Що знаємо про Людкевича

У Львові презентували “Людкевич Фест”. Що це за подія і чим вона може зацікавити львів’ян та гостей міста?

Музична аґенція Collegium Musicum за підтримки Управління культури Львівської міської ради вчора вперше публічно представила “Людкевич Фест”.  Здавалось би, у нашому місті й так достатньо фестивалів, то для чого робити ще один? Та ця подія присвячена творчості класика української музики, львівського композитора, Станіслава Людкевича (1879-1979 рр).
Фестиваль відбуватиметься у нашому місті з 8 по 17 вересня. Він охопить 10 локацій на яких проходитиме понад 20 подій за участі 30 учасників з усієї України. У програмі “Людкевич Фест” є концерти, лекції, вишколи, екскурсії, події для дітей та саморозвитку.
Творчість Станіслава Людкевича у свідомості українця займає музейне місце. І це абсолютно заслужено, адже він чи не перший професійний український композитор на Галичині. Директор української “консерваторії у Львові, він, як ніхто інший своєю громадською діяльністю зробив величезний внесок у розвиток української музики та виконавського мистецтва. Учень одного із найвідоміших західних професорів, Олександра Цемлінського. Захистив дисертацію у Відні, але повернувся до Львова, щоб працювати тут і розвивати українське мистецтво у найкращих європейських традиціях.  Людкевич – композитор, диригент, музичний критик високого рівня. Це  знакова постать для всієї української музики, яка без нього була б зовсім іншою.
“Людкевич Фест” відкриє широкому загалу маловідомі сторони творчості композитора, зокрема камерно-інструментальну, релігійно-хорову та симфонічну музику. Постать Людкевича буде показана в контексті його часу: у програмі фестивалю також представлена музика Нестора Нижанківського, Василя Барвінського, Миколи Колесси, Юзефа Кофлера, Тадеуша Маєрського, Станіслава Нєв’ядомського, Василя Безкоровайного.
Символічний зв’язок із сучасністю продемонструють заходи, на яких сонати та інтерлюдії Джона Кейджа виконає відомий український піаніст Антоній Баришевський. Окрім нього серед учасників-виконавців фестивалю є співачка Софія Соловій, піаністи Антоній Баришевський, Віталій Лиман, Олександр Козаренко, Аліна Шевченко, Анастасія Бойко, Світлана Позднишева, Юлія Маківничук струнний квартет Phoenix, скрипаль Петро Тітяєв, віолончеліст Ярослав Мигаль, Академічний симфонічний оркестр львівської філармонії, вокальний ансамбль під керуванням Віктора Пилипишина. Цікаві лекції учасникам події уже готують Стефанія Павлишин, Любов Кияновська, Олександр Козаренко, Юрій Чекан, Тарас Лютий, Мар’яна Максимів, Юрій Булка. І звичайно ж окремої уваги заслуговує круглий стіл-дискусія на тему “Класична музика в українському суспільстві після 90-их”.
А детальніше про фестиваль, його програму і гостей “Пошта” розповість у наступних номерах.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8417 / 1.55MB / SQL:{query_count}