Опера для Василя Сліпака

Львівські митці створюють масштабний проєкт, присвячений цьому воїну, а також усім захисникам України

Команда львівських митців заявила про початок роботи над масштабним проєктом. Мовиться про створення сучасної опери, присвяченої воїну та співакові Василю Сліпаку і всім захисникам України.
Авторкою ідеї є відома режисерка та співачка Уляна Горбачевська. Вона досліджує автентичні народні пісні та давні духовні наспіви України, а також створює нові театральні та музичні форми, поєднуючи автентичний спів із авторськими імпровізаціями. Керівницею проєкту стала виконавча директорка YMCA Lviv Олександра Сорокопуд. YMCA Lviv – це частина найбільшого у світі руху для розвитку молоді, який об’єднує 30 млн осіб у 130 країнах. Останні кілька років Львівська YMCA активно розвивається, втілюючи культурні та соціальні проєкти, серед яких: адаптація переселенців «Гра в Нас» із акторами Театру ім. Леся Курбаса та Юрієм Іздриком, Music life, арт-проєкт «Дерев’янко» – створення маріонетки для вуличних вистав ветеранами АТО і багато інших.
Музику для проєкту писатиме випускниця Королівської консерваторії в Гаазі композиторка Марія Олійник. Вона також навчалася у Львівській національній музичній академії ім. М. Лисенка. В творах композиторки поєднуються сучасна, класична і стародавня європейська музика. А ще вона звертається до джерел автентичної співочої традиції України. У 2017 році на Міжнародному музичному фестивалі «Контрасти» відбулася прем’єра її твору «Присвята Василю Сліпаку». А в 2019-ому, також на «Контрастах», у Львівській філармонії були прем’єри ще кількох фрагментів майбутньої опери.
Серед тих, що працюють над проєктом, актор Театру ім. Леся Курбаса, виконавець головної ролі у фільмі «Червоний» Микола Береза, брат героя Орест Сліпак («Фундація Василя Сліпака»), Алім Алієв («Кримський Дім»), музикознавиця Леся Олійник та ще багато людей доброї волі.
Першим кроком оголошеної ініціативи стане постановка музично-театрального дійства «Міф Роду», яке поєднає традиційний український спів, імпровізаційну музику, театральні костюми та відеоарт. Його презентація запланована на 29 червня – день загибелі Василя Сліпака. Загалом опера складатиметься з п’яти  міфів: «Міф Роду», «Міф Дому», «Міф Любові», «Міф Степу» і «Міф Залізного Серця». Над її створенням митці планують працювати цілий рік. Робочою назвою опери стане Ukraine Terra Incognita, адже її місія – презентувати сучасне українське мистецтво в найпрестижніших залах світу.
«Найкращий спосіб вшанувати пам’ять героя – продовжити справу, якою він жив. Ми хочемо, щоб пам’ять про «Міфа» Василя Сліпака не потонула у потоках пафосних промов і сліз, тому робимо для Василя Сліпака вишуканий сучасний музичний проєкт, який через давні пісні промовлятиме про ті сутності Батьківщини, волі, любові, котрі він захищав», – заявляє команда проєкту.
Для того, щоб розпочати проект, митці проводять кампанію на «Спільнокошті» та запрошують усіх тих, для кого важливі пам’ять про Василя та розвиток сучасного українського мистецтва, допомогти. Будьте серед тих, що почали цю велику справу!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7265 / 1.56MB / SQL:{query_count}