Він думав про сина, коли вибирався з пекла

30-річний боєць успішно пройшов фізичну реабілітацію у Центрі НЕЗЛАМНІ

Під вогнем противника, з масивною кровотечею, посіченим тілом і розтрощеною щелепою – він зміг дістатися своїх. А лікарі доклали зусиль, аби не лише вибороти життя воїна, а й відновити його скалічене лице. Складні реконструктивні операції виконали хірурги Національного реабілітаційного центру НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN).  
Гліб Лисицький з нині тимчасово окупованого міста Лисичанськ, що на Луганщині. Захисникові 30 років, шість з яких – минули на війні. Гліб добровільно вступив до лав ЗСУ, бо прагнув звільнити свою малу батьківщину, а згодом перевівся до 3 прикордонний загін імені Героя України полковника Євгенія Пікуса. Воював у рідній області та сусідній –Донецькій, де цьогоріч у січні і отримав важке поранення. Це сталося у Бахмуті. Ворог тоді зайняв стратегічно важливі позиції. Повернути їх - випало Глібові з побратимами.  
“Ми були втрьох, я йшов першим. Щойно вийшов за пагорб, як почув автоматну чергу. Впав. Хотів схопитися за автомат, але рука вже не працювала. Куля пролетіла наскрізь і зачепила артерію. Почалася масивна кровотеча. Поки я повз до нашого окопу, росіяни закидували мене гранатами. Одна з них розірвалася прямо біля обличчя”, – згадує Гліб обставини свого поранення.  
Уламки понівечили не лише лице воїна, а й посікли легені та живіт. Тим часом росіяни наближалися. Коли між загарбниками і Глібом залишалися лічені метри, а набої вже закінчилися, він усвідомив: ті або доб’ють, або візьмуть у полон. І тієї миті Гліб подумав про свого єдиного сина і що не хоче залишати його без батька. Тому зібрався з силами та поповз по посадці - пліч-о-пліч з побратимами. Вони вибралися, але на цьому боротьба Гліба за життя лише розпочиналася. Він втратив забагато крові. У Краматорську важко пораненого прикордонника лікарі підключають до апарату ШВЛ. Три дні у комі, під час якої стається ще й ішемічний інсульт, тобто інфаркт мозку. І Гліб назавжди втрачає периферичний зір. Потому в боротьбу за життя воїна вступають лікарі Дніпра, Києва і зрештою – Львова.  
У Центрі НЕЗЛАМНІ Гліба зустрічають спеціалісти відділення щелепно-лицевої хірургії. Обличчя пацієнта деформоване, а пластини, які раніше встановили на місце розтрощених лицевих кісток, на жаль, не прижилися. Почався остеомієліт, тобто інфекційне запалення кістки. Наші лікарі побороли гнійні процеси, а потому виконали повторну реконструктивну операцію. За два місяця нові пластини прижилися і хірурги змогли взятися за наступне втручання – імплантацію нижньої щелепи, кістку для якої взяли з ребра пацієнта. “Якби ми не виконали всі ці операції, пацієнт мав би проблеми з мовленням та жуванням, не зміг би нормально їсти. Також мав би безкінечні гнійні виділення з нижньої щелепи, постійні болі та набряк. Плюс візуальний дефект”, – підсумовує складний випадок та вдале завершення лікування завідувач відділення Олег Ковтуняк.  
Водночас керівник напрямку хірургія Центру НЕЗЛАМНІ Гнат Герич зі своєю командою усувають ще одну проблему – рука Гліба після поранення зовсім не рухалась. Позаяк після загоєння нерв у кінцівці затиснули рубці. Аби його звільнити, хірурги виконують ще одну складну операцію, яка називається невроліз. Це втручання також проходить успішно.  
Нині захисник вже пройшов фізичну реабілітацію та поїхав додому він дуже тішиться, що нарешті може проводити час з родиною та бачити як росте син. Однак після відновлення Гліб планує повернутися до війська – адже його рідний Лисичанськ, як і багато інших українських міст, ще не звільнено. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8613 / 1.55MB / SQL:{query_count}