Чого очікувати від цьогорічного грипу та як захиститися

Циркулюватимуть чотири штами грипу – А Victoria H1N1, А Darwin H3N2, В Austria та В Phuket

Сезонний грип – це гостра респіраторна інфекція, яка викликається вірусами грипу, котрі поширені в усіх частинах світу та викликає захворювання різного ступеня важкості. Більшість людей одужують від лихоманки та інших симптомів впродовж тижня, не потребуючи медичної допомоги. 
Однак грип може спричинити важке захворювання або смерть, особливо серед груп високого ризику, зокрема дітей, людей похилого віку, вагітних, медичних працівників та людей зі серйозними захворюваннями, зазначають у департаменті охорони здоров'я Львівської ОДА.
«Понад два роки карантину, соціальне дистанціювання та маски давали захист не тільки від коронавірусу, а й від грипу та більшості інших респіраторних інфекцій. Ця зима, ймовірно, буде іншою. Люди менше звертають увагу на обмеження, що, можливо, призведе до відродження сезонних зимових захворювань. Саме тому важливо вакцинуватись, аби вберегтись від інфекційних недуг. Краще охоплення вакцинацією може врятувати багато тисяч життів», – зазначив Орест Чемерис, директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.
«На Львівщині вірусу грипу ще не зафіксовано. Однак захиститися від грипу все ж необхідно. Найкраща профілактика хвороби – щорічна вакцинація. Вона захищає від усіх найбільш розповсюджених і небезпечних штамів грипу і гарантує захист усередині суспільства. Вакцини створені саме проти чотирьох штамів, які циркулюватимуть цього сезону. Це грип А Victoria H1N1, грип А Darwin H3N2, грип В Austria та грип В Phuket. Найкращий час для щеплення – на початку епідемічного сезону. Проте вакцинуватися можна впродовж усього епідсезону. Важливо враховувати, що ефективність вакцини настає через 14 днів. Особливо важливо вакцинуватися людям із груп ризику, оскільки це значно збільшує шанси запобігти смертельним наслідкам хвороби», – зазначила Наталія Іванченко-Тімко, позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з епідеміології.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8231 / 1.53MB / SQL:{query_count}