Як подбати про своє здоров'я восени: поради медиків

Підтримуйте фізичну активність, збагатіть раціон харчування та дотримуйтесь режиму сну

Настання холодів, зменшення тривалості світлового дня та сезонна зміна раціону можуть спровокувати виникнення такої проблеми як осінній авітаміноз. Це дефіцит одного або групи вітамінів в організмі. Тривала нестача корисних сполук може призвести, зокрема, до погіршення роботи шлунково-кишкового тракту, зору і навіть психічних розладів.
Симптомами авітамінозу, зазвичай, є: головний біль, слабкість та сонливість, ламкість волосся та нігтів, погіршення стану шкіри, дратівливість, часті та затяжні застуди. Медики нагадують, як вберегти своє здоров'я в цей перехідний період. 
Збагатіть раціон харчування. Додайте у своє меню свіжі фрукти та овочі, а також продукти, які містять багато вітамінів та мінералів (цитрусові, зелень, ягоди, горіхи, морква, гарбуз, квашена капуста, риба тощо).
Дотримуйтесь режиму сну. Щоб підтримувати ваш біологічний годинник, лягайте та прокидайтесь в один і той же час та спіть вдосталь. Якщо вам важко засинати, спробуйте запровадити певні вечірні ритуали, такі як читання або теплу ванну.
Підтримуйте фізичну активність. Намагайтесь, незалежно від погоди, знаходити сили і натхнення для регулярних фізичних вправ та прогулянок на свіжому повітрі. Активний спосіб життя добре впливає на самопочуття, настрій та імунітет.
Подбайте про психічне здоров'я.
«Осінь може викликати сезонний афективний розлад, відомий як «осінній синдром». Докладайте зусиль, аби отримувати позитивні емоції, незалежно від пори року і обставин. Спілкуйтесь з рідними та друзями, займайтесь улюбленими справами та спробуйте релаксаційні практики, які мінімізують рівень роздратування та стресу», – наголошують медики Першого медичного об’єднання Львова.
Якщо симптоми осіннього авітамінозу вже з’явилися, зверніться до свого сімейного лікаря. Якщо він таки виявить ознаки авітамінозу, то може призначити лабораторні обстеження, серед яких аналізи крові на вітаміни й мінерали. І лише тоді – за результатами досліджень, лікар зможе підібрати та призначити необхідний вашому організму вітамінний комплекс. Адже самостійне призначення собі вітамінів небезпечне для здоров’я, оскільки надлишок корисних речовин в організмі так само шкідливий, як і їх дефіцит.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8861 / 1.54MB / SQL:{query_count}