Батьки, вакцинуйте дітей!

На Львівщині триває кампанія щеплення дітей проти кору паротиту та краснухи: в області працює 162 пункти щеплення

У Львівську область доставлено 28 560 доз комбінованої вакцини, з них – 22 020 доз у межах наздоганяючої кампанії та 6 540 доз для забезпечення рутинної вакцинації. Напередодні навчального року стартувала національна кампанія щеплення проти кору діток, які через війну або інші обставини пропустили вакцинацію.
Кір передається повітряно-крапельним шляхом і є надзвичайно заразною хворобою. З 10 нещеплених людей, які контактували з хворим, 9 захворіють. Специфічних ліків проти кору не існує. Єдиним захистом від хвороби є вчасна вакцинація. Для колективного імунітету необхідно, щоб 95% населення мало імунітет від цієї хвороби. І цього можна досягти через вакцинацію.
Згідно з Календарем профілактичних щеплень в 12 місяців проводять перше щеплення від кору, а в 6 років – планову ревакцинацію. Ці дві дози вакцини забезпечують захист дитини від кору, паротиту та краснухи.
У 2022 році обов’язкове щеплення проти кору в Україні отримали лише 69% дітей у віці 6 років. Щоб не допустити спалах кору, зараз ці щеплення мають бути надолужені, а діти – довакциновані.
«Закликаємо якомога швидше надолужити щеплення, якщо пропустили планову вакцинацію, та звернутися в один з 162 пунктів щеплення Львівщини. Там, де доступ до стаціонарних пунктів щеплень є ускладненим або неможливим, працюють мобільні бригади. Вони також вакцинують дітей, які через стан здоров’я не можуть самостійно пересуватися, та організовані колективи – освітні заклади, дитячі оздоровчі табори тощо», – зазначають у МОЗ.
Для виклику мобільної вакцинальної бригади необхідно залишити заявку за телефоном регіонального координатора: (068) 706-51-30. Заявку зареєструють, складуть графік виїздів мобільних бригад і повідомлять дату та час її приїзду. Або подзвоніть на гарячу лінію МОЗ за номером: 0-800-60-20-19 і вас зорієнтують, до кого можна звернутися у вашому регіоні.
657 тисяч доз комбінованої вакцини на підтримку Національної програми імунізації в Україну надав Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8195 / 1.53MB / SQL:{query_count}