Тим, хто боровся і поліг за нашу свободу

«UA: ПЕРШИЙ» 20 лютого присвятив увесь свій ефір Дню Героїв Небесної Сотні

У суботу, 20 лютого, ми вшановуємо пам’ять Героїв Небесної Сотні - тих громадян, завдяки яким було змінено перебіг історії нашої держави під час подій Революції Гідності, тих, хто ціною власного життя захищав ідеали демократії, відстоював права та свободи людини, європейське майбутнє України.
Телеканал «UA: ПЕРШИЙ» чи не увесь свій ефір 20 лютого присвятить пам’яті Героїв і шані тих, хто відстоював нашу Незалежність в ті дні. О 12.00 хвилиною мовчання вшанують подвиг учасників Революції Гідності та пам’ять героїв Небесної Сотні.
З 6.00 в ефірі розпочнеться документальний фільм «Майдан гідності», який розповість про три революції, що відбувалися на Майдані Незалежності в Києві: Революцію на граніті 1990 року, Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію гідності 2013 року. У зйомках фільму взяли участь відомі діячі культури, активісти, журналісти та політики, які пережили особисто не одну революцію на Майдані.

О 10.00 і 19.55 «UA: ПЕРШИЙ» демонструватиме документальний фільм «Жінки Майдану» присвячений ролі жінок у творенні Революції Гідності, майбутніх подій в Україні. Автори фільму – Ольга Онишко і Петро Дідула – працювали над ним протягом всіх подій Майдану і після нього. Фільм постійно доповнюється новими документальними історіями про жінок. У продовження документального фільму започатковано інтернет-проєкт «Ms. Майдан».
Режисерка цього фільму та ще однієї документальної роботи «Три історії Галичини» (2010 р) Ольга Онишко твердить: «Жінки Майдану» і «Три Історії Галичини» стали одними з перших в українській незалежній документалістиці, що мають вихід і вплив на американського, і не тільки, глядача. Обидва фільми були зроблені з ініціативи звичайних людей про звичайних людей і підтримані звичайними людьми. Ми (я і Петро) пройшли шлях великого професійного росту і гартування духу, аби мати змогу закінчити і донести до глядача обидва проєкти, метою яких було зафіксувати історію такою, якою побачили її ми. Проєкти вдалися, бо викликають емоції – як у тих, хто до того до України ніяк не був причетним, так і в тих, хто вважає, що уже все відкрив для себе».
О 14.10 відбудеться прем’єра документального фільму власного виробництва «МАЙДАН. Шість літер нашої свободи». Режисерки-документалістки з команди «UA: КУЛЬТУРА» Олена Зашко та Анна Єресько показали історії людей, життя яких радикально змінилося після Революції Гідності.
«Про події на Майдані розказано вже багато. Але, за моїми відчуттями, за ці сім років деталі стираються, якісь речі забуваються, або навіть більше – вчинки знецінюються. Цим фільмом ми хочемо нагадати про те, чим був Майдан. Можливо це пафосно звучить, але ми розказуємо історії різних людей, життя яких кардинально змінилося після революції Гідності», – розповіла співавторка фільму Олена Зашко.
Ця кінострічкаскладається з шести глав. Кожна літера зі слова «майдан» є назвою глави, яка символізує тему, дотичну до подій Революції Гідності, спогади, якими діляться герої фільму. Авторки розкажуть про маму загиблого на Майдані Романа Гурика, покажуть розповідь координаторки «Євромайдан-SOS» Олександри Матвійчук, стрімера Майдану Андрія Дубчака, представника Уповноваженого Верховної Ради з прав людини в Рівненській області Андрія Преподобного і митця Олексія Сая.

«Ми «розкладаємо» Майдан на шість літер – шість історій, шість уламків спогадів, з яких, як зі шматочків льоду, складається наша свобода. Роблячи цей фільм, ми на собі відчули, наскільки живими й болючими лишаються наші майданівські переживання. Сто відсотків: цю історію ми ніколи не зможемо «проїхати», забути, сприймати як формальну дату в календарі», – зазначила співавторка стрічки Анна Єресько.
Історії з фільму показують основні події Революції Гідності, де учасники подій зможуть віднайти власні спогади.
А о 17.25 в ефірі покажуть документальний фільм «Майдан». Найкращий фільм Міжнародного кінофестивалю з прав людини у Нюрнберзі 2015 року розповідає про хід Революції Гідності від перших мирних мітингів на Майдані Незалежності до кривавої розв’язки та боїв між міліцією та протестувальниками в лютому 2014 року.
Окрім цього, «UA: ПЕРШИЙ» підготував низку документальних передач. З 9.05 стартує розслідування «Чорні тіні Майдану», яке відтворює події доби 19-20 лютого 2014 року, протягом якої було вбито 56 мирних демонстрантів. Творці стрічки не просто демонструють хронологію трагедії, а й проводять перевірку наявних версій із залученням експертів (криміналістів, лікарів, балістів, снайперів тощо) щодо того, хто і як вчинив цей страшний злочин.
А об 11.10 та о 21.25 до вашої уваги «Генерація Майдану. Рік революції та війни», яка розповість про події Революції Гідності та російської агресії проти України. Фільм виробництва студії BABYLON’13 розповідає про те, як українці відстоювали право на незалежність України на Майдані й зупиняли «російську весну».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8037 / 1.58MB / SQL:{query_count}