SOS: весняне водопілля!

Рятувальники вже підготували човни і техніку для евакуації. У зоні ризику –  Мостиський, Самбірський, Миколаївський, Городоцький і Жидачівський райони області 

Рятувальники вже підготували човни і техніку для евакуації. У зоні ризику –  Мостиський, Самбірський, Миколаївський, Городоцький і Жидачівський райони області 

Уже третю п’ятницю на Львівщині мете снігом, а через обіцяне з наступного тижня потепління рятувальники вже готуються до паводків. Роботу координуватиме обласний штаб  на чолі з губернатором, який працюватиме в цілодобовому режимі. Про це інформує прес-служба ЛОДА. Понад те, захід України на вихідні чекають сильні снігопади.

Посадовці запевняють: у Львові розчищена необхідна кількість приймачів води, щоб уникнути підтоплення в самому місті. А  у водосховищах області рівень води спущений до мінімального, аби прийняти її паводковий рівень.

«Режим надзвичайної ситуації наразі не впроваджуємо, оскільки станом на сьогодні немає для цього підстав. Проте підвищений режим готовності  штабу і всіх служб уже введений наказом голови Львівської облдержадміністрації», – наголосив учора керівник області Віктор Шемчук.

Ймовірно, у випадку весняного водопілля на Львівщині людей відселятимуть із домівок у клуби та школи. Про це pohlyad.com повідомив директор департаменту з питань цивільного захисту ЛОДА Олексій Титаренко.

«Керівники територій зобов’язані забезпечити продуктами харчування торговельну мережу, медикаментами – сільські ФАПи. А також визначити, в яких населених пунктах є загроза підтоплення і де виникне потреба відселення людей», – сказав Олексій Титаренко.

КОМЕНТАР

Віталій Туровцев, помічник начальника ГТУ МНС Україниу Львівській області:

- Ми здійснили всі необхідні заходи, наша техніка готова, підготували насосні станції, плавзасоби. Гідрометеоцентр щогодини відслідковує рівень води у річках. Якщо температура повітря буде такою, як зараз, коли вдень плюсова, а ввечері мінусова, то не очікуємо різкого підняття рівня води. Якщо ж буде різке потепління - до плюс 12 - 13 градусів та ще й випаде дощ, тоді можливе стрімке підвищення рівня води, вихід її на заплави. Стане ймовірним часткове підтоплення будівель у Сокальському, Городоцькому та Миколаївському районах. Якщо підтоплення буде, то лише тих територій, які підтоплює завжди. 

І пояснив, що людей, садиби яких розташовані у низинах чи поблизу річок, відселятимуть до сусідів. Тих, хто не бажає жити у сусіда чи не матиме такої можливості, поселятимуть у місцеві клуби і школи. Людей, яких виселятимуть із підтопленого помешкання, мали б забезпечувати щоденним триразовим харчуванням. 

Згідно з прогнозом Львівського регіонального центру з гідрометеорології, 30 – 31 березня в області розпочнеться розвиток другої хвилі повені, що продовжиться в першій декаді квітня. 

Вихід води на заплаву найбільш імовірний в прилеглих до Дністра районах. При активному сніготаненні та випаданні дощів на одамбованих ділянках річки Дністер, її притоків та річки Вишня (басейн Сяну) в Мостиському, Самбірському, Миколаївському, Городоцькому та Жидачівському районах не виключений негативний вплив високих весняних вод на стан дамб. При цьому можливе сягання позначок початкового підтоплення певних населених пунктів, господарських об’єктів чи утруднення доїзду до окремих із них.

У басейнах Західного Бугу, Стиру очікується повсюдне затоплення заплав і значних площ сільгоспугідь.

У Сокальському районі можливе часткове підтоплення окремих населених пунктів (сіл Сілець та Межиріччя), прирічкової частини Червонограда. А у Кам’янка-Бузькому вода сягне позначок підтоплення окремих населених пунктів.

Фахівці застерігають: у всіх районах області під час активного танення снігу може відбутися різке підвищення рівня води на малих річках. 

ДО ТЕМИ

Востаннє на Львівщині повінь була влітку 2008 року через інтенсивні грозові дощі. Тоді відбулося й різке підвищення рівня води в річках. Пік повені припав на 23 – 27 липня. Її вважають найбільшою в історії Західної України за останні 60 років.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7399 / 1.58MB / SQL:{query_count}