Чи можна зробити щеплення від грипу і COVID-19 в один день?

Щеплення від грипу і COVID-19 можна робити одночасно, але в різні руки. І грип, і COVID-19 можуть мати тяжкі наслідки для здоров’я. Вони можуть спричиняти пневмонію, проблеми із серцем, загострення хронічних хвороб і навіть призвести до смерті.
Людина із грипом чи COVID-19 навіть у легкій формі може інфікувати інших, зокрема, людей із групи ризику – літніх людей, вагітних, людей із супутніми хворобами. Ба більше, ці захворювання можна мати одночасно.
Єдиним ефективним порятунком від тяжкого перебігу та ускладнень цих захворювань є вакцинація.
Вакцинація від COVID-19 в Україні є безоплатною і її можна зробити у центрі або пункті вакцинації. 
Водночас щеплення від грипу не входить до Національного календаря, а тому вакцину можна придбати в аптеці власним коштом. На комерційний ринок цьогоріч має надійти майже 150 тисяч вакцини від грипу, частина з них вже є аптечній мережі та доступна для громадян, інформує МОЗ.
Вже зараз на приватному ринку в аптеках українці можуть придбати такі вакцини: ДЖІСІ ФЛЮ КВАДРИВАЛЕНТ (Корея) та ВАКСІГРИП ТЕТРА (Франція).
Для медиків, вагітних та сектору безпеки в цьому році передбачена безоплатна вакцинація від грипу. Міністерство охорони здоров’я розподілило в регіони 193 тисячі доз вакцини від грипу, отриманих в межах гуманітарної допомоги. 11 листопада вся вакцина вже доставлена в області.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9048 / 1.53MB / SQL:{query_count}