Відновити старий квартал

У Львові презентували новий проект відновлення історичної єврейської дільниці

Один із найбільш занедбаних кварталів зони ЮНЕСКО має шанс відродитися. Представники єврейської громади презентували  “Програму регенерації колишньої міської юдейської дільниці Львова”. Йдеться про відродження кварталу, обмеженого вулицями Федорова–Арсенальською–Староєврейською–Братів Рогатинців. 
Програмою регенерації єврейської дільниці передбачено проведення попередніх та комплексних досліджень для того, щоб зберегти наявні та відновити втрачені об’єкти на цій. Зокрема, передбачено провести археологічні дослідження. Одними із найбільш масштабних задумів є розроблення робочих проектів для реставрації синагоги “Золота Роза” (“Турей Загав”). Архітектори також запропонували музеєфікувати певні будівлі єврейської дільниці.
“Ця програма базується на збереженні містобудівної структури та проведенні археологічних досліджень з метою показати пласт єврейської культури у Львові. Пам’ятки треба віднайти та музеєфікувати. Можливо, у майбутньому можна створити археологічний музей з використанням підземного простору та виставкових залів юдейського мистецтва”, – розповіла Оксана Бойко, старший науковий співробітник ДП “Укрзахідпроектреставрація”.
Програма регенерації колишньої міської єврейської дільниці була розроблена Укрзахідпроектреставрацією на замовлення Представництва Американського об’єднання комітетів для євреїв колишнього Радянського Союзу за грантом Посольства США. “Така концепція мала б бути відправною точкою, першим кроком для будь-яких наступних рішень стосовно того, що робити далі на цій дільниці. Це мав би бути приклад того, як треба опрацьовувати кожен квартал Львова”, – розповів Андрій Салюк, керівник львівського осередку Товариства захисту пам’яток. 
Цікаво те, що 7 лютого цього року департамент з питань культури, охорони культурної спадщини та культурних цінностей Львівської облдержадміністрації погодив цю програму, а на початку квітня 2013 її затвердив ще й департамент культурної спадщини і культурних цінностей Міністерства культури.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8895 / 1.54MB / SQL:{query_count}