Аби було де відпочити і побавитись

На площі святого Теодора планують упорядкувати майданчик: поставити лавки, столи для тенісу, а стіни будинків розмалювати

фото: Марічка Ільїна
Львів стає все привабливішим і комфортнішим для містян. Неабияк цьому сприяють громадські активісти. Уже в липні планують відкрити “Першу львівську медіатеку” на базі Центральної бібліотеки для дорослих імені Лесі Українки, що на вулиці Мулярській. 
Наразі там завершують ремонт. Із міського бюджету на це виділили понад 250 тисяч гривень. До слова, створювати медіатеку у Львові почали ще в 2012-ому. До кінця літа планують упорядкувати майданчик поблизу медіатеки, що на площі святого Теодора.
Така ідея спала на думку кураторові проекту “Перша львівська медіатека” Софії Оліферчук. “Спершу вирішили, що непогано би було намалювати графіті на асфальті біля бібліотеки, а потім і на стінах всередині медіатеки.  Коли дивишся на стіни будинків довкола майданчика, хочеться їх облагородити, зробити веселішими. У Львові вже розмалювали Підзамче,  то чому б не поекспериментувати і з нашим майданчиком?” – зазначила співрозмовниця. 

Як виглядатиме майданчик?

Про впорядкування частини площі біля медіатеки йдеться вже давно. “Спершу для цього не було ініціативної групи, проте зараз робота активізувалася. Маємо ескіз проекту, за реалізацію якого взялися працівники GIZ, адже це – історична частина міста”, – зазначила Софія Оліферчук. 

facebook.com/Перша львівська медіатека

Як розповів “Пошті” художник студії Kickit Art Studio та автор проекту Тарас Довгалюк, площа святого Теодора  дуже занедбана, тож рано чи пізно її все одно потрібно би було реконструювати. “Облаштування майданчика на розі вулиці Мулярської та площі святого Теодора – перший крок до реконструкції самої площі. Наразі її використовують не за призначенням. Через те, що там широкий тротуар, біля майданчика паркують автомобілі. А цього робити не можна, навіть відповідно до будівельних норм!” – обурюється Тарас Довгалюк. 
Співрозмовник пропонує об’єднати тротуар із майданчиком і таким чином збільшити площу. Майданчик використовуватимуть для активного відпочинку, а на частині тротуару можна облаштувати велостоянку та пішохідну зону. Аби там не паркували автомобілі, можна встановити  стовпці для обмеження руху. 
“Активну зону поділимо на тераси. Наразі вона обгороджена підпірною стіною, яка займає 80 відсотків  периметра майданчика. Якщо її забрати, то затрати на реконструкцію будуть меншими. До того ж так ми збільшимо площу. До слова, обслуговування й реконструкція стіни дорожчі, ніж облаштування тераси”, – розповів художник. 
Майданчик складатиметься з двох терас. На одній планують встановити настільну гру, до прикладу, теніс, на іншій – лавки. “На цій площі має бути доступ до Wі-Fі. Стараємося, щоби проект був недорогий, адже в сьогоднішніх реаліях не можемо собі дозволити дорогі роботи”, – зазначив співрозмовник. 

Про пасивних жителів

Автори ідеї хотіли би втілити проект реконструкції майданчика вже до кінця літа, та спершу потрібно провести громадські слухання. І тут виникає проблема, адже більшість жителів уже вкотре на них не приходить. 
“У квітні відбулася перша зустріч із жителями. Тоді вони зробили свої зауваження щодо самого проекту, погодилися з тим, що це буде прекрасне місце для підлітків. Також плануємо тут проводити різноманітні заходи й облаштувати  медіатеку. Минулого тижня знову зустрічалися з містянами, але на слухання прийшло мало людей”, – розповів “Пошті” головний спеціаліст проекту “Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Лева” Юрій Петраш. 
У мережі Facebook на сторінці “Першої львівської медіатеки” львів’яни взялися активно обговорювати проект. Одні від такої ідеї в захваті, інші ж радять над проектом ще попрацювати. “Для настільного тенісу це не надто безпечна територія, бо там можна впасти зі сходів, знаю з досвіду”, – написала Oleksandra Provozin. Але є і такі, хто вже не може дочекатися, коли там можна буде посидіти на лавочках і погортати цікаву книгу.
Майданчик складатиметься з двох терас. На одній планують встановити настільну гру, до прикладу, теніс, на іншій – лавки
Проте Софія Оліферчук скаржиться на пасивність містян, мовляв, вони навіть не вийшли з будинків, аби погодити проект. “Як тільки всі зберуться і погодять проект, скажуть, що вони хочуть побачити перед вікнами своїх квартир, одразу можна буде приступати до роботи. До того ж зауваження жителів є дуже слушними, іноді під час розмови виникають гарні ідеї…” – зазначила вона. 
Наступні громадські слухання та презентація проекту з облаштування майданчика відбудуться 23 червня у “Майстерні міста”. Попередні слухання планують провести наступного тижня, втім остаточної дати їх проведення ще не обрали. 
Окрім ідеї облаштування майданчика, організатори хочуть створити комітет мешканців або квартальний комітет, де би згуртували спільноту, яка разом із громадськими організаціями сприятиме розвитку й облаштуванню цієї території. Згодом такий досвід планують поширити у Львові. “Поки від жителів потрібна лише активна участь. А щодо фінансування, то, ймовірно, цей тягар впаде на проект “Муніципальний розвиток та оновлення історичної частини міста Лева”. Кошторису ще нема, бо є лише ескізний проект”, – повідомив Юрій Петраш.

 Довідка                       
Медіатека – це сучасно обладнаний громадський центр нового типу використання різноманітних ресурсів: інтернету, CD та DVD-дисків, електронних книг, електронної бази даних. 
Основна її особливість – мультифункціональність: можливість навчатися самостійно чи в групі, вивчати іноземні мови за сучасними інтерактивними методиками, освоювати нові комп’ютерні програми й технології, створювати власну музику, проводити кінопокази та обговорювати фільми, влаштовувати дискусії, курси та гуртки для людей різного віку. Що найважливіше – усе це безкоштовно або за дуже символічну плату.
Медіатеку створюють для багатьох категорій людей. Європейський досвід доводить, що такі центри користуються популярністю. Медіатека буде повністю пристосована до людей з особливими потребами. Там  встановлять пандуси, належним чином обладнають вбиральні. Також планують купити спеціальне програмне забезпечення, яке дасть можливість людям із вадами зору користуватися технікою.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7540 / 1.6MB / SQL:{query_count}