У яких випадках рентген, МРТ, КТ – безоплатні?

Більшість інструментальних обстежень покриваються Програмою медичних гарантій і безоплатні для всіх українців. Зокрема безоплатними є рентген, МРТ й КТ. Однак важливо дотримуватися певних правил.
1. Як і всі інструментальні обстеження – рентген, МРТ й КТ безоплатні, якщо їх призначає лікар і виписує таке направлення, інформує НСЗУ.
З електронним направленням безоплатно зробити обстеження можна в медзакладі, який має договір з НСЗУ за пакетом “Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація пацієнтів в амбулаторних умовах”. Заклад зможе надати таку послугу за наявності відповідного обладнання. 
Дізнатися контакти найближчого медзакладу, який надає амбулаторну допомогу за договором з НСЗУ, можна зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.
НСЗУ радить зателефонувати в медзаклад, щоб уточнити чи проводять там необхідне обстеження та записатися на зручний час. Прийдіть у визначений час з електронним направленням та пройдіть обстеження безоплатно. 
2. Якщо інструментальне обстеження призначили під час лікування в стаціонарі, то окремо за неї платити не потрібно. Вартість процедури покриває Програма медичних гарантій, а організувати її має персонал закладу, де пацієнт лікується. Окреме направлення не потрібне.
3. Рентген, МРТ, КТ та інші інструментальні обстеження безоплатні й при доставленні бригадою екстреної медичної допомоги в лікарню, яка має договір з Національною службою здоров’я. Декларація з сімейним лікарем та електронне направлення у таких випадках не потрібні.
Платними рентген, комп’ютерна томографія чи МРТ можуть бути, якщо пацієнт самостійно вирішує пройти таке дослідження, без направлення лікаря. Але закликаємо не вдаватися до таких кроків, адже лише медичний фахівець, який бачить комплексну картину, зможе розшифрувати результати обстеження правильно.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8005 / 1.53MB / SQL:{query_count}