Не ігноруйте симптоми!

За якими ознаками можна розпізнати інсульт у людини поруч або у себе

Щороку понад 100 тисяч українців, третина з яких молодше 65 років, стають жертвами інсульту. Інсульт – це гострий стан, під час якого вражаються кровоносні судини головного мозку. Інсульт виникає, коли судина, по якій кров'ю переноситься кисень і поживні речовини, блокується тромбом («бляшкою») або розривається. Частина мозку не може отримати з кров’ю постачання кисню та поживних речовин – починається смерть його клітин. Інсульт може призвести до інвалідності та у деяких випадках – смерті. 
Розвиток інсульту можуть супроводжувати симптоми, що виникають раптово. Запам’ятати їх можна за абревіатурою МОЗОК-Час.
М (Мовлення) – попросіть людину повторити за вами просте речення та виконати просту команду. У разі інсульту вимова буде нерозбірливою, плутаною або людина не буде розуміти команду, яку ви попросили її виконати.
О (Обличчя) – коли одна сторона обличчя зазнає візуальних змін (наприклад, обвисає). Попросіть людину посміхнутися. Якщо у неї інсульт, вона не зможе цього зробити або посмішка буде несиметричною.
З (Запаморочення) – поява скарги на раптове запаморочення, хиткість ходи, втрату рівноваги, координації рухів у руці або нозі. 
О (Очі) – у людини раптово порушився зір одним або двома очима, наприклад, з’явилось двоїння.
К (Кінцівки) – слабкість або оніміння, неможливість підняти і утримувати обидві руки або обидві ноги одночасно, кінцівки з однієї сторони стають слабкішими, можуть падати, як пліть.
Час – якщо ви помітили один із цих симптомів, терміново викликайте швидку
Також інсульт може проявлятися сильним головним болем без причини, сонливістю, блювотою, нудотою. Такі ознаки можуть тривати лише кілька хвилин, потім зникати. Подібні короткотривалі сигнали відомі як транзиторні ішемічні атаки. Більшість людей ігнорує їх, адже вони швидко минають. Проте вони сигналізують про загрозливий стан, який треба негайно діагностувати та лікувати.
Інсульт вимагає невідкладного медичного втручання. Людина з ознаками інсульту, яка отримує допомогу лікарів упродовж перших 4-5 годин, має більше шансів повернутися до повноцінного життя та уникнути тяжких й незворотних наслідків, зазначають у департаменті охорони здоров'я Львівської ОДА. Якщо ви підозрюєте, що у вас чи у когось іншого інсульт, негайно зателефонуйте за номером 103!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9127 / 1.54MB / SQL:{query_count}