Шанс стати батьками

У Львівському перинатальному центрі запрацювало відділення допоміжних репродуктивних технологій. Запис вже є на декілька тижнів

Львівський обласний перинатальний центр утримує лідерство щодо інноваційності, якості та комфорту. А з лютого 2023-го став першим перинатальним центром в Україні, де відкрили сучасне відділення допоміжних репродуктивних технологій. 
Відкриття нового відділення розширить доступність для пацієнтів сучасних методів лікування непліддя та сприятиме збільшенню народжуваності на Львівщині. Тут лише сучасне обладнання й ефективні технології. Тепер у перинатальному центрі доступний повний цикл надання допомоги подружжям у межах однієї установи: від планування вагітності до пологів та супроводу дітей педіатром.
«Обласний перинатальний центр системно розвивається, і кожні кілька місяців тут з’являються нові послуги. Він найкращий заклад такого профілю в Україні. Перинатальний центр став першим в Україні за кількістю наданої медичної допомоги при пологах. Відкриття відділення допоміжних репродуктивних технологій – важливий проєкт, який дарує, надію, віру і щастя бути батьками. Тішуся за тих, хто вже невдовзі почує від фахівців перинатального центру: «Вітаємо, ви при надії. Все буде добре!» – сказав очільник Львівщини Максим Козицький. – Дякую керівниці та колективу медзакладу за роботу та за всі проєкти. Їх неможливо не підтримувати. Час важкий, але якщо не думати про дітей, не думати про майбутнє, то для чого тоді воювати і перемагати? Точно для того, щоби ми могли мати здорове покоління українців. Дякую колективу центру за ефективне лідерство й усі зусилля, яких було докладено для створення нового відділення. Бажаю міцного здоров’я та натхнення працівникам, які буквально даруватимуть людям надію!»
Зі слів Максима Козицького, нове відділення є особливо актуальним в умовах повномасштабної війни. Зокрема, добре, що є можливість заморозити репродуктивний матеріал і зберегти можливість стати батьками в майбутньому. «Плануємо напрацювати обласну програму, яка частково компенсуватиме послуги у відділенні ДРТ для певних категорій населення, зокрема для наших воїнів», – сказав голова Львівської ОВА. У цьому відділенні безкоштовно проводитимуть кріоконсервацію та зберігання сперми і яйцеклітин наших захисників та захисниць».
Як уже писала «Львівська Пошта», за даними Національної служби здоров’я України, в 2022 році Львівський обласний перинатальний центр найбільше в країні надав послуг з надання медичної допомоги під час пологів. Торік у цьому медзакладі стали матерями 4534 жінки, народилося 4698 дітей. З них 147 двієнь і чотири трійні. «Це безумовно заслужено, адже перинатальний центр – це комфорт, якість та інноваційність. Тут щодня народжується нова частинка нашого майбутнього. Якщо придивитися, то під щасливим моментом народження можна побачити важку працю фахівців, за кожною усмішкою – досконалість та злагоджену роботу, за кожним життям – високий професіоналізм», – зазначав директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА Орест Чемерис.
Загалом на відкриття відділення допоміжних репродуктивних технологій у Львівському перинатальному центрі з обласного бюджету виділили майже 13 млн грн у межах Комплексної програми підтримки галузі охорони здоров’я у Львівській області на 2021 – 2025 роки. Власні кошти установи в цьому проєкті – майже 5,6 млн грн. 
Зі слів очільника Львівщини, для Львівської ОВА фінансування медицини залишиться в пріоритеті, щоб забезпечувати людей якісними послугами. «Завдання, яке ми перед собою ставимо, це надавати якісні медичні послуги в комунальних закладах Львівщини, щоб державні заклади розвивалися і створювали здорову конкуренцію приватним центрам», – наголосив «Львівській Пошті» Максим Козицький.
«Сьогодні в Україні практично кожна п’ята подружня пара безплідна. Чимало з них не мають можливості скористатися програмою допоміжних репродуктивних технологій через високу вартість такої послуги. Пацієнти досі зверталися в приватні медичні центри або залишалися один на один зі своєю проблемою. Це перше відділення в комунальному закладі в Україні, це інвестиція у щасливі родини та майбутнє української нації. Відділення репродуктивних технологій у перинатальних центрах мають бути нормою, а не винятком. Кожна сім’я, яка планує вагітність, має реалізувати цю мрію з високим відсотком імовірності, – наголосила очільниця перинатального центру Марія Малачинська. – З відкриттям відділення допоміжних репродуктивних технологій наш медзаклад завершить повний цикл надання допомоги подружжям у межах однієї установи: від планування вагітності до народження дитини, виходжування малюка і, за потреби, спостереження й реабілітації. Лише комплексний підхід до всіх медичних послуг і державна підтримка зможуть подолати демографічну кризу, що поглиблюється, у тому числі війною». 
«Наша амбіційна мета – аби щонайбільше подружжів, які мають проблеми з народженням дітей, отримали фахову допомогу в новому відділенні, народили здорову дитину і стали щасливими батьками. Щодо цінової політики будемо відрізнятися від приватних закладів – наша послуга буде на 35% дешевшою. Все залежатиме від послуг, яких пацієнтка потребує (зокрема медикаментів). Адже мовиться про індивідуальних підхід», – пояснила Марія Малачинська.
У відділення допоміжних репродуктивних технологій вже є запис на декілька тижнів. «Непліддя – це лише діагноз, але не вирок. За статистикою, чи не кожне п’яте подружжя неплідне», – запевнила керівниця нового відділення, лікарка-акушерка-гінекологиня, репродуктологиня Анна Маркевич. За плечима у неї 18 років стажу в медицині. Вона допомогла народитися майже тисячі діточок. Її пацієнтами є не лише жителі Львова, Львівщини, але й інших областей, навіть країн.

Загалом останній рік для колективу Львівського обласного перинатального центру став роком впровадження нових послуг. Із червня 2022-го у медзакладі працює відділення медичної реабілітації передчасно народжених та малих дітей, яке очолює Зоряна Фуртак. Тут проходить фізичну реабілітацію львів’янка Вікторія Полюга, в якої СМА і якій у США зробили «укол життя».
Як уже писала «Львівська Пошта», метою відділення медичної реабілітації передчасно народжених та малих дітей (вул. Дж. Вашингтона, 6) є раннє виявлення патології розвитку і своєчасне надання допомоги, а саме сприяння гармонійному розвитку та мінімізація виникнення ускладнень. У відділенні послуги з медичної реабілітації отримують діти, народжені передчасно, з масою тіла від 500 грамів, діти з вродженою патологією, які мають затримку темпів розвитку. Систематичні заняття, навчання та залучення батьків до реабілітаційного процесу, співпраця з командою фахівців забезпечують позитивну динаміку і стабільні результати лікування. 
Із жовтня 2022 року на базі центру функціонує Регіональний центр неонатального скринінгу (вул. Тараса Бобанича, 6). Тут проводять комплексне обстеження новонароджених для виявлення спадкових і вроджених захворювань. Використовуючи сучасне обладнання, здійснюють скринінг 21 рідкісного захворювання, зокрема СМА, муковісцидозу, фенілкетонурії, ендокринологічних захворювань тощо.
Процедура скринінгу передбачає забір крові в пологових у перші 48 – 72 години життя немовляти, зразки передають на дослідження в лабораторний центр. У разі виявлення захворювання батьків поінформують і скерують дитину для проведення подальших досліджень та лікування ще до моменту прояву симптомів. Фахівці центру зробили аналіз уже кількох тисяч зразків крові новонароджених. У Львові роблять скринінг для потреб семи областей – Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Волинської, Хмельницької, Чернівецької та Тернопільської.

19 грудня 2022-го в перинатальному центрі розпочав роботу сучасний високотехнологічний Банк грудного молока – якісна інвестиція в здорове покоління українців. Це спеціалізована структура для збору, перевірки, обробки, зберігання та розподілу донорського грудного молока серед новонароджених, які його потребують через медичні показання. Завдяки донорському молоку скорочується термін перебування передчасно народжених дітей у стаціонарі. Але й доношеним малюкам потрібне донорське молоко, коли відсутнє материнське.
Нагадаємо, що як ідея створення Банку грудного молока у Львівському обласному перинатальному центрі, так і відкриття відділення допоміжних репродуктивних технологій були прописані в конкурсній програмі Марії Малачинської, коли вона подавалася на конкурс щодо посади директорки центру. Як бачимо, її амбітна мета втілена у 2023 році завдяки наполегливій праці, з чим її щиро вітаємо!
Адреса відділення допоміжних репродуктивних технологій:
м. Львів, вул. Дж. Вашингтона, 6, гінекологічний корпус, 1 поверх (тел. 068-999-23-23).
фото: пресслужба ЛОВА, ЛОР, Перинатального центру
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8862 / 1.63MB / SQL:{query_count}