Важлива шпаргалка для бійців

“Львівська Пошта” підготувала вичерпний перелік пільг і послуг, які надають учасникам бойових дій, а також добровольцям зі Львова та області

фото: Олег Огородник (3)
На сьогоднішній день учасник АТО, повертаючись із зони бойових дій, не знає, за що ж першочергово вхопитись та куди насамперед звернутись, аби виробити посвідчення учасника бойових дій (УБД), пільги на комунальні послуги, отримати якусь фінансову допомогу чи земельну ділянку, яка йому належить за правом. Часто повинно минути кілька місяців, аби демобілізований врешті зібрався духом і вникнув у весь цей бюрократичний процес, який потребує чимало сил, енергії, та головне – терпіння. Туди піти, те принести, зробити ксерокопію цього чи іншого документа – все це як страшний сон для бійців, а тому багато хто роками не виробляє пільги, мовляв, не хоче нерви витрачати.   Однак якщо пільга належить за законом, то чому б цим не скористатись? Тим паче, що після війни бійцю часто вже нема куди повертатись на роботу, а тому такі можливості збережуть сімейний бюджет. 
Учасники бойових дій, окрім знижок на квартплату, мають ще інші пільги та можливості. Йдеться про щорічну грошову допомогу, земельну ділянку, безоплатний проїзд у транспорті, лікування тощо. “Львівська Пошта” зібрала перелік послуг, які боєць може отримати, звернувшись у міське управління соцзахисту, Центр надання послуг учасникам бойових дій та Юридичну клініку.  

Управління соцзахисту: державні пільги 

В управлінні соціального захисту Львівської міської ради повідомили, що для учасників бойових дій передбачені пільги як на державному рівні, так і на місцевому. Зокрема, йдеться про пільги на житлово-комунальні послуги. 
Відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” учасникам бойових дій/інвалідам війни та особам, прирівняним до них надаються такі пільги. 
Для учасників бойових дій надаються такі пільги: 75% знижка на квартплату, 75% знижка на плату за житлово-комунальні послуги (газопостачання, теплопостачання, водопостачання та водовідведення). Інваліди війни – 100% знижка на квартплату, 100% знижка на плату за житлово-комунальні послуги (газопостачання, теплопостачання, водопостачання та водовідведення). 
“Для того, щоб їх отримати, необхідно звернутись у відділ соціального захисту за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання та подати необхідні документи: копію посвідчення учасника бойових дій/інваліда війни; копію паспорта; копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера; копію довідки про склад сім’ї з ЛКП, ОСББ, ЖБК тощо; копії свідоцтв про народження неповнолітніх дітей пільговика”, – повідомила Леся Дронь, заступник начальника управління соціального захисту Львівської міськради. 
Далі необхідно звернутися до постачальника/надавача відповідних послуг (ЛКП (ОСББ, ЖБК тощо), Львівгаззбут, Львівтеплоенерго, Львівводоканал, Львівобленерго) із заявою про оформлення пільги, пакетом документів, квитанціями (розрахунковими книжками) про сплату за послуги та довідкою-дозволом про оформлення пільги за фактичним місцем проживання (за необхідності). При собі мати оригінали зазначених документів.
Щорічно до 5 травня учасникам бойових дій/інвалідам війни виплачують разову грошову допомогу у розмірі, яка є визначена Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України. 
Бійці також мають право позачергового користування всіма послугами зв’язку та позачергового встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів.  Абонементна плата за користування телефоном встановлюється у розмірі 50%  від затверджених тарифів. 
Пільги на держаному рівні регламентовані законом “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. 

Управління соцзахисту: місцеві пільги 

“На місцевому рівні напрацювали дві комплексні програми, які передбачають низку виплат з місцевого бюджету для бійців. Зокрема, мовиться про допомогу на оздоровлення дітей, допомогу учасникам АТО, які потребують дороговартісного лікування, виплати батькам загиблих бійців до Дня батька, матері у розмірі по 5000 грн. Ще одна форма підтримки на місцевому рівні – надання пільг добровольцям АТО тільки за рахунок бюджетів міста Лева. Тим самим ми прирівняли бійців-добровольців до учасників АТО, які мають пільги на державному рівні. Важливо зазначити, що якщо пільги даються з одного бюджету, вони не можуть повторюватись з іншого. Законом сім’ям загиблих передбачили знижки на житлово-комунальні послуги в розмірі 50%. У Львові прийняли рішення коштом місцевого бюджету дати ще додаткові соціальні пільги у розмірі 50% сім’ям загиблих. Таким чином вони мають стовідсоткову пільгу і не сплачують за комунальні послуги”, – повідомила Леся Дронь. 
У межах міста Лева також діє програма підтримки учасників АТО, яка передбачає одноразову фінансову виплату у розмірі 100 тис. грн. 
“Документи приймають у Центрі надання послуг учасникам бойових дій. Міськвиконкомом призначена черговість виплати, тобто за датою заїзду в АТО формуються списки. Таким чином, у 2016 році виплати отримали 100 осіб, у 2017 році – 1000 і від початку 2018 – 384 боєць”, – зазначила Леся Дронь. 

Центр надання послуг учасникам бойових дій

Однією із установ, куди учасник АТО може звернутись і отримати допомогу, є Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій, що на вул. Пекарській, 41. 
“Щодня у Центр звертається близько півсотні учасників бойових дій і членів їхніх сімей. Більшістю програм, які сьогодні є в місті для учасників АТО, нині займається наш Центр. Йдеться про Комплексну програму підтримки учасників АТО, які є мешканцями Львова, програму на виплату одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових потреб у розмірі 100 тис. грн з міського бюджету Львова. Ми займаємось також прийомом документів на виплату цієї допомоги”, – зазначила Софія Дубик, фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій. 
У Центрі приймають документи на оздоровлення дітей учасників АТО. Щороку на це лікування претендують різні категорії. 
“Цього року на оздоровче лікування претендують діти загиблих учасників АТО, діти поранених учасників АТО, які мають інвалідність, діти-інваліди, діти членів сімей Героїв Небесної Сотні та сім’ї, де є четверо та більше дітей, діти добровольців”, – повідомила Софія Дубик. 
Детальний перелік документів, які потрібно подати батькам для оздоровлення дітей, дивіться у довідці. 
Передбачено також санаторне лікування учасників АТО. Для того, щоб отримати путівку, учасник бойових дій повинен звернутись в управління соціального захисту ЛМР із довідкою від свого дільничного лікаря. Та на жаль, путівок небагато, тому для всіх охочих навряд чи вистачить. 
До Дня батька, матері батькам загиблих учасників АТО, які на момент смерті були прописані у Львові, або батьки яких є мешканцями Львова, також видають фінансову допомогу. Ця допомога надається і у випадках, коли учасники АТО або їхні родичі потребують дороговартісного лікування. 
“У такому випадку збирають перелік документів із виписками з лікарні. До пакету додається також посвідчення учасника бойових дій. Тоді засідає  комісія, яка визначає, чи будуть виділяти кошти та у якій сумі. Важливо додати, що гроші виділяють цільово – тобто окремо розглядають кожен конкретний випадок”, – наголошує Софія Дубик. 
Співрозмовниця також повідомила нашому виданню, що сьогодні у Центрі регулярно надають безкоштовну психологічну допомогу бійцям та їхнім сім’ям.
“Щодня на прийом до психолога записано щонайменше двоє осіб. Серед усіх відвідувачів вже є постійні клієнти. Отримати допомогу можна, зателефонувавши попередньо за номерами телефонів (наведені нижче – “Львівська Пошта”). Дзвінки приймають з понеділка по п’ятницю. У ці ж дні можна також приходити і по психологічну допомогу. Аналогічну психологічну підтримку можна також отримати у наших партнерів – у Шпиталі імені митрополита Андрея Шептицького та в Українському Католицькому університеті, де також надають такі консультації ветеранам АТО”, – розповідала Софія Дубик.
У Центрі регулярно проводять зустрічі учасників АТО та членів їхніх сімей, на яких обговорюють актуальні для присутніх питання. Є також окремі групи для родичів учасників АТО, які перебувають на сході – “Сім’я, яка чекає”. 
Софія Дубик принагідно зазначила, що діти учасників АТО мають також можливість плавати в одному із басейнів Львова: “Близько 70 дітей учасників АТО зможуть відвідувати влітку басейн “Динамо” впродовж десяти днів”. 
При центрі також постійно організовують активний відпочинок – востаннє 16 бійців разом ходили на три дні в гори. Постійно пропонують і квитки у театр. Квитків більш ніж достатньо, головне, щоб були охочі, каже Софія Дубик. 
“Співпрацюємо із театром  ім. М.Заньковецької, театром ім. Лесі Українки, Театром ляльок. Зазвичай квитки розповсюджуємо через Facebook-сторінку Центру. Виділяють для учасників АТО також квитки на концерти”, – розповідає Софія Дубик. 
До слова, на Facebook-сторінці Центру час від часу з’являються вакансії для бійців. Працедавцями здебільшого є самі ж учасники АТО, які готові взяти на роботу побратимів. 
“Зараз є дві актуальні вакансії – шукають працівників на СТО, що на вул. Шевченка, і консьєржа в ОСББ. При центрі також діє бізнес-школа для учасників АТО “Стартап-клуб”, який є доволі популярним серед бійців – на заняття збирається група у складі щонайменше 20 осіб. Принагідно скажу, що Центр домовився, щоби для учасників АТО виділили один будиночок на місцевому ярмарку у період великодніх і різдвяних свят, де вони можуть реалізовувати свою продукцію”, – повідомила Софія Дубик. 
Детальнішу інформацію можна отримати у Львівському центрі надання послуг учасникам бойових дій за адресою: вул. Пекарська, 41, або за телефонами: (032) 254-61-16; 067 962 83 25; 063 434 65 46. Електронна пошта: centr.ubd@gmail.com. 

Безкоштовна правова підтримка 

У Львові та Львівській області учасники бойових дій та члени їхніх сімей можуть отримати безкоштовну правову допомогу від представника ВГО “Юридична сотня” Христини Ковцун. Як це працює? 
“У київському офісі працює гаряча лінія Юридичної сотні. Номер гарячої лінії 0 800 308 100.Особи, які потребують правової допомоги, можуть телефонувати на вищевказаний номер. У випадку, якщо питання не можна вирішити за допомогою консультації від операторів, надають контакт юриста-представника Юридичної сотні у відповідній області. Далі боєць контактує з юристом на місці. Таким чином пробуємо вирішити проблему безпосередньо на місцях”, – зазначила “Львівській Пошті” Христина Ковцун. 
Водночас більш ґрунтовну безкоштовну правову допомогу, яка включає підготовку документів до суду, в окремих випадках представництво в судах, можна отримати в Юридичній клініці Школи права УКУ. Ця ініціатива розпочала роботу у лютому 2018 року. Консультації надають студенти магістерської програми Школи права УКУ під керівництвом менеджера Юридичної клініки та практикуючих юристів. 
“Наразі основний напрям роботи консультантів клініки – це правова допомога військовослужбовцям, учасникам російсько-української війни, членам їхніх сімей. У Юридичній клініці Школи права УКУ можна отримати консультації у письмовій формі з чітким алгоритмом дій для клієнта, який звернувся у Юрклініку за правовою допомогою; написання процесуальних та інших документів; судове представництво в окремих випадках, залежно від категорії справи (обговорюється індивідуально)”, – повідомила Христина Ковцун, менеджер Юридичної клініки, представник ВГО Юридична сотня у Львівській області.
Графік роботи Юридичної клініки: середа з 09.00 до 18.00; четвер, п’ятниця – з 09.00 до 14.00. Прийом здійснюють за попереднім записом за тел.: (068) 453-72-81. Адреса: м. Львів, вул. І. Свєнціцького, 17, ауд. 127. Телефон: (068) 453-72-81, legalclinic@ucu.edu.ua. 

Для отримання детальнішої інформації щодо соціальної підтримки учасників антитерористичної операції необхідно звертатись до районних відділів соціального захисту управління соціального захисту Львівської міської ради.   

Контакти відділів соціального захисту: 
Галицький: тел. 261-58-72, вул. Ф.Ліста, 5;
Личаківський: тел. 235-67-82, вул. Театральна, 10;
Залізничний: тел. 295-82-09, вул. І.Виговсьокого, 34;
Франківський: тел. 238-23-04, вул. генерала Чупринки, 85;
Шевченківський: тел. 252-03-89, вул. Липинського, 11;
Сихівський: тел. 254-64-87, просп. Червоної Калини, 66.
Управління соціального захисту Львівської міської ради – м. Львів, вул. Галицька, 21. Контактні телефони – 235 48 85, тел./факс: 235 49 82, е-mail: u_soczah@ukr.net.
Управління освіти Львівської міської ради – м. Львів, пл. Ринок, 9. Контактні телефони – 254 60 48, тел./факс: 235 80 04, е-mail: osvitalviv@ukr.net.
Управління культури Львівської міської ради – м. Львів, пл. Ринок, 1, каб. 322. Контактні телефони – 297 57 30, тел./факс: 297 58 81, е-mail: culture@city-adm.lviv.ua.
Управління молоді та спорту Львівської міської ради – м. Львів, пл. Ринок, 1, каб. 522. Контактні телефони – 297 58 71, 297 58 74, 297-58-69, е-mail: umss.lmr@gmail.com.
Львівський міський центр соціальних служб для сім‘ї, дітей та молоді – м. Львів, вул. Менделєєва, 8. Контактні телефони – 276 30 57, 276 30 58, е-mail:  lmcsssdm_usz@ukr.net.

Оздоровлення дітей бійців

Перелік документів для подання заяви на оздоровлення дітей:
– копія паспорта заявника (1, 2, 10, 11, 12 сторінки);
– копія довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку в паспорті);
– інформація про рахунок у банківській установі;
– копія свідоцтва про народження дитини (дітей);
– довідка (-и) з місця проживання про склад сім’ї та реєстрацію (форма №2, дійсна протягом одного місяця з моменту видачі) учасника антитерористичної операції (у тому числі бійця-добровольця, якого визнано таким за процедурою, встановленою Львівською обласною радою), постраждалого учасника Революції Гідності та його дитини (дітей);
– копія свідоцтва про смерть;
– копія посвідчення (довідки) про надання статусу члена сім’ї загиблого, виданого (виданої) у встановленому законодавством України порядку;
– копія документа, на підставі якого надано статус члена сім’ї загиблого відповідно до законодавства України;
– копія довідки та інші письмові документи, які підтверджують, що учасник антитерористичної операції пропав безвісти або оголошений померлим, видані та скріплені печаткою уповноважених органів (зокрема Міністерства оборони України (військовими частинами, військовими комісаріатами тощо), Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Національної гвардії України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій або їх територіальними органами);
– копія посвідчення учасника бойових дій (інваліда війни), виданого у встановленому законодавством України порядку;
– копія довідки встановленого зразка згідно з додатком 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 №413 “Про затвердження Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення” про безпосередню участь в антитерористичній операції (для учасників антитерористичної операції);
– копія посвідчення учасника бойових дій (бійця-добровольця), виданого Львівською обласною радою;
– копія довідки керівника добровольчого формування про особу-заявника, що входить до складу добровольчого батальйону, із зазначенням терміну перебування у районах проведення антитерористичної операції;
– копія посвідчення (довідки) постраждалого учасника Революції Гідності;
– для осіб з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників антитерористичної операції (у тому числі бійців-добровольців), постраждалих учасників Революції Гідності подається копія документа, на підставі якого видано посвідчення інваліда війни.

Як отримати 100 тисяч 

Надання одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань здійснюється у такій черговості:
У першу чергу – члени сімей учасників антитерористичної операції, які загинули або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час участі в антитерористичній операції, і яким надано статус члена сім’ї загиблого, члени сімей безвісно відсутніх протягом одного року у місці постійного проживання учасників антитерористичної операції, особи, які є інвалідами війни І та ІІ групи, які не мають права на отримання житла відповідно до цієї Програми, а також інші особи, які мали право на отримання житла, передбаченого цією Програмою – однак відмовилися від його отримання.
У другу чергу – особи, які є інвалідами війни ІІІ групи; особи, які мають поранення, контузії чи каліцтва, одержані під час участі в антитерористичній операції без встановлення групи інвалідності; учасники антитерористичної операції, які мають на утриманні неповнолітніх дітей та виховують їх без матері (батька).
У третю чергу – учасники антитерористичної операції, які мають на утриманні дитину з інвалідністю та/або троє і більше неповнолітніх дітей.
У четверту чергу – інші категорії осіб.
Право на отримання матеріальної допомоги мають особи, які зареєстровані у м. Львові, м. Винники, смт Рудно та смт Брюховичі з числа членів сімей померлих учасників антитерористичної операції, у яких відсутні правові підстави на надання статусу члена сім’ї загиблого відповідно до законодавства України. Разом із заявою учасник АТО до Центру надання послуг учасник бойових дій, що на Пекарській, 51, має подати визначений перелік документів:
– копії паспорта учасника АТО (1, 2, 10, 11 сторінки) та ідентифікаційного коду;
– довідку (форма №2) про склад сім’ї та реєстрацію (дійсна протягом 1 місяця з моменту видачі), видана підприємством-балансоутримувачем житлового будинку, в якому зареєстровані заявники;
– копія посвідчення учасника бойових дій;
– копія довідки про безпосередню участь в АТО;
– копія довідки про те, що особі не надавалася у власність земельна ділянка для будівництва та обслуговування житлового будинку, видана Головним Управлінням Держземагентства у Львівській області;
– копія посвідчення інваліда війни (при наявності);
– копія свідоцтв про народження дітей (для підтвердження статусу багатодітного батька);
– довідку з міської ради про перебування на квартирному обліку для учасників АТО (при наявності);
– копію посвідчення дитини-інваліда (при наявності);
– банківські реквізити.коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8328 / 1.76MB / SQL:{query_count}