Перші новини про 22 Форум видавців

“Пошта” дізналася, чого чекати цього року від найбільшої книжкової події країни

З 9 по 13 вересня у Львові триватиме Форум видавців, авторів, друкарів, біб­ліотекарів, перекладачів, журналістів, освітян, а також читачів. Менш ніж через 100 днів у нашому місті розпочнеться найбільша книжкова подія країни.
У рамках 22 Форуму видавців у Львові відбудеться: 22 Книжковий ярмарок (координатор Уляна Татух), 21 Урочиста церемонія вручення книжкової премії “Найкраща книга Форуму – 2015” (координатор Софія Коваль), 14 Фестиваль дитячого читання “Книгоманія” (координатори Ірина Гищук, Катерина Танчук, Неллі Клос), 10 Львівський міжнародний літературний фестиваль (програмний директор Григорій Семенчук), 6 Львівський бібліотечний форум, який проводиться спільно з Українською біб­лі­отечною асоціацією, і 4 Бла­годійна акція для людей літнього віку “Третій вік: задоволення від читання” (координатор Наталія Чмелик).
Уперше на Форумі видавців діятиме шість тематичних майданчиків: “Жіноча тема” (куратори Ірина Славінська та Лариса Денисенко), “Чоловічий клуб”, “Історична правда”, “Кулінарія”, “Дитячий майданчик” і “Середня школа”.
“Ми “децентралізовуємо” книжковий ярмарок, робимо його зручнішим для відвідувачів, які точно знають, що хочуть придбати, – пояснюють організатори форуму. – Торік ми провели експериментальні заходи в межах цього проекту і переконались у актуальності таких платформ. Тут продаватимуть тематичні книжки, відбуватимуться презентації, авторські читання, майстер-класи, лекції, дискусії”.
Країною-гостею 22 Форуму видавців у Львові буде Франція. Понад те, форум та Львівський міжнародний літературний фестиваль відвідають автори з Зімбабве, Китаю та Єгипту, а також із Білорусії, Бразилії, Естонії, Ізраїлю, Латвії, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Росії, Сербії, Фінляндії (перелік країн і учасників постійно оновлюється), інформує прес-служба Форуму.

Фокусною темою цього року стане “Культура vs Пропаганда”. Учасники з різних країн обміняються досвідом та думками з приводу того, як культура може протистояти пропаганді та як інтелектуальний рівень людини впливає на її можливість відрізняти правду від брехні. 
10 Львівський міжнародний літературний фестиваль запропонує учасникам і гостям чимало подій. В рамках літфесту вперше відбудеться Тиждень сучасної української драматургії у співпраці з мистецькою майстернею “Драбина” (координатор Вікторія Швидко). 
Тим, кому подобається читати і слухати поезію під час подорожі, радимо долучитись до “Поетичного потяга”, співорганізатором якого є Міжнародна літературна корпорація Meridian Czernowitz (координатор Євгенія Лопата). Серед учасників проекту – Крістіне Кошель (Німеччина), Рікардо Доменек (Німеччина – Бразилія), Єлена Фанайлова (Росія), Сергій Жадан, Ігор Померанцев, Андрій Любка, Дмитро Лазуткін, Борис Херсонський, Тарас Прохасько та Юрій Іздрик (Україна). 
Під час фестивалю Сергій Жадан, Оля Михайлюк, Олексій Ворсоба, Влад Креймер і Микола Карабінович презентують мистецький проект “Розділові” (куратори МА “Арт-Поле”), а Юрій Андрухович та гурт Karbido – AtlasEstremo (координатор Євгенія Лопата). 
І звичайно ж, ювілейний літфест не мине без уже традиційних “Ночі поезії та музики нон-стоп” (координатор Григорій Семенчук) і “Молодої республіки поетів” (координатор Богдана Неборак).


Цього року Форум видавців підтримала Львівська міськрада, яка виділила на проведення заходу 110 тисяч гривень, а також Львівська облрада та Львівська ОДА, які дали 95 тисяч гривень. Дефіцит бюджету 22 Форуму видавців у Львові становить близько 800 тисяч гривень, які знадобляться: на оренду приміщень і техніки, виготовлення поліграфічної продукції, проїзд учасників, їхнє проживання та харчування. Тож організатори форуму очікують підтримки інституцій, бізнесу та всіх небайдужих і будуть вдячні за будь-яку допомогу!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8344 / 1.57MB / SQL:{query_count}