Island для України

Українські моряки прибули до США на навчання

Українські військові моряки зі складу екіпажів патрульних катерів класу Island прибули до США, де під керівництвом американських інструкторів пройдуть спеціальний 10-тижневий курс навчання в Балтиморі, штат Меріленд. Про це повідомило Радіо Свобода з посиланням на посольство України в США.
Це вже друга партія катерів, які Сполучені Штати планують передати Україні в рамках допомоги у сфері безпеки та оборони. До бойового складу Військово-морських сил України (ВМСУ) вже входять катери «Старобільськ» і «Слов’янськ». У 2021-му ВМСУ планують отримати від США ще три патрульні катери класу Island. На відміну від попередніх двох, ці судна передадуть відразу з озброєнням. Командувач Військово-морських сил України контрадмірал Олексій Неїжпапа раніше висловлював сподівання, що Island надійдуть до України протягом першого півріччя, а до кінця 2021 року набудуть всіх бойових спроможностей – тоді буде сформовано повноцінний дивізіон із п’яти катерів цього класу. «Ці катери мають підвищити бойові спроможності ВМС України під час виконання завдань в Азово-Чорноморському регіоні», - заявив контрадмірал Олексій Неїжпапа.
Катери класу Island залучаються до виконання таких завдань як: захист судноплавства, захист портів і морських комунікацій, патрулювання в межах виняткової морської економічної зони, забезпечення розгортання сил (військ), посилення охорони морських ділянок державного кордону, прикриття конвоїв під час забезпечення перевезення вантажів у морі.
Усього в 1985-1992 роках для Берегової охорони Сполучених Штатів Америки збудували 49 катерів класу Island. 37 із них продовжують службу в Береговій охороні США, інші кораблі Вашингтон передавав Пакистанові, Грузії та Коста-Риці.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8761 / 1.54MB / SQL:{query_count}