Купую ліки за е-рецептом: запитання, які виникають у пацієнтів

Паперовий рецепт, який діяв на рецептурні препарати, діятиме й надалі на час воєнного стану

З квітня до звичного нам паперового рецепта додався сучасний електронний інструмент – е-рецепт. Водночас нагадаємо, перелік рецептурних та безрецептурних препаратів залишився незмінним. До того ж паперовий рецепт, який діяв на рецептурні препарати, діятиме й надалі на час воєнного стану.
Електронний рецепт не лише дозволяє отримати ліки в зручний та сучасний спосіб, але й сприяє більш ефективному лікуванню. Користуючись цифровими інструментами, лікар може мати доступ до вашої історії хвороб, враховувати дані про супутні захворювання пацієнта та ліки, які він приймає – для ефективного призначення лікування. А з часом лікарі також зможуть відстежувати результати та за потреби створювати план лікування.

Чи може фармацевт бачити в рецепті діагноз та іншу медичну інформацію про моє здоров’я?

Ні, електронний рецепт не містить діагнозу та жодної іншої медичної інформації. Натомість е-рецепт містить лише інформацію про призначення. 
Тобто фармацевт під час погашення рецепта бачить винятково інформацію про рецепт: його номер, дату виписування та кінцеву дату дії, прізвище, ініціали та вік пацієнта, назву та кількість лікарського засобу, тривалість та спосіб застосування ліків тощо, інформує МОЗ.

Який термін дії електронного рецепта?

Ви можете погасити електронний рецепт в аптеці протягом 10 днів (якщо це наркотичний (психотропний) лікарський засіб) або протягом 30 днів – для решти рецептурних ліків.
Термін дії вашого рецепта вказується в інформаційній довідці, яку лікар за потреби може вам надрукувати, або ж ви можете переглянути цю інформацію у кабінеті вашої медичної інформаційної системи (МІС).

Чому не отримав смс з номером та кодом погашення рецепта?

Така ситуація можлива з кількох причин. Наприклад, якщо за реєстрації в ЕСОЗ ви вказали неправильний номер телефону або ж з часом змінили його. У такому разі необхідно змінити метод автентифікації в ЕСОЗ. Це можна зробити, подавши заявку на зміну метода автентифікації в ЕСОЗ через онлайн-форму на сайті НСЗУ. 
Інша причина – якщо за реєстрації ви обрали офлайн-метод автентифікації (тобто через документи). У такому разі лікар має надрукувати вам інформаційну пам’ятку до рецепта, яка містить номер рецепта та код його погашення. Водночас ви можете змінити метод автентифікації, щоби смс-повідомлення від ЕСОЗ (зокрема і про рецепти) надходили на ваш телефон.
А в тому разі, якщо під час виписування рецепта виникла затримка з відправленням смс, лікар може відправити вам повідомлення повторно.
Якщо у вас є питання чи проблеми, пов’язані з електронним рецептом на рецептурні ліки, ви завжди можете звернутися на гарячу лінію за коротким номером 1677 (гілка «7»). Оператори підтримки проконсультують вас та допоможуть вирішити ті чи інші питання.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8107 / 1.55MB / SQL:{query_count}