Хворих на коронавірус у Львові побільшало

Нова хвиля пандемії: медики закликають вакцинуватися, зокрема зробити бустерну дозу

У Львові кількість хворих на коронавірус поступово зростає – медики говорять про початок нової хвилі пандемії. Якою буде ця хвиля та як уберегти себе від недуги – розповіла головна лікарка Львова Леся Кобецька.
«З початку серпня бачимо збільшення кількості захворілих на коронавірус. На початку серпня було госпіталізовано 16 пацієнтів, через тиждень – 36, ще через тиждень – 76, і піком було 122 госпіталізованих. Загалом у серпні мали 900 захворілих, більшість з них мали легку форму», – каже Леся Кобецька.
Легший перебіг цієї хвилі пояснюється тим, що люди вакцинувались. Станом на зараз 70% містян вакциновані першою дозою, 67% – другою дозою, 8% – першою бустерною дозою, і ще 240 осіб – другою бустерною дозою. Бо саме вакцинація «вчить» імунну систему розпізнавати вірус і боротися з ним, і саме це мінімізує ризик смертельних ускладнень.
«Єдиний надійний захист – це вакцинація. Серед тих, які захворіли, половина не мали вакцинації. Також немає госпіталізованих з бустерною дозою. Також уже маємо 15 пацієнтів, які померли від ускладнень на фоні важких хронічних захворювань», – зазначила Леся Кобецька.
Зараз у Львові вакцинуватись можна такими вакцинами: Johnson&Johnson, Pfizer та CoronaVac.
«Вакцину Johnson&Johnson отримали близько місяця тому, і рекомендувала б нею активно вакцинуватися тим, хто ще не вакцинувався зовсім: це зручно, тому що вакцинуватися треба лише раз і тоді за півроку – робити бустерну дозу. Маємо Pfizer – наразі він закінчується, але впродовж 10 днів маємо отримати нову поставку, та CoronaVac», – каже Леся Кобецька.
Вакцинуватись можна в будь-який зручний день у міських поліклініках. Записатись на вакцинацію можна за номером телефону поліклініки або у свого сімейного лікаря чи самостійно у системі Helsi.
Зараз активним є штам «Омікрон», проте він мутує. Симптоми такі, як у ГРВІ – гарячка, біль у горлі, суглобах та м’язах, головний біль, а також втрата нюху та смаку.
Загалом у міських лікарнях Львова передбачили понад тисячу ліжок для хворих на коронавірус у трьох міських лікарнях: лікарні святого Пантелеймона, лікарні святого Миколая та 5-тій лікарні. Понад 115 ліжок – реанімаційні, є достатньо апаратів ШВЛ, біля кожного ліжка є киснева точка. Також достатньо є кисневих концентраторів, зокрема й тих, які видають пацієнтам амбулаторно для підтримувальної терапії.
Зробити першу бустерну дозу можна не раніше, ніж за 6 місяців після другої дози вакцини. А другу бустерну дозу – не раніше, ніж за 4 місяці після першої бустерної дози.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8711 / 1.54MB / SQL:{query_count}