Якою буде оновлена вулиця Бандери

У Львівській міській раді затвердили ескізний проект реконструкції однієї з головних магістралей Львова. Початок робіт, ймовірно, розпочнеться вже у 2020 році

Візуалізації за липень 2018 року
Після затяжних трирічних обговорень, доопрацювань у міській раді дійшли згоди щодо ремонту вулиці Степана Бандери. Минулого тижня виконавчий комітет Львівської міської ради затвердив ескізний проект реконструкції однієї з головних магістралей міста. Проект втілили комунальна установа “Інститут міста” разом із мерією Лейпцига в рамках проекту “Вулиця для всіх”. За умовою, дизайн вулиці мав відповідати європейським стандартам.
Тож було враховано, щоб реконструйована магістраль була зручною не лише для автомобілів та громадського транспорту, але й для пішоходів, велосипедистів, а також для мешканців вулиці.
“В ескізному проекті ми подаємо візуалізацію цих рішень і побажань, які висловили львів’яни. Попередньо вивчили думки всіх груп користувачів вулицею”, – зазначив у розмові нашому виданню Олександр Кобзарєв,  директор Інституту міста.

Без асфальту, зате з римським каменем

 За ухваленим ескізним проектом на оновленій вул. Бандери пріоритет у русі буде за громадським транспортом. Там облаштують дві спільні для громадського та приватного транспорту смуги – по одній в кожен бік. Загальна ширина дороги становитиме 10,2 м, а швидкість руху буде збільшена з 11 км/год до 14,9 км/год. По обидві сторони розташують велосмуги між проїжджою частиною і тротуарами та встановлять велостійки.
Для автомобілів за проектом мають облаштувати понад сто паркомісць
“Асфальт прокладуть лише на велодоріжках. Бруківку замостять між трамвайними коліями та паркувальні кишені для автомобілів. Їх, до слова, вздовж вулиці буде більше ста. Зону навколо рейок обкладуть римським каменем – це штучна плитка, яка імітує вигляд бруківки. За рахунок цього каменю вдасться забезпечити більш гладку поверхню, відповідно шум буде меншим, ніж від бруківки, а його колористика відповідатиме кольору бруківки”,– пояснює Олександр Кобзарєв.
Під час реконструкції планують зберегти практично усі дерева, які зараз там ростуть. Також тротуари облаштують новою звичайною плиткою і, зокрема, ще тактильною плиткою для людей з вадами зору. А трамвайні зупинки будуть із підвищенням. На питання, чи не буде знову колізій, коли трамваї, йдеться про берлінські, які не змогли виїхати на усі маршрути через те, що на зупинках з підчищеннями немає змоги відчинити двері електротранспорту, співрозмовник відповідає: “Наша робоча команда, яка напрацьовувала ескізний проект, проговорила усі подробиці з усіма зацікавленими сторонами. Проектант, який складатиме робочий проект, ці всі особливості має врахувати”.

Далі – оголошення тендера

Цей доопрацьований ескізний проект, про який писала “Львівська Пошта” у матеріалі “На вулицю Бандери чекає реконструкція” (№59 за 28 липня 2018 рік), стане основою робочого проекту.
“Уже в наступному році у міській раді оголосять тендер на визначення проектної організації, яка виконуватиме роботи. Тоді ж переможець напрацює остаточний робочий проект. А реконструкція, швидше за все, почнеться вже у 2020 році. Хоча невелика ймовірність зберігається, що, можливо, ще перші роботи почнуться у 2019-ому”, – каже директор Інституту міста.
Поки суму коштів, яку потрібно на реалізацію проекту, не називають. Кажуть, що її має визначити проектант.
Додамо, що цього року у жовтні навпроти головного корпусу НУ “Львівська політехніка” експериментально замостили нову тротуарну плитку та створили кишеню для паркування. Тож точково показали мешканцям, як виглядатиме вулиця Бандери після реконструкції.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7303 / 1.57MB / SQL:{query_count}