Кому варто приймати вітамін D?

У яких продуктах, окрім риби, він є та яка добова норма для дітей та дорослих

Під час тих пір року, коли сонця значно менше, ніж літом та весною, виникає питання, чи потрібно приймати вітамін D і якщо так, то кому саме. Адже багато хто чув про дефіцит вітаміну D та наслідки цього явища.
Вітамін D людина отримує не лише із сонячними променями. Він також міститься у деяких продуктах харчування або може додаватися до них як харчова добавка.
Якщо говорити про харчові продукти, то вітамін D міститься не у багатьох із них. Він є у м’ясі жирної риби (такої як форель, лосось, тунець і скумбрія) та у риб’ячому жирі. У невеликій кількості вітамін D міститься у яєчних жовтках, печінці, грибах та сирах. Зазвичай регулярного вживання цих продуктів і перебування на сонці 10-15 хв достатньо для того, щоби здорова людина отримала необхідну кількість вітаміну, інформує НСЗУ.
Добова норма для різного віку різниться. Для немовлят до 12 місяців – 10 мкг, далі — підвищується до 15 мкг. Стільки ж потрібно вагітним і жінкам, які годують грудьми. Людям старшого віку, від 70 років, потрібно 20 мкг. А в осінньо-зимовий період, коли кількість сонця знижується, дорослим варто додавати профілактичну дозу вітаміну D до свого раціону — 10 мкг на добу.
Медики радять проконсультуватись із педіатром дитини або сімейним лікарем, терапевтом перед тим, як приймати додаткові вітаміни. Також ваш лікар може надати відповідні рекомендації, враховуючи саме вашу ситуацію зі здоров’ям.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8224 / 1.53MB / SQL:{query_count}