Поінформований – значить обізнаний

Як працівнику самостійно перевірити, чи сплачує роботодавець за нього страхові внески

Мінекономіки підготувало інструкцію, як працівнику самостійно перевірити, чи сплачує роботодавець за нього страхові внески. «Одним із поширених порушень законодавства про працю є прийняття працівника на роботу без офіційного оформлення трудових відносин. Запис у трудовій книжці не є підставою для автоматичного зарахування даного періоду трудової діяльності до страхового стажу. Відповідно до законодавства України, до пенсії зараховують лише той період, за який були сплачені страхові внески. При цьому саме страховий стаж враховуватимуть при нарахуванні пенсії та наданні допомоги з тимчасової втрати працездатності, безробіття!» – наголошують у Міністерстві.
Сьогодні кожен працівник на порталі Пенсійного фонду України може самостійно перевірити, чи добросовісно сплачує роботодавець за нього страхові внески, який період трудової діяльності зарахований до його страхового стажу.
На порталі можна отримати всю інформацію про трудову діяльність, наявний страховий стаж, суми внесків, сплачених до ПФУ, та розмір заробітної плати, а також подати заявку про отримання пенсії (при досягненні відповідного віку та страхового стажу).
Портал доступний цілодобово, і міститься за посиланням https://portal.pfu.gov.ua.
Окрім того, ПФУ був розроблений відповідний додаток, який можна встановити на смартфон чи планшет, який працює на системі Android та IOS, що теж дає доступ до порталу.

Сьогодні існують такі способи авторизації/реєстрації на порталі:

за електронним цифровим підписом (ЕЦП), який можна отримати в державній податковій службі або в будь-якому іншому акредитованому центрі сертифікації ключів, а також у сервісі «Приват 24» від «Приватбанку» та деяких інших банках;
за логіном та паролем, які можна отримати у відділенні ПФУ, взявши зі собою паспорт, ідентифікаційний код та заповнивши відповідну заяву. Після заповнення заяви громадянин отримує реєстраційний код (код заяви). Цей код необхідний для реєстрації на порталі. Тобто його потрібно тримати в таємниці до моменту закінчення реєстрації. Завершити реєстрацію можна будь-коли, зайшовши на портал у мережі «Інтернет»;
шляхом ідентифікації в сервісі ID GOV UA, який містить ідентифікацію за ЕЦП, за мобільним телефоном (Mobile ID) або шляхом банківської ідентифікації в одному із 27 банків України (Bank ID).
Портал надає електронні послуги кожній особі індивідуально та працює з дотриманням вимог щодо захисту інформації.
Один із сервісів, який працює на порталі, є сервіс «Електронна трудова книжка», що дає змогу переглянути відомості про трудову діяльність за даними звітних відомостей роботодавця. Також міститься інформація про сплачені страхові внески з 2000 року (в окремих випадках із 1998-го).
Крім того, на цьому порталі можна налаштувати безплатний сервіс СМС-інформування, який дозволить щомісячно безоплатно отримувати короткі повідомлення для застрахованих осіб про зарахування/незарахування єдиного соціального внеску підприємством, на якому він працює, інформацію про «зароблений» особистий страховий стаж. Дані будуть надсилати у вигляді СМС на мобільний телефон та/або у вигляді електронного листа на e-mail. Приєднати цей сервіс можна й у відділенні ПФУ.
У випадку відсутності доступу до інтернету працівник може звернутися по отримання витягу з Реєстру застрахованих осіб до відділення ПФУ, взявши зі собою паспорт та ідентифікаційний код.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8396 / 1.56MB / SQL:{query_count}