Божої опіки та здоров’я малюкам!

На Львівщині за дев’ять місяців світ побачили понад 11 тисяч дітей, із них більш ніж 3,5 тисячі народилися в обласному перинатальному центрі


Понад 11 тисяч дітей народилося на Львівщині під час повномасштабного вторгнення. Внутрішньо переміщені жінки народили 1700 дітей, з них 20 немовлят є двійнятами, про що повідомив головний позаштатний спеціаліст з акушерства та гінекології обласного управління охорони здоров’я Михайло Степанчак. Щоправда, з його слів, демографічні показники впродовж останніх десяти років погіршуються, а народжуваність зменшилася на 30%.
З червні 2022-го у перинатальному центрі працює відділення медичної реабілітації передчасно народжених та малих дітей
Як зазначає керівниця Львівського обласного клінічного перинатального центру Марія Малачинська, впродовж дев’яти місяців у медзакладі народилося понад 3,5 тисячі дітей, зокрема понад 1,8 тисячі хлопчиків та більше 1,7 тисячі дівчаток.

«Ми працюємо 24/7 та надаємо допомогу кожній жінці, яка звертається у наш центр. За дев’ять місяців світ побачили 118 двієнь та чотири трійні. Внутрішньо переміщені жінки народили майже тисячу діточок, зокрема 11 двієнь. Пацієнтки отримують у нас медичну та психологічну допомогу, оскільки багато жінок виїжджають з небезпечних місць самі, без чоловіків та родичів. Психологічна підтримка є не менш важливою, адже багато жінок покинули домівки і вимушено проживають на Львівщині. Тому ми усім колективом робимо усе необхідне, щоб кожна з жінок отримала максимально комфортні та безпечні умови у стінах нашого закладу», – каже Марія Малачинська. 
З її слів, колектив перинатального центру впроваджує нові послуги. «У червні 2022 року ми відкрили відділення медичної реабілітації передчасно народжених та малих дітей. Метою роботи відділення є раннє виявлення патології розвитку і своєчасне надання допомоги, а саме сприяння гармонійному розвитку дитини та мінімізація виникнення ускладнень. У відділенні послуги з медичної реабілітації отримують діти, які народилася передчасно і з малою масою тіла від 500 грамів, народжені з вродженою патологією, які мають затримку темпів розвитку. Систематичні заняття, навчання та залучення батьків до реабілітаційного процесу, співпраця з командою фахівців забезпечують позитивну динаміку розвитку та стабільні результати лікування. Є багато методик, аби дитина гармонійно розвивалася, – розповідає Марія Малачинська. – Для транспортування передчасно народжених дітей ми сформували виїзну неонатальну бригаду, готову прибути в будь-який куточок Львівщини на спеціально обладнаному автомобілі. Також у нас функціонує кабінет діагностики патології грудних залоз, в якому проводимо мамографічне та ультразвукове обстеження жінок».
Із жовтня 2022-го на базі перинатального центру функціонує Регіональний центр неонатального скринінгу (вул. Тараса Бобанича,6)
Із жовтня 2022-го на базі Перинатального центру функціонує Регіональний центр неонатального скринінгу (вул. Тараса Бобанича,6). Неонатальний скринінг – це комплексне обстеження новонароджених для виявлення спадкових і вроджених захворювань. Тут, використовуючи сучасне обладнання, здійснюють скринінг 21 рідкісного захворювання, зокрема, СМА, муковісцидозу, фенілкетонурії, ендокринологічних захворювань тощо.
Процедура скринінгу передбачає забір крові у пологових перші 48-72 години життя немовляти, зразки передають на дослідження до лабораторного центру. У разі виявлення захворювання батьків поінформують і скерують дитину для проведення подальших досліджень та лікування, ще до моменту прояву симптомів. Фахівці центру обстежили вже майже 6 тисяч зразків крові новонароджених дітей. У Львові роблять скринінг для семи областей – Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Волинської, Хмельницької, Чернівецької та Тернопільської.
Використовуючи сучасне обладнання, здійснюють скринінг 21 рідкісного захворювання, зокрема, СМА, муковісцидозу, ендокринологічних захворювань
«Ми плануємо свою роботу так, щоб надавати комплексні послуги жінкам та їхнім дітям. Наші фахівці працюють з пацієнтками від моменту планування вагітності, впродовж виношування плоду і до народження, а далі обстежуємо новонароджених, проводимо необхідні щеплення. У нас працюють суміжні спеціалісти, які надають необхідні консультації», – додає Марія Малачинська.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7626 / 1.57MB / SQL:{query_count}