Почесні амбасадори: хто вони і яка їх місія

Львів стане першим містом країни, що запускає цільову програму із залучення впливових українців задля розвитку конференц-індустрії

фото: kvartal.lviv.ua
У Львові цього року оберуть почесних амбасадорів – 12 спеціальних представників міста, готових використовувати свій авторитет для промоції міста Лева в різних сферах діяльності, так би мовити, займатися промоцією Львова на міжнародній арені.
Передусім це будуть науковці, особи, яких знають за кордоном. Це також можуть бути громадські діячі або бізнесмени, представники ІТ-сфери, культурного середовища міста. Вони пропагуватимуть Львів як майданчик для проведення майбутніх конференцій, форумів, самітів, семінарів, виставок і міжнародних заходів. 
У багатьох європейських країнах такі програми амбасадорів успішно діють багато років. “У Польщі подібна програма функціонує вже понад 12 років. Амбасадорів обирають у таких туристичних містах, як Краків, Варшава, Гданськ і Вроцлав. Також є національна програма, і на цьому рівні один раз у рік обирають 20 амбасадорів, які представляють Польщу вже на національному  рівні. Зараз у країні є 120 національних амбасадорів, – розповідає директор ЛКП “Агенція з підготовки подій” Ліна Остапчук.
– У Шотландії порахували, що з 1996 року завдяки програмі амбасадорів у місті Единбурзі відбулося 210 великих конференцій, що склало понад 100 мільйонів євро доходів для міста. Усі тендерні заявки, які подає Шотландія для проведення міжнародних заходів, мають 70% успіху. І це завдяки амбасадорам”.
Цікавим також є приклад Естонії: у цій країні своїх амбасадорів знають у лице. До речі, естонці запевняють, що Україна має величезний ресурс, аби приваблювати і проводити різні міжнародні заходи.
У Шотландії порахували, що із 1996-го завдяки програмі амбасадорів у місті Единбурзі відбулося 210 великих конференцій, що склало понад 100 млн євро доходів для міста
Зі слів директора департаменту “Адміністрація міського голови” ЛМР Андрія Москаленка, нині Львів конкурує з багатьма містами, зокрема  Одесою, Краковом, Прагою та Будапештом. “Конкуруємо за людьми, інвестиціями, інноваціями та швидкістю прийняття рішень. Аби вигравати, треба мати відповідні важелі впливу. Ними можуть бути авторитетні люди, бо їм довіряють, до них прислуховуються. Дослідження показують, що найбільше люди звикли довіряти не медіа, а відомим особам, авторитетним у різних середовищах. 
Торік місто почало розвиватись у сфері ділової гостинності. Зрозуміло, що нам потрібно активно працювати над інфраструктурою Львова, співпрацювати з людьми, які залучатимуть великі бізнес-середовища”, – зазначає Андрій Москаленко. 
До слова, нині 10% усіх коштів світу зосереджені у сфері туризму. Більшість у ній становить  не звичайний туризм, а бізнес-туризм, зокрема конференції, саміти, конгреси. Статистика показує, що люди, які приїжджають до Львова з  робочими візитами, залишають набагато більше коштів, ніж ті, що приїжджають, аби подивитися на місто. На конференц-туризм роблять акцент Краків, Будапешт і Токіо. 
Амбасадор повинен мати тісний зв’язок зі Львовом, бути моральною людиною, авторитетом на національній і міжнародній арені
“У світі є понад 12 тисяч асоціацій різного роду, але в Україні з тих асоціацій відбувалося дуже мало заходів. Справа в тому, що в нас ніколи не працювали над тим, аби міжнародні конференції відбувалися саме тут. Згідно з розрахунками,  у Львові та Україні може відбуватися понад три тисячі заходів. Звісно, якщо над цим працювати”, – зазначила Ліна Остапчук. До слова, великі міста Європи мають своїх амбасадорів не лише у сфері ділової гостинності, а навіть у спорті.
Стати кандидатом у почесні амбасадори Львова можна, заповнивши анкету на сайті Агенції з підготовки подій. Заявки приймають до 25 липня. Далі впродовж місяця спеціальна комісія відбиратиме фіналістів. Після вивчення списку номінованих кандидатів та анкет комісія способом відкритого голосування більшістю голосів обере 12 амбасадорів, з них 40% представників будуть зі сфери науки, решта – політики, бізнесмени, представники ІТ-сфери, культури.
Серед критеріїв відбору амбасадорів: тісний зв’язок зі Львовом, особисті та професійні якості, лідерські здібності, авторитет на національній та міжнародній арені, репутація та моральність.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8027 / 1.57MB / SQL:{query_count}