Де зануритись в ополонку на Водохреща?

Львівська міськрада оприлюднила список дозволених локацій і нагадує про правила безпеки

Львівська міськрада закликає львів’ян бути обережними під час святкувань Богоявлення. Тому місто визначило дозволені локації для занурення в ополонку. У інших водоймах категорично заборонено проводити самовільні купання та пірнання у воду, адже це небезпечно для життя та здоров’я.
«Думаю, що така погода може спровокувати ще більшу кількість людей, охочих зануритись у воду. Тому рекомендуємо купатись лише на тих локаціях, які офіційно заявлені, де є організатори і вони несуть відповідальність. У місті також є водойми, де занурюватись не можна. Нам важливо попередити людей про це. На всіх таких локаціях будуть встановлені знаки заборони», – прокоментував Андрій Москаленко, заступник міського голови з питань розвитку.
Отже, сьогодні та завтра районні адміністрації проведуть повторне обстеження водойм і відновлять таблички про заборону купання у тих місцях, де вони пошкоджені.
Дозволені для купання локації наступні:
– озеро у парку «Горіховий гай», вул. В. Великого, 16;
– Погулянка, вул. Вахнянина, 29-а «Центр творчості дітей та юнацтва Галичини». Святкування заплановане на 19 січня з 09.00 до 21.00;
– Винники, на місцевому озері на вул. Шевченка.
«Просимо звернути увагу і на те, що під час проведення свята Водохреща необхідно дотримуватися Правил охорони життя людей на водних об’єктах. Також доводимо до відома організаторів: власники водних об’єктів, де проводять святкування, несуть всю відповідальність за безпеку учасників та забезпечують роботу рятувальних постів», – зазначили у міському управлінні з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення.
Додамо, для голів районів міста дали доручення обстежити території водойм Львова на наявність знаків, що інформують про заборону купання. Якщо десь такі таблички відсутні, їх мають поновити.
Основні правила купання на Водохреща:
Для тих, хто планує купання у водоймах на свято, рекомендуємо дотримуватися таких правил:
– купатись в ополонці лікарі не радять тим, у кого є хворі нирки, діабет, проблеми із тиском;
– зі собою варто мати зручний одяг, щоб ви змогли швидко роздягнутися та одягнутися після купання;
– перед купанням добре поїсти, хоча би за годину до пірнання (вживання алкоголю категорично заборонене);
– перед тим, як залізти у воду, треба добре розігрітися: кілька хвилин бігу, сполоснути обличчя водою тощо;
– до ополонки необхідно підходити в зручному взутті, щоб запобігти втратам чутливості ніг. Краще використати черевики або вовняні шкарпетки для того, щоб дійти до ополонки. Можливе використання спеціальних гумових капців, які також захищають ноги від гострих предметів та не дадуть вам ковзати на льоду. Ідучи до ополонки, пам’ятайте, що доріжка може бути слизькою – ідіть повільно й уважно;
– занурюватись треба в спеціально обладнаних ополонках біля берега під наглядом рятувальників та медичних працівників;
– у воду варто заходити поступово. Занурюватись найкраще по шию, не замочивши голову, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку. Ніколи не пірнайте в ополонку вперед головою. Стрибки й занурення у воду з головою не рекомендуються, тому що це збільшує втрату температури й може призвести до шоку від холоду;
– якщо з вами дитина, уважно слідкуйте за нею під час занурення в ополонку;
– у воді варто бути не більше 30 секунд (щоб тричі сполоснутися вам буде достатньо цього часу);
– під час виходу з води не тримайтеся безпосередньо за металеві поручні, використовуйте сухий рушник;
– коли вийдете з води, треба добре розтерти шкіру, одягнутися і одразу сховатися у тепло, випити гарячий чай (алкоголь не зігріває, а лише може нашкодити).
«Шановні мешканці Львова, подбайте про своє здоров’я та здоров’я своїх близьких, не нехтуйте правилами безпечної поведінки», – закликають у міському управлінні з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8042 / 1.57MB / SQL:{query_count}