що певні депутати, лобіюючи інтереси свого округу, саме на ньому будували або ремонтували школи, дитячі садки, амбулаторії. Натомість є райони, де школярі й досі ходять в туалет на вулицю. Це ганебно! Тобто мовиться про нерівномірний розподіл коштів районам області, яких загалом 20.
– Добре кажете. У нас на Львівщині досі є школи з туалетами на вулиці. Це справді ганебно! Перед нами поставлене завдання, щоб до кінця цього року таких вбиралень у школах не було. І їх не буде! Це не просто першочергове завдання, це питання самоповаги. Будемо змінювати ситуацію. Власне тут актуальним є питання децентралізації, аби ОТГ були самодостатні, могли забезпечити дітей школою, садочком, дорослих і дітей – якісною медичною допомогою.
– Якісна медицина, освіта, а також безпека є першочерговими життєвими потребами людей. Чи важливими ці потреби будуть для вас як керівника Львівщини?
– Так, дуже важливими. Ці питання будуть на моєму щоденному контролі та контролі моїх заступників. Я за якісну медицину й освіту! І в нас у цьому напрямку ще багато праці.
– Ви погодилися обійняти найвищу посаду на Львівщині. Область чекала вашого призначення кілька тижнів і таки дочекалася. Ця посада для вас –  амбіція чи бажання змінити Львівщину на краще?
– Для мене це не амбіція, це виклик і справді бажання змінити область на краще. Бажання змінити процеси.
– Ви особисто вірите у зміни?
– Так, інакше не погодився б на цю посаду. Праці для команди буде вдосталь. Та сподіваюся, що ми впораємося. Я за ефективну працю, а не за політиканство і популізм!. Я політикою не займався, я займався бізнесом. У нашому суспільстві чомусь досить високий градус політичної напруги, а треба працювати. Так, на цій посаді я буду змушений спілкуватися з представниками різних партій. Чи кожного з них знаю? Ні, не знаю. Будемо знайомитися, спілкуватися. Мені імпонують люди, які є чесними в стосунках.
2020-ий – рік великого будівництва. Є чітке завдання – будівництво доріг, стадіонів, опорних шкіл, медичних амбулаторій. Ми – прикордонна область, тож потрібно розвивати автомобільні шляхи, зокрема ремонтувати їх, буду-вати пункти пропуску на кордоні
– Ви готові до викликів політичних?
– Вважаю, що готовий, а життя покаже. У своєму житті мені доводилося спілкуватися з дуже великою кількістю людей, які представляли різні інтереси, різні верстви населення, різні професії.
– Повернімося до питання команди. Кого ви хочете бачити у ній і скільки часу вам знадобиться, щоб її сформувати? Певна, що в цій команді буде Іван Собко, який зараз є заступником голови Львівської ОДА. Він буде першим заступником?
– Так, Іван Собко буде в моїй команді. А щодо першого заступника, то тут розглядається така можливість. Я подаю кандидатури – Київ їх затверджує. Такою була і є процедура. Погодження займають до місяця часу. Зараз усі заступники працюють на своїх місцях. Можливо, перерозподілю повноваження між ними. Вливання «свіжої крові» точно буде у Львівській ОДА. Всі ці люди доволі успішні. Питання, чи погодяться вони працювати на державній службі. А працювати тут доведеться багато. Добре, що є чимало ідейних людей, які справді хочуть змін, хочуть змінювати ситуацію на Львівщині.
– Чого чекати від вас підлеглим? Ви жорсткий і вимогливий керівник чи радше демократичний?
– Так, я вимогливий керівник. Чи жорсткий? Часом жорсткий, особливо коли потрібен результат. Чи демократія – це моє? Анархія – точно не моє. Від підлеглих вимагатиму виконання чітко поставлених завдань, визначення пріоритетів і руху вперед. Наради і спілкування будуть.
 – Наради будуть відкриті для медіа чи закриті?
– Такі наради будуть. Я за наради, де видно якість, але проти нарад, де присутнє шоу! Завдання – не робити шоу, а працювати. Загалом ми відкриті до медіа, до будь-яких запитань щодо тих чи тих проблем, їх обговорення та шляхів вирішення.

фото: пресслужба ЛОДА
– Уперше голову Львівської ОДА представляли не у Львові, а в області – у Червонограді на шахті. Так зване шахтарське питання – одне з проблемних на Львівщині. Як думаєте його вирішувати? Ви ж у державне управління прийшли з бізнесу, зокрема з альтернативної енергетики, де зараз спостерігається справжній бум. Видобуток вугілля припиниться чи все ж таки шанси на розвиток цієї галузі є?
– Мені запам’ятався вірш поета, який був шахтарем, Миколи Чернявського, якого розстріляли в 30-их роках минулого століття:
У сажі чорній, як мара,
руками піт з лиця втира
І кайлом вугіль б’є і б’є.
В норі шахтар – на нього лл’є
Мутна холодна вода.
І лампа світиться бліда
Морга, немовби нежива,
Повітря дихати – нема.
Треба віддати велику шану і подяку шахтарям. Це важка праця. Вони спускаються в шахту, тяжко працюють… Шахтарі – це цілі династії. Світовий банк та Європейський банк реконструкції та розвитку з 2019 року перестали фінансувати видобуток вугілля. З 2021-го перестануть фінансувати видобуток нафти і газу. Вони вважають, що перспектива за альтернативними видами енергетики. Лише в регіонах, де це життєво необхідно, ці проєкти будуть фінансувати.
Шахтарям потрібно віддати борги із зарплати. Вони чесно і важко заробили свої гроші. Держава зобов’язана віддати людям борги, аби вони мали можливість спокійно жити і годувати свої сім’ї.
– То що, на шахти чекає реорганізація?
– Державне підприємство «Львіввугілля» – це шість шахт. На мою думку, потрібно здійснити розділення цих шахт на окремі юридичні особи. Це відповідальність екології та енергетики. Насамперед потрібно віддати борги. Чітко сказати людям, коли це буде зроблене, за який період. Згодом поінформувати їх про реорганізацію, тобто про окремі юридичні особи. Опісля проаналізувати собівартість видобутку вугілля на кожній з цих шахт. Адже є справді перспективні шахти, де собівартість відповідає ринковій ціні, які варто залишити у власності держави. Решті запропонувати державно-приватне партнерство. Мовиться про приватного інвестора, який по-іншому побачить розвиток цих шахт. Можливо, зможе вивести їх у перспективні. Якщо ж інвестор не знайдеться, ці шахти треба буде реорганізовувати, перенавчати шахтарів, запропонувати їм нові робочі місця. Важливою тут буде комунікація: людям потрібно все чітко пояснити, що, як і чому, розповісти правду про реальний стан справ. Звісно, люди бояться. Там працюють цілі родини шахтарів.
Обов’язково планую зустрічатися з бійцями. Такі зустрічі потрібно влашто-вувати, допоки не будуть вирішені всі проблеми ветеранів. Важливо, аби влада чула бійців і мала бажання їм допомогти
– За які ще проблемні питання на Львівщині візьметься ваша команда?
– За логістику. Ми – прикордонна область, тож потрібно розвивати автомобільні шляхи, зокрема ремонтувати їх, будувати пункти пропуску на кордоні.
– Так, черги на кордоні бувають кілометрові. Ви самі, як їдете за кордон, також стоїте в заторах чи обираєте літак?
– Останні два роки волію за кордон літати, бо знаю про черги на кордоні. Втомився стояти в заторах. Дістатися кудись літаком набагато швидше. Та й сенсу нема їхати за кордон автівкою, коли у Львові так розвивається аеропорт, відкрито багато напрямків у країни Європи. Аналогічні затори утворюються й тоді, коли люди повертаються додому з-за кордону. Знову ж таки потрібно кілька годин стояти в черзі на кордоні. Я особисто в тих заторах уже стільки стояв, тож чудово розумію роздратування людей. Будемо намагатися це питання зрушувати з місця. Як я вже казав, Львівщині потрібно будувати нові пункти перетину кордону і закінчити розширення вже наявних. Це й ремонти доріг, які ведуть до пунктів пропуску. Серед них є такі, що й дорогами важко назвати. …
– До цього часу Львівщина активно займалася ремонтом доріг. Багато було зроблено. Ці роботи будуть продовжені? Чи є гроші на це?
– Звісно, ремонт доріг – один із пріоритетів. Ба більше, це завдання президента і уряду. Так, гроші передбачені на ремонт доріг, і то чималі.
– Ви самі їздите Львівщиною. Яка з доріг, на вашу думку, в найгіршому стані? Яку конче потрібно ремонтувати?
– Дорога на Червоноград. Вона в списку зовсім занедбаних, тих, що потребують капітального ремонту.
– А які дороги, навпаки, у доброму стані, якими ви особисто задоволені?
– Дорога зі Львова до Києва, дороги на Самбір, Івано-Франківськ. Потрібно, аби всі автошляхи Львівщини були в такому стані, аби водіям було комфортно і безпечно їздити, а не нарікати на бездіяльність влади. В цьому питанні ще багато праці, його не вирішити миттєво – потрібен час і терпіння.
Дуже б хотілося, аби жителі Львівщини не їздили на заробітки, а жили і пра-цювали тут. А хто зараз на заробітках, поверталися додому, відкривали тут бізнес і щоб посадовці не створювали їм бюрократичних перепон
– Останніми роками в Україні, зокрема на Львівщині, чимало уваги приділяли питанню енергозбереження у школах та лікарнях. Ви як людина, яка прийшла з бізнесу, яка займається альтернативною енергетикою, добре знаєте, чому це важливо і на часі.
– Програма енергозбереження в області досить добра і якісна, тож будемо її продовжувати. Енергозбереження – один із пріоритетів держави. Це був, є і буде пріоритет для Львівської області, бо це економія бюджетних коштів і гарантоване тепло взимку. Україна, зокрема Львівщина, з кожним роком зменшує споживання газу. Тут також важливо, хто буде керівником галузі  ПЕК в області. А щодо альтернативної енергетики, то Львівщина має потужний потенціал: і вітру, і сонця в нас достатньо.
– «Зелена» енергетика, сільське господарство, туризм сьогодні також активно розвиваються в області.
– Так, це правда. Саме це розвивається в області добре. Будемо ще активніше розвивати туризм, щоб до нас їхали на відпочинок як українські, так і іноземні туристи. У нас чудовий потенціал. Маю на увазі Карпати. А щоб турист до на їхав, потрібна якісна інфраструктура, зокрема дороги, велодоріжки. Під час першої наради мені сподобалися правильні акценти очільниці управління туризму та курортів Львівської ОДА.
– Так, Наталя Табака справді любить те, що робить, горить цим.
– Я також це відчув. У свою коротку презентацію цієї галузі вона вклала душу. Добре, коли люди люблять те, що роблять. Тоді буде результат, результат задля змін на Львівщині. Одразу відчуваю, коли людина на своєму місці і прагне якісно працювати. Сподіваюся, такою буде вся команда Львівської ОДА. Люди чекають якісних змін в області, тож будемо задля цього працювати!
– А що ще, на вашу думку, мало б краще розвиватися в області?
– Промисловість. Саме тут потрібне залучення інвесторів – чи українських, чи іноземних. Нам бракує будь-яких промислових товарів. З інвесторами проводитимемо зустрічі, спілкуватимемося. Варто чітко говорити про те, яку вигоду вони матимуть від створення підприємств на Львівщині. Будемо полегшувати їм умови провадження бізнесу. Я особисто вірю в державну програму кредитування 5-7-9%, яку задекларував президент. І це не популізм, як багато хто думає, це крута програма!

фото: Олег Огородник
– А де ви особисто взялися б розвивати бізнес на Львівщині, як кажуть, з нуля? Як гадаєте, це легко?
– Я доволі патріотичний і оптимістичний. Так, я б розпочав. Це мій дім, моя батьківщина. А чому б ні? Звісно, не все просто і легко, але я певен: лише той, хто йде, долає перешкоди! І моє завдання як керівника Львівщини – зробити менше тих перешкод. Я б сам точно розпочав бізнес з нуля, бо вважаю, що Львівщина має потужний потенціал: працьовиті й відкриті люди з хорошим рівнем освіти; близькість до кордону і, відповідно, можливість експорту товарів; велика кількість інституцій, які можуть створювати і впроваджувати розробки.
– Ви щойно фактично назвали ті речі, якими справді сильна Львівщина. Але ці ж працьовиті люди… Велика їх кількість їде працювати за кордон…
– Найбільший інвестор України за минулий рік – це українські люди. Це 12 мільярдів доларів! Це колосальна сума. Якби ці люди не лише надсилали сюди кошти, але й поверталися, започатковували бізнес і вкладали ці гроші в його розвиток…
– А чи знаєте ви бодай одну людину, яка повернулася б із заробітків сюди, на Львівщину, і вклала кошти в бізнес?
– Так, знаю. І не одну, а кілька. Знаю людей, які повернулися з-за кордону і роблять тут на Львівщині бойлери. Ці люди повірили, що можна працювати й удома, де поруч родина. Знаю людей, які почали виготовляти мозаїчну плитку. Вони повернулися і розпочали тут власний бізнес, бо мають бажання жити, працювати і розвиватися вдома, в Україні. І наше завдання як влади – аби таких людей було щораз більше. Кажу про сприятливі умови провадження бізнесу.
– Чого чекати бізнесу? Чи матимете ви зустрічі з бізнесменами? І взагалі, що для вас є соціальна відповідальність бізнесу?
– Чекати відкритості та розуміння, а також бажання почути і допомогти. Так, ми матимемо зустрічі з представниками бізнесу, будемо спілкуватися. Весь бізнес має бути соціально відповідальним!
Закликаю жителів Львівщини звертатися до правоохоронних органів, якщо в них вимагають хабара! Не давайте самі – і не будуть брати! Кожен має хоті-ти змінюватися, тоді й країна почне змінюватися
– Знаю, що коли ви працювали у бізнесі, то ваша фірма була соціально відповідальною. І ви, на відміну від деяких львівських бізнесменів, не піарилися на цьому, а виконували свою роботу.
– Більшість моїх знайомих, які мають бізнес, абсолютно такі ж, як я: були і є соціально відповідальними. Це ж нормально!
– На Львівщині тисячі бійців, і в кожного з них свої проблеми. Чи плануєте зустрічатися з ними? І якщо так, то як часто і де?
– Обов’язково планую зустрічатися з бійцями. Такі зустрічі потрібно влаштовувати, допоки не будуть вирішені всі проблеми ветеранів. Спершу вислухаю посадовців, які відповідають за ці питання, дізнаюся про їхні пріоритети в роботі, потім зроблю висновки, і ми визначимося, коли, де і як часто будемо мати зустрічі влади з бійцями. Не можна поверхово ставитися до людей, які віддають своє здоров’я та життя за власну державу! Потрібно чітко вивчати проблемні питання, з якими зіштовхуються бійці, визначати алгоритм їх вирішення. Важливо, аби влада чула бійців і мала бажання їм допомогти. Питання, які хвилюють бійців, стануть пріоритетними для влади області.
– Чи плануєте поїздки в райони і прийом громадян?
– Так. У кожен район області поїду обов’язково! Керівник на власні очі має бачити проблеми, чути людей, бачити регіон. Адже коли ти не бачиш особисто, як живуть люди, не знаєш, що їх турбує, які питання потрібно нагально вирішити, то не зможеш приймати правильні рішення. Тож будемо регулярно їздити в райони. Звісно, одразу всі проблемні питання не вирішити, але крок за кроком це можна і треба робити. Прийом громадян також буде обов’язково. Буде запис на прийом – звертайтеся.
Я точно не прийшов на посаду керівника Львівщини задля власного збагачення. Мені це не потрібно
– Якою ви бачите співпрацю з Львівською облрадою, міськрадою, парламентарями від Львівщини?
– Я за конструктивну співпрацю, за розуміння і вирішення проблем задля розвитку краю. Будемо мати зустрічі з парламентарями від Львівщини.
– Серед парламентарів є два колишні очільники Львівщини – Олег Синютка та Михайло Цимбалюк.
– Так, і вони як ніхто знають наш край. Сподіваюся на конструктивну співпрацю з ними задля розвитку Львівщини. Певен, що спільно ми будемо лобіювати вирішення проблемних питань області на центральному рівні.
А щодо співпраці з Львівською облрадою, то я націлений виключно на працю, але не на політиканство. Депутатів вибирали люди, які чекають результатів їхньої роботи. Депутати представляють громаду області, тому їхнє завдання зробити все, аби людям на Львівщині жилося краще. У мене завдання аналогічні. Думаю, ми спрацюємося. При цьому наголошу: все буде згідно з буквою закону!
– Завдань чимало, проблем також. Як вважаєте, упораєтеся з ними? Ви готові до викликів?
– Так, готовий. А чи впораюся, то вже людям судити. Я погодився на цю відповідальну посаду, тому готовий важко працювати.
– На вас тиснути взагалі реально? Чи може вам хтось вказувати, як і що робити?
– Тиснути на мене можна, але перетиснути важко. Це не означає, що я піддамся. Це не про мене. Я завше казав і кажу, що в житті важливим є питання людяності, порядності й справедливості. Я ніколи не переступав через це і не збираюся цього робити, бо так вихований.
Розмовляла Ірина Цицак

У понеділок, 10 лютого, керівник області зустрівся з парламентарями від Львівщини: Ярославом Рущишиним, Миколою Величковичем, Ярославом Дубневичем, Ростиславом Тістиком, Юрієм Камельчуком, Галиною Васильченко, Павлом Бакунцем, Романом Лозинським, Наталією Піпою, Андрієм Котом, Андрієм Лопушанським, Орестом Саламахою, Остапом Шипайлом. Участь у зустрічі також взяли заступники голови ОДА Василь Лозинський, Юрій Холод, Іван Собко і Тарас Грень. 
«Налаштований на конструктивну співпрацю з кожним із народних обранців. Маю надію, що в нас буде продуктивна співпраця, бо кожен із них у Верховній Раді є авторитетом і може зробити чимало для того, щоб Львівщина справді процвітала. Обговорили низку важливих питань для розвитку області. Зокрема, мовилося про перегляд переліку об’єктів, які фінансують коштом ДФРР, трансформацію вугільної галузі, розвиток дорожньої інфраструктури та сфери медицини. Окремо акцентували увагу на розвитку реформи децентралізації та формуванні спроможних територіальних громад, – зазначив Максим Козицький. – Обмінялися думками щодо шляхів вирішення актуальних питань у регіоні. Такі зустрічі будуть проводитись регулярно задля спільного результату».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8399 / 1.93MB / SQL:{query_count}