Троє і Петлюра

У Польщі відкрили пам’ятник «Перед Варшавською битвою»

фото: gov.pl
У містечку Скерневіце (близько 80 км від Варшави) відкрили пам’ятник «Перед Варшавською битвою» (Przed Bitwą Warszawską), який включає скульптури державних діячів початку ХХ століття. Зокрема, і Симона Петлюри – голови Директорії Української народної республіки, повідомляє сайт міністерства культури та національної спадщини Польщі.
Пам’ятник створили зусиллями соціальної ініціативи Stowarzyszenie Skierniewice 2019-2020 (Асоціація Скерневіце) у співпраці з польським міністерством культури та міською владою. Автором проєкту є Кароль Бадина з Краківської академії мистецтв. А місто Скерневіце обрали через його роль у подіях 1920 року, адже саме туди прибув перший потяг з військовою допомогою від Угорщини.
Скульптор зобразив представників чотирьох народів: першого голову відродженої польської держави маршала Юзефа Пілсудського, тодішнього прем’єра Угорщини Пала Телекі, Шарля де Голля (президентом Франції він став у 1959 році, а влітку 1920-го воював на фронті радянсько-польської війни «Львівська Пошта») і лідера УНР Симона Петлюру.
Пам’ятник нагадує про міжнародну підтримку Польщі у протистоянні більшовизму в 1920 році, наголошується в повідомленні міністерства культури та національної спадщини Польщі. Під час церемонії відкриття монумента віцепрем’єр й міністр культури та національної спадщини Польщі Пьотр Глинський зазначив, що сто років тому його країна захищала Європу від зла більшовизму, але «тоді ми були не одні». «Тоді поляки разом з угорцями, українцями, французами, а також з білорусами, американцями та румунами, які теж постачали військову допомогу захисникам Варшави та Польщі, захищали Європу від більшовизму. Тоді близько 20 тисяч українських вояків билися в одних лавах з поляками. Тоді ми були всі разом», - наголосив Пьотр Глинський.
Варшавська битва, також відома як «Диво на Віслі» - ключова операція радянсько-польської війни, в результаті якої Польська республіка змогла відстояти свою незалежність, завдавши нищівної поразки червоній армії. Армія УНР була союзником Польщі в тій війні.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8321 / 1.54MB / SQL:{query_count}