На Львівщині стартує проєкт «Зір школяра»

Починаючи з вересня фахівці перевірять умови проведення уроків та гостроту зору учнів у частині шкіл області

Проєкт реалізовують за підтримки департаменту охорони здоров’я Львівської обласної військової адміністрації, департаменту освіти і науки ЛОВА та державної установи «Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України». Про це повідомив директор департаменту освіти і науки ЛОВА Олег Паска. Він також зауважив, що питання зору школярів є дуже важливим, адже діти з дошкільного віку користуються гаджетами. 
«Мета проєкту – дослідження змін зору школярів протягом навчального процесу. В кінці навчального процесу ми підіб’ємо підсумки – зможемо продемонструвати результати аналізу і ухвалити відповідні рішення», – зазначив Олег Паска.
За словами директора департаменту охорони здоров'я Львівської ОВА Ореста Чемериса, цифровізація, окрім переваг, має і низку негативних наслідків.
«У зв'язку з пандемією вже третій академічний рік частина здобувачів освіти навчається в онлайн-форматі. Тому потрібно моніторити ситуацію і слідкувати за здоров'ям дітей. Львівщина зробила багато для того, щоб повернути їх за шкільні парти – для покращення фізичного і психологічного здоров'я. Наше завдання – в разі погіршення якогось аспекту – діагностувати і профілактувати. Тому проєкт «Зір школяра» скерований саме на це», – наголосив Орест Чемерис.
Як зазначає керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ та експертка департаменту охорони здоров'я ЛОВА Наталія Іванченко, мультидисциплінарна команда фахівців вже визначила фактори, які можуть впливати на погіршення зору у школярів:
– несвоєчасна діагностика найменших ознак погіршення зору;
– відсутність проведення певних руханок для очей;
– недостатня увага до освітлення, місця сидіння дітей.
Тому в межах проєкту визначили декілька заходів, які проводитимуть раз на три місяці в навчальних закладах Львівщини. Зокрема, у Львівській загальноосвітній санаторній школі І-ІІІ ст. імені Б.-І. Антонича, Демидівському ліцеї ім. Т. Шевченка, Городоцькому опорному закладі загальної середньої освіти №5 І-ІІІ ступенів, закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів села Ямпіль Мурованської сільської ради, Вроцівському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Івано-Франківської селищної ради.
«Приїде бригада фахових окулістів, які перевірять учням зір. Якщо в якоїсь дитини є найменші ознаки порушення зору, то лікарі будуть надавати рекомендації для усунення проблеми надалі або припинення дії якогось негативного фактора.
Приїдуть й фахівці, які здійснять заміри освітленості в класах – чи не занадто темні жалюзі, чи нічого не заважає доступу світла, чи на правильних відстанях стоять парти. Вони допоможуть школам це правильно скорегувати та розсадити дітей відповідно до зросту чи патологій зору», – повідомила Наталія Іванченко.
За її словами, експерти навчатимуть також вчителів та батьків проводити повний комплекс вправ, який знижує навантаження на окорухові м'язи. Наприкінці року напрацьовані рекомендації впровадять для усіх закладів освіти Львівщини.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8946 / 1.55MB / SQL:{query_count}