Різдвяне дійство задля бійців у Домі Франка

У Львові волонтерський вертеп зібрав 40 тисяч гривень для центру реабілітації “Фенікс”

Сучасний хаб-простір для бійців та їхньої реабілітації у рідному місті – такою є мрія-задум львівських волонтерів та громадських активістів. І крок за кроком вони наполегливо йдуть до цієї важливої ідеї. Ідея, яка вкрай на часі, бо на східних теренах України вже п’ятий рік поспіль триває війна… Бійцям, які тримають для нас небо і повертаються з гарячих точок Донеччини та Луганщини, вдома так потрібна фахова, якісна реабілітація. Реабілітація як фізична, так і психологічна.
Отож, аби допомогти Центру реабілітації бійців “Фенікс” створити сучасний ветеран-хаб, волонтери і громадські активісти зорганізували волонтерський вертеп. У час різдвяних свят він завітав з колядою до військових, поліцейських, податківців, а також у Дім Франка на благодійний святковий вечір “Різдвяні ангели надії”.
Серед учасників вертепу немає професійних акторів, у них різні професії. Та все те, що побачив і почув глядач, заслуговує на гучні оплески! Готувалися до виступу ґрунтовно – репетиції тривали два місяці. Відточували кожен рух, кожне слово, кожен погляд. Хвилювалися, звісно. Та все вийшло чудово і яскраво! Ще б пак, вертеп готували з благодійною метою і таким чином долучилися до доброї справи задля бійців. Учасники вертепу все робили з великим ентузіазмом, щиро та з любов’ю. Зібралися драйвові люди, з позитивною енергетикою. 14 із 15 учасників вертепу – жінки.
Первинний задум – потішити в часі різдвяних свят друзів військових-ветеранів та їхні родини – з часом переріс у чудовий благодійний проект, метою якого став збір коштів на розвиток центру, допомогу та популяризацію волонтерського руху як такого.
Зокрема, волонтерка Марія Петришин згуртувала команду “акторів” – волонтерів та громадських активістів. Дехто вже мав досвід публічних творчих виступів, дехто вперше спробували себе в акторській майстерності.

Автором осучасненого театралізованого різдвяного дійства стала одна з його учасниць – Анна Соляр. Отож, акторський вертеп - Марія – Марія Петришин, пастушки – Софія Трач, Лілія Сютик, цариці – Олександра Юрченко, Мирослава Дейнега, Оксана Чухліб, ангели – Лілія Садляк, Наталія Шелестак, Галина Кіндзер, Смерть – Інна Арат, чортиці – Галина Лопоша, Марія Скочиліс, Христина Арат, ведуча і автор вертепу – Ганна Соляр). Єдиної чоловічої ролі у вертепі удостоївся Андрій Посікіра, який став (як і в житті) енергетичним центром акторської бригади і справжньою зіркою, “відкриттям року”. У віршованому сценарії вікові українські традиції та сучасне трактування подій у країні, “давнина і сьогодення сплелися в єдиний час”.
У Домі Франка, де традиційно зібралося чудове товариство, було різдвяно, святочно і радісно. Це було яскраве, креативне і захопливе дійство. Було надзвичайно, адже зібралися люди, які роблять добру справу. Наколядувалися всі. Дорогі волонтери, дякуємо за прекрасні коляди та творче дійство!
Уже не вперше у Домі Франка гостюють “Ангели надії” – ангели, які допомагають нашим воїнам-захисникам. Окрім виступу вертепу, в Домі Франка провели аукціон картин “Ангели  над Львовом”. Продавали картини, створені у серпні 2018-го на схилах Високого замку під керівництвом відомого іконописця Лева Скопа. Зокрема, одна з робіт – дуже красива і світла картина “Ангел здійснення мрій” авторства Марти Гуль – тепер у редакції газети “Львівська Пошта”.
Також у під час свята в Домі Франка тривало спільне прикрашання дідуха-оберега синьо-жовтими стрічками з побажаннями від кожного, хто був присутній у залі. Згодом цей оберіг передадуть бійцям на передову. Окрім цього, в Домі Франка відбувся конкурс на найкраще новорічне посівання.

У цей вечір (з аукціону та зі скриньок) волонтери на потреби реабілітаційного центру “Фенікс” назбирали понад 21 тисячу гривень. А загалом волонтерський вертеп наколядував за свята понад 40 тисяч гривень.
“Добре, що Бог усіх нас разом звів, що проводимо такі важливі благодійні заходи на потреби бійців. Дякую Андрієві Посікірі та волонтерам, які працюють задля розвитку реабілітаційного центру Фенікс! Ми вже – як велика і дружня родина. Тішуся, що волонтери зорганізували прекрасний благодійний вертеп. Дуже гарно колядували! Дівчата – великі молодці! Тішуся, що в Домі Франка відбувся аукціон з продажу робіт “Ангели над Львовом”. Ярина Капітан – чудовий ліцитатор. Усе разом – фантастичний захід у час різдвяних свят”, – каже іконописець Лев Скоп. На переконання пана Левка, малювати вміють усі. “Тішуся нашим проектом “Ангели надії”. Всі-всі ангели намальовані серцем, і маємо такі прекрасні роботи! У 2019-ому будемо продовжувати проект: малюватимемо ангеликів і навесні, і влітку”, – каже іконописець.

“Неймовірний позитив від участі у волонтерському вертепі. Шалений заряд від прекрасних людей. Надзвичайні  емоції, неймовірна підтримка, щастя від того, що все вдалося на славу, – зазначає учасниця вертепу Інна Арат. – Дай Боже всім нам перемоги, миру та любові. Христос Народився! Славімо Його!” З її слів, “Фенікс” – це місце, де кожен може знайти розуміння, спілкування, підтримку.
“Різдвяні Ангели надії прилетіли у Дім Франка з колядою і принесли фантастичне вертепне дійство. А з ним –море позитиву, добра, світла, надії і віри в нашу перемогу. На Замковій горі у Львові прекрасної літньої днини ми під керівництвом Левка Скопа створювали своїх янголів... І ось вони розлетілися по світу і тішитимуть око людям, які їх купили на благодійному аукціоні в Домі Франка. Дякую усім небайдужим, які долучилися до цієї шляхетної події! Вірю і знаю, що Янголи не зникають і не приходять просто так. Вони, як і люди, підставляють плече один одному і одна одній, коли цього потребують інші. Дякую вам, Янголи літні! Дякую, Янголи зимові! І точно знаю, що далі буде... Бо скоро весна... І в геніальній голові суперкреативного Левка Скопа зродилися такі ідеї”, – такий теплий відгук про захід у Домі Франка написала в соцмережі Facebook літературознавиця, франкознавиця Наталя Тихолоз.
“Чудовий та незабутній день! Неперевершений вертеп, у якому кожен – зірка! Дякую вам за глибину, чуттєвість, зміст, за ваше невичерпне бажання спричинитися до спільної перемоги... Кожен вносить у цю перемогу свою лепту – малює картини, створює сценарій, об’єднує велику львівську родину під зіркою воістину фантастичного вертепу! Ну а лоти аукціону не залишили байдужими нікого з присутніх, адже кожна картина – шедевр, створений небайдужим серцем... Дякую кожному, хто зробив сьогодні величезну справу для “Феніксу”, кожному, хто подарував нам різдвяний настрій та відродив віру в неодмінну перемогу!” – зазначила львів’янка Галина Амеліна-Царьова.
Потужна команда однодумців і далі готуватиме спільні заходи, зокрема, вже є плани на великодні свята. Що саме буде? Кажуть набратися терпцю і обіцяють розповісти ближче до свят.
Фото: Таня Колодій


Учасниці волонтерського вертепу – про центр “Фенікс”:

Марія Скочиліс: “Фенікс” – надзвичайне місце з надзвичайними людьми. Дуже хочеться побажати розвитку і можливостей для реалізації всіх задумів, аби долучалося ще більше людей, які також прагнуть мирного неба і готові допомагати тим, що захищають нашу країну!”
Наталія Шелестак: “Хай ангели надії щохвилини оберігають “Фенікс” своєю опікою, щоб він розгортав свої крила в польоті!”
Лілія Садляк: “Щоби нагорода знайшла свого героя. Щоби про добрі справи “Феніксу” дізналися всі ті, що потребують допомоги, поради чи підтримки. Щоби держава сприяла розвитку “Феніксу” належним фінансуванням матеріально-технічної бази центру. Щоби хлопці змогли почуватися в ньому як удома”.
Олександра Юрченко: “Нехай “Фенікс” надалі залишається осередком людяності, енергетичним центром зцілення душі та укріплення духу, джерелом сил і підтримки всіх тих, що в будь-який спосіб боронять Україну як на позиціях, так і в тилу”.

Марія Петришин, волонтерка:
– Дуже щаслива, що все заплановане втілили у життя! Це була творча праця, яка нас об’єднала задля спільної благодійної мети – задля центру для бійців “Фенікс”. Всі жінки у волонтерському вертепу з надпотужною енергетикою, позитивні і драйвові! У нашому вертепі був один чоловік – керівник центру “Фенікс” Андрій Посікіра. Наша головна мета – аби на базі реабілітаційного центру “Фенікс” запрацював сучасний хаб-простір, де бійці проходитимуть реабілітацію. Це буде місце відпочинку їх та їхніх родин. Ми загорілися цією ідеєю – створити комфортні умови для наших бійців. І робитимемо все, аби втілити її у життя. Отож нехай “Фенікс” перетвориться із центру реабілітації на сучасний відпочинковий простір для ветеранів! Завдяки волонтерському вертепу (а це жінки різних професій) ми ще більше згуртувалися. До нас хочуть долучитися й інші жінки. Певна, що жінки можуть гори перевернути! А львівські жінки й поготів! Вдячна кожному, хто долучився, і ми спільно втілили такий потужний та гарний вертеп. Дякуємо директорові Дому Франка Богданові Тихолозу за підтримку. Він справжній українець, людина, яка щиро плекає українські традиції, яка вболіває за долю центру “Фенікс”. У Домі Франка завжди по-домашньому затишно, колектив музею – наші справжні друзі, за що їм щиро вдячні! 21 тисячу гривень зібрали в Домі Франка, а загалом вертеп наколядував за свята 40 тисяч гривень.
Ганна Соляр, волонтерка, автор сценарію волонтерського вертепу:
– Наше завдання – продовження збору коштів задля потреб центру “Фенікс”. Центр реабілітації для бійців не має сталої фінансової підтримки і потребує постійних внесків благодійників. З другого боку, маємо ідею, аби “Фенікс” був не лише центром реабілітації, а й сучасним ветеран-хабом. Львову потрібна зона відпочинку для бійців, які повертаються з фронту, та їхніх родин. Хочемо проводити різноманітні акції, зокрема й творчі, які єднали б усіх. А щодо наших планів, то на великодні свята плануємо з дівчатами водити гаївки – знову з благодійною метою. Також хочемо активізувати сайт “Феніксу”, де розповідатимемо про потреби центру, про людей, які долучаються до допомоги центру. Добре, що зібралася потужна команда однодумців! Тішимося, що волонтерський вертеп вдався нам на славу! Дякуємо всім, хто нас приймав з вертепом. Дуже гарно і тепло всі нас зустрічали. Щира подяка колективу Дому Франка, де ми проводили захід! Тішимося, що працівники музею, зокрема директор Богдан Тихолоз, завжди готові підтримати добре починання. Загалом зичу “Феніксу” високого польоту, горіння та відродження з попелу!
Оксана Чухліб, волонтерка:
– Почалося все з “Ангелів над Львовом”. Ми малювали кумедних ангеликів на Високому замку, дивлячись на наш прекрасний Львів. Був задум продати ці картини на аукціоні і виручені кошти передати центру “Фенікс”. Так і зробили. Згодом виникла ідея вертепу. Його авторка – Ганна Соляр написала сучасний вертеп, у якому біблійні мотиви переплітаються з трагічними подіями останніх років в Україні. Усі персонажі вертепу – це образи жінок-волонтерок, які самовіддано допомагають своїм чоловікам боронити Україну від ворога. А Марія – мати, в моєму розумінні, це образ матері-України, яку ми, українці, рятуємо від сучасного Ірода. Велика подяка Марії Петришин, яка всіх нас зібрала і об’єднала в колектив. Мені імпонує її тепле, родинне ставлення до кожної людини. Особливість нашого вертепу в тому, що всі ми різні, всі цікаві, органічно доповнюємо одне одного. Кожен має можливість проявити себе, бо думка кожного важлива. Пісня “Вже Різдво прийшло до хати” написана давно, спочатку вона була суто дитячою, проте зазвучала на повен голос тільки тепер завдяки Ангелам надії, як я їх називаю, моїм любим колежанкам-волонтеркам. Видається, пісня чекала свого часу. Саме дівчата запропонували заспівати її після вертепу. Я спочатку трохи хвилювалася – чи сприймуть? Але, здається, все вдалося.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8163 / 1.68MB / SQL:{query_count}