Поділіться кров’ю з дітьми

Благодійний фонд «Із янголом на плечі» запрошує 16 лютого у Львівський обласний центр служби крові, що на вулиці Пекарська, 65

Основна робота Благодійного фонду «Із янголом на плечі» – піклування про онкохворих дітей. Власне таким діточкам потрібно багато переливань крові. 15 лютого – День онкохворої дитини, тому команда Благодійного фонду закликає небайдужих стати донорами для малечі. 
«Беріть паспорт і приходьте в четвер, 16 лютого, у Львівський обласний центр служби крові, що на вулиці Пекарська, 65 (з 08.30 до 12.30). Задонадьте трохи крові, а ми пригостимо вас смачною кавою й андрутами», – зазначають у фонді. Потрібні всі групи крові.
Як писала «Львівська Пошта», 12 січня 2023-го фонд «Із янголом на плечі» у Львівському обласному центрі служби крові провів акцію «Найсмачніша донація зими – 2023»: здати кров для військових і тих, хто її потребує, прийшли 80 осіб. Всіх донорів згодом частували смачними пампухами і кавою. 
У той січневий день прийшли люди різного віку й різних професій. Були серед них медики, поліціянти, військові. Хтось здав 350 мл крові, хтось – 450 мл. Хтось вперше, хтось – всімнадцяте. До слова, одна донація може врятувати до трьох людей. 
«Щомісяця проводимо такі акції, аби привернути увагу людей до донорства крові. Закликаємо людей долучалися до здачі крові. Зараз в Україні потрібно допомагати і військовим, і хворим дітям. Проблеми малечі, яка нездужає, нікуди, на жаль, не зникли. Загалом наша мета, аби люди долучалися до донацій не лише під час заходів чи акцій, але й ЩОДНЯ ПРИХОДИЛИ у Львівський обласний центр служби крові. За статистикою, за день медики центру можуть прийняти 80 донацій», – зазначав «Львівській Пошті» волонтер Благодійного фонду «Із янголом на плечі», донор крові Максим Дробот.

Максим вже чотири роки поспіль є волонтером фонду, його напрямок діяльності – забезпечення донорською кров’ю онкохворих дітей. «А власне таким діточкам потрібно багато переливань крові. Все розпочиналося з 14 донорів, а хворих дітей було 50. Я здавав кров ще з інститутських років, а для дітей донором крові став чотири роки тому. Сам регулярно здаю, тепер об’єдную донорів та інших закликаю долучатися до важливої справи. У 2023 році вже буде 45 здач крові. Стараюся здавати кров кожні два-три місяці», – розповідав Максим Дробот.
Для здавання крові донорам потрібно мати з собою паспорт. Прийшовши у Львівський обласний центр служби крові (у будні працює з 08.30 до 13.00), спочатку людину реєструють, потім – здавання аналізу крові з пальця (визначають групу крові, рівень гемоглобіну). Якщо низький або ж високий рівень гемоглобіну – здавати кров забороняють. 
Опісля – огляд у терапевта, де лікар вимірює тиск, визначає вагу. Медик допускає людину до здавання крові або ні. «Трапляються випадки, що терапевт не дозволяє здавати кров і відправляє охочих додому. Чому? Скажімо, вага не відповідає нормі, тобто є низькою, менше ніж 60 кілограмів, низький тиск», – каже Максим Дробот. 
Донором крові можна бути з 18 до 65 років. Чоловікам можна здавати кров через 60 днів, жінкам – 90 днів.
До речі, хто не може бути донором, скажімо, через низьку вагу чи вік, може бути волонтером. Скажімо, розповідати рідним, друзям і колегам, чому потрібно здавати кров. 
Які лабораторні дослідження проводять донорам крові? Кожен донор безоплатно отримує спектр лабораторних досліджень – вони важливі для гарантії безпеки донора та реципієнта. Тестування відбувається в кілька етапів. Перед донацією проводять забір капілярної крові для визначення рівня гемоглобіну – він є одним з важливих показників допуску до донації. Якщо рівень гемоглобіну занизький – донація скасовується.
Донор також проходить обстеження шляхом анкетування і медичного огляду. Якщо за їхніми результатами протипоказань для донорства немає, на другому етапі, під час донації, проводять забір венозної крові для інших лабораторних досліджень. Ці дослідження передбачають визначення групової (О, А, В, АВ) та резус-належності (Rh+ або Rh-) донора. 
Також визначають наявність Kell-антигену. Носіями Kell-антигену є всього 7% людей. Якщо пацієнту, який не має такого антигену, перелити еритроцити донора, у якого він наявний, можуть виникнути небажані реакції. Тому кров ретельно досліджують.
Кров донора також перевіряють на наявність інфекційних захворювань: ВІЛ, гепатиту В, гепатиту С, сифілісу. Як інформує МОЗ, якщо маркери таких недуг виявлено, донора про це інформують, а отриману від донора кров чи компоненти крові, виготовлені з неї, вилучають і знищують.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8064 / 1.57MB / SQL:{query_count}