Шанс на повноцінне життя

У квітні у Львові відкриють сучасний корпус реабілітаційного центру НЕЗЛАМНІ. Щороку тут зможуть допомагати 10 тисячам українців

Рятувати, протезувати й реабілітувати українців в Україні – саме такою є місія Національного реабілітаційного центру НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN), який працює на базі Першого медичного об’єднання Львова. Місто Лева в очікуванні відкриття у квітні сучасного корпусу центру НЕЗЛАМНІ. Мета медиків амбітна, вони свідомі, що це відповідально й на часі, адже в Україні зараз дуже потрібні якісне протезування та кваліфікована реабілітаційна допомога.
Національний центр реабілітації НЕЗЛАМНІ – це унікальне місце, де кожен постраждалий від війни здобуває шанс на порятунок та проходить реабілітацію. З кожним таким пацієнтом працює мультидисциплінарна команда: хірург, травматолог, протезист, психотерапевт, фахівець із реабілітації. Пацієнт не шукає допомоги за кордоном чи в кількох різних закладах, а отримує її в одному місці. 

У реабілітаційному центрі використовують найсучасніше обладнання та новітні методики відновлення повноцінного життя військових та цивільних, які отримали травми внаслідок збройної агресії росії. 
Для зручності пацієнтів у центрі НЕЗЛАМНІ працює контакт-центр для надання інформації та запису: +380 800 333 003 (щодня з 08.00 до 20.00)
Зі слів очільника Львова Андрія Садового, розвивати екосистему НЕЗЛАМНІ допомагають чимало благодійників, донорів, зокрема німецьке місто Фрайбург, якому присвятять один із семи поверхів центру. А ось шостий поверх буде «поверхом Вільнюса». Столиця Литви, яка є містом-побратимом Львова, виділила 700 тисяч євро на будівництво нового корпусу реабілітаційного центру. Нещодавно мер Вільнюса відвідав Львів і особисто прибув на місце будови. Побачене йому сподобалося. 
І поки там кипить робота, в будівлі поруч тренуються пацієнти, яких уже протезували або які щойно готуються до протезування. Незламні, сильні духом крок за кроком знову вчаться ходити, вірячи, надіючись на Перемогу України! Фахові фізичні терапевти тут завжди поруч. «Дякуємо медикам і команді центру НЕЗЛАМНІ за надію, за можливість знову ходити і жити повноцінним життям!» – наголошують пацієнти.
Хочемо, щоби світові технології в медицині були доступні нашим лікарям і пацієнтам в Україні
Серед напрямків роботи центру – реконструктивна хірургія, ортопедія і роботичне протезування. Постраждалим не лише ставлять протези, тут їх і виготовляють. Окрім того, в центрі займаються фізичною, психологічною та психосоціальною реабілітацією постраждалих військових і цивільних. Фахівці з фізичної реабілітації працюватимуть пліч-о-пліч із психологами та психотерапевтами. Мінімальне завдання реабілітаційної команди – дати пацієнту всі необхідні інструменти, аби він міг повернутися до побуту і бути в ньому максимально самостійним.

У новому корпусі буде все необхідне для реабілітації: від сучасних тренажерів до моделей квартири і навіть магазину. Саме так пацієнт зможе максимально підготуватися до нових умов життя. 
100 протезів на місяць – ось мета нової протезної майстерні центру НЕЗЛАМНІ. Все зроблене благодійним коштом. Зі слів керівника напрямку протезування центру Назара Багнюка, у якого 18 років досвіду роботи, в майстерні є повний цикл виготовлення протеза – від зняття мірки до встановлення. Майстерня площею 250 метрів квадратних складається з гіпсової (тут виготовляють гіпсові негативи), кімнати з пічками та верстатами (тут роблять куксоприймачі), примірочної і тренувальної кімнати. «Мета моя і команди майстерні – отримати високу якість протезування в Україні та збільшити потужності», – запевняє Назар Багнюк.
«Відкрили майстерню, щоб уп’ятеро збільшити наші потужності. Щомісяця до нас звертаються щораз більше українців, які втратили кінцівки. І нашим обов’язком є турбота про них. Кожен, хто звертається з приводу ампутації, має бути протезований, щоби якнайшвидше відновитися та повернутися до повноцінного життя», – наголошує Олег Самчук, гендиректор Першого медичного об’єднання Львова.

Щоби бійці швидше змогли стати на ноги після бойових травм, у центрі НЕЗЛАМНІ запустили програму протезування. Окрім звичайних протезів, спеціалісти почали встановлювати біонічні.
Центр НЕЗЛАМНІ є місцем неймовірного руху, місцем концентрації мотивованих людей, які вірять у те, що роблять
Як уже писала «Львівська Пошта», напрямок протезування центр НЕЗЛАМНІ запустив торік, відкривши у вересні мобільну протезну майстерню, яку допомогла обладнати й укомплектувати завдяки німецькій компанії Ottobock Мальтійська служба допомоги за підтримки уряду Німеччини та Міністерства охорони здоров’я України. До слова, з вересня 2022-го протезисти медзакладу уже встановили понад сто протезів, десять із них – німецькі біонічні протези рук. 
«Ми контактуємо з провідними компаніями світу, які виробляють протези. Наша мета – організувати якісне, сучасне й потужне їх виробництво в Україні», – каже міський голова Львова. 
Під час відкриття цієї майстерні протезовані пацієнти допомагали малювали картину сходу сонця як символу початку нового дня, нового життя. Картина «Світанок» прикрасить стіни нового корпусу реабілітаційного центру. Її намалювали бійці, медики, протезисти, журналісти. Серед авторів – воїн Микита, якому нещодавно поставили біонічний протез правої руки, незламний танкіст Ілля, який чекає на протез, 13-річний Дмитро – перша дитина, якій у лікарні після травми поставили міоелектричний протез руки.

Гендиректор Першого медоб’єднання Львова Олег Самчук:
«Підхід до кожного пацієнта має бути індивідуальний!»

Восени 2022-го центр НЕЗЛАМНІ запустив програму протезування, відкривши мобільну майстерню, а в березні 2023-го запрацювала нова протезна майстерня. Пане Олегу, якою є програма-мінімум і програма-максимум центру в цьому напрямку?
Програму-мінімум ми виконали. Адже з часу відкриття у вересні мобільної майстерні, де було лише два робочі місця, до нас щодня зверталися українці, які потребували протезування кінцівок. Ми почали ставити біонічні протези рук і протези ніг. З часом побачили, що звернень багато, і потрібно збільшувати потужності. Вирішили обладнати сучасну протезну майстерню на 10 робочих місць. Тішимося, що завдяки благодійникам нам це вдалося. Відкриття майстерні – це про нові можливості й потужності, про поступ і розвиток, щоби якнайбільше людей були протезовані тут, в Україні. 
Програма-максимум – будівництво протезного заводу, на якому використовуватимуть найсучасніші технології у виготовленні різних видів протезів для українських громадян. Ця тема потребує зусиль та часу, але, сподіваюся, нам це вдасться. Якісні сучасні протези є шансом на повноцінне життя.
Невдовзі відбудеться відкриття сучасного корпусу реабілітаційного центру НЕЗЛАМНІ. Які сподівання ви і ваша команда покладаєте на його діяльність?
Кожна людина, постраждала через війну, має відновитися. Хочемо, щоби світові технології в медицині були доступні нашим лікарям і пацієнтам в Україні. Тим, у кого, наприклад, немає кінцівки, пошкоджена щелепа, уражені око, печінка або кишківник унаслідок вибуху снаряда чи міни, надаватимемо кваліфіковану комплексну допомогу. Крок за кроком обладнаємо сучасний корпус центру. Здійснимо, зокрема, реконструкцію семиповерхової будівлі колишньої поліклініки. Запроваджуємо нові технології, переймаємо досвід іноземних колег. У новому корпусі плануємо поставити 50 ліжок, на трьох поверхах будуть розміщені реабілітаційні зали, для прийому амбулаторних пацієнтів передбачені два поверхи.

Як можна буде потрапити на лікування в новий корпус реабілітаційного центру НЕЗЛАМНІ: зателефонувати і записатися чи надіслати заявку-анкету?
Лікарня не відмовляє жодній людині, яка звертається по допомогу. Жодній! Приймемо кожного, хто потребує реабілітації. Для зручності пацієнтів у нас працює контакт-центр для надання інформації та запису: +380 800 333 003 (щодня з 08.00 до 20.00). Когось скеруємо на стаціонарне лікування, когось – на амбулаторне, когось – на реабілітацію. Підхід до кожного пацієнта має бути індивідуальний! Не всі вони повинні пройти реабілітацію невідкладно: одні потребують її швидше, другі – згодом.
Можливе утворення черги?
Ні, ми не хочемо, щоби була черга, бо черга – це втрата здоров’я пацієнтом. Однак думаю, що потужностей нового корпусу центру НЕЗЛАМНІ навряд чи вистачить, щоб задовольнити потребу в реабілітації всіх людей, які до нас звернуться. На жаль, війна триває, поранених, травмованих щораз більше… Центр надає і надаватиме медичну допомогу як військовим, так і цивільним особами, не відмовлятиметься від важких пацієнтів.
У Міністерстві соціальної політики кажуть, що протезування в Україні є безоплатним як для цивільних, так і для військових, адже витрати покриває держава.
Ми всі протези ставили за гроші спонсорів та завдяки гуманітарній допомозі наших колег із Європи. Так, пацієнтам протези обходилися безкоштовно. Але рано чи пізно протези з Європи можуть закінчитися, як і спонсорські кошти…
Вже маємо підписаний договір із Міністерством соціальної політики України про те, що держава оплачуватиме нам самі протези й протезування як послугу. 
Передбачено, що держава оплачуватиме біонічні протези через рік після ампутації кінцівок. Наші пацієнти стільки часу не чекатимуть, уже через пів року, максимум сім місяців зможуть отримати хороший протез. Поза тим мусимо шукати спонсорів, донорів, які допомагатимуть ставити ці протези. Для пацієнтів ця послуга буде безкоштовною.
Скажіть, будь ласка, які країни підтримують Перше медоб’єднання Львова? Лікарі з яких країн поспішають на допомогу українським медикам?
Нам допомагає весь світ різними можливостями та фінансами, за що ми щиро вдячні! Щодня у лікарні працюють медики з-за кордону, зокрема із США, Німеччини, Австрії, Польщі, Австралії, Чехії. Багато різноманітного обладнання отримуємо з Німеччини, Нідерландів, Австрії, США, Великої Британії, Франції, Іспанії, Італії.
А український бізнес, зокрема львівський, підтримує чи не дуже?
І львівський, і загалом український бізнес нам допомагає чим може. Ніколи не відмовляв у допомозі медоб’єднанню. Чого лише варта допомога лікарні від забудовників, коли спостерігався пік захворюваності на коронавірус у 2020-ому. Висловлюю щиру подяку одній із будівельних компаній за ремонт підвалу медзакладу! Загалом торік через нашу лікарню пройшло пів мільйона пацієнтів. Це багато. Наголошу: всі зміни, які є в лікарні, зокрема сучасне медобладнання, залишаються в комунальній власності громади Львова! 
Прошу сказати, в чому особливість реабілітаційного центру НЕЗЛАМНІ?
У нашій потужній професійній команді! Команді, яка постійно вчиться, вдосконалює свої знання. У ній є фахівці зі всієї України. Якість роботи для нас була, є і буде пріоритетом. Можна мати круту лікарню, найновіше обладнання, сучасний ремонт, але не це лікує пацієнта, а люди. Пацієнти воліють піти до кваліфікованого лікаря, тож кадри, ресурси й фінанси, звичайно, важливі, але найголовніше – люди.


Директорка з розвитку Першого медоб’єднання Львова, одна з керівниць центру НЕЗЛАМНІ Ірина Заславець:
«У нас працюють люди, які живуть своєю справою!»

Центр НЕЗЛАМНІ уже відомий на всю Україну, пацієнти їдуть до Львова, зокрема й задля якісного протезування. У чому унікальність центру?
Ми намагаємося імплементувати й створити українські стандарти, які мають бути поширені у всіх лікувальних закладах України. Ми унікальні, зокрема, тим, що надаємо послугу протезування. Протезисти є частиною нашої команди. У вересні ми запустили цей напрям роботи і ось тепер відкрили нову протезну майстерню. За статистикою, якщо до повномасштабного вторгнення із 10 встановлених протезів 9 припадало на нижні кінцівки і один на верхню, то тепер 6 – на нижні та 4 – на верхні. Плануємо збільшувати потужності, розширюватися, адже протезування потребують багато українців. 
Пацієнт потрапляє до протезистів після хірургії. Є психологічна й фізична реабілітація – все в одному місті. Є командний підхід. За потреби шукаємо фахівців за кордоном і запрошуємо їх до себе. І коли вони приїздять, то вже на місці розуміють, чого бракує, і згодом допомагають. Ми отримуємо допомогу від різних країн світу, за що щиро вдячні!
Головний корпус Лікарні Святого Пантелеймона і новий корпус реабілітаційного центру НЕЗЛАМНІ: що варто знати пацієнтам?
Говорячи про новий корпус, який сполучений із головним корпусом лікарні містком, розуміємо, що завдяки цій локації маємо доступ до найкращих хірургів, ортопедів, трансплантологів, протезистів, що поряд є корпус, де всі люди, які в нас лікуються, здобудуть найкращу можливість реабілітації – фізичної та психологічної. У головному корпусі є відділення психіатрії, а тут – Центр ментального здоров’я. В головному корпусі є хірургія, а тут – реабілітація після важких операцій. У головному корпусі встановлюють протези, а тут проводять реабілітацію після протезування. Тож на відкриття нового корпусу в квітні дуже чекають всі наші пацієнти.
Відомо, що наступною метою центру НЕЗЛАМНІ є реставрація та добудова комплексу в Брюховичах.
Саме так. Мовиться про відновлення комплексу, де можна буде пройти тривалу реабілітацію. Це для нас дуже важливо.
Що і кого ви вважаєте найбільшою гордістю центру НЕЗЛАМНІ?
Це наші працівники і наші пацієнти. Тут працюють люди, які живуть своєю справою. У нас фантастичні лікарі. Центр НЕЗЛАМНІ є місцем неймовірного руху, місцем концентрації мотивованих людей, які вірять у те, що роблять. У нас працюють медики з різних областей. Тут раді професіоналам, яких завжди цінували й цінуватимуть.
фото: центр НЕЗЛАМНІ,
пресслужба ЛМР (Роман Балук),
Олег Огородник, Ірина Цицак

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8614 / 1.71MB / SQL:{query_count}