Поліомієліт: небезпека поряд

Схема вакцинації, та що робити, якщо пропустили чергове щеплення

Поліомієліт – це інфекційне захворювання, що належить до 10 вакцинокерованих недуг, захист проти яких забезпечує держава: закуповує безпечні вакцини держкоштом або за допомогою партнерів UNICEF та ВООЗ, займається їхньою логістикою, дотриманням температурного режиму, навчає медичних працівників правильно робити щеплення тощо.
Поліомієліт – це небезпечне захворювання, яке спричиняє поліовірус. Він вражає нервову систему та може призвести до невиліковного паралічу. У важких випадках – до смерті.
Якщо вірус потрапить на побутові предмети чи іграшки, то нещеплена дитина інфікується. Через брудні руки вірус потрапляє до рота, відтак розмножується у кишківнику. Вірус може жити в слині або калі інфікованої дитини протягом багатьох тижнів. 
В Україні зафіксовано спалах поліомієліту. Двоє дітей, батьки яких відмовилися від вакцинації, тепер житимуть з невиліковним паралічем. А всі інші діти до 6 років, які пропустили хоча б одну дозу проти поліомієліту, теж у небезпеці, адже їхня імунна система слабка до цього збудника.
Як і кожна з 10 хворіб, вакцинація від яких здійснюється за Національним календарем профілактичних щеплень, поліомієліт має визначену схему вакцинації. Щеплення за календарем розпочинаються з перших днів життя дитини і розписані до 16 років включно, з подальшою ревакцинацією. Зробити їх можна в медичному закладі безоплатно.
Дуже важливо не переривати процес вакцинації, адже це ставить під загрозу здоровʼя та життя дитини. Допоки дитина не отримала всіх доз щеплення від тої чи тої недуги, є ймовірність інфікуватися та перехворіти з тяжкими наслідками. Специфічних ліків проти більшості хвороб, які попереджає рутинна імунізація, –не існує, лише симптоматичне лікування. Єдиний надійний захист – щеплення.
Упродовж першого року життя дитина повинна отримати дві дози вакцини ін’єкційно (ІПВ) у 2 та 4 місяці.
В 6 місяців дитина отримує краплі (ОПВ).
Також краплі дитина отримує в 1,5 років, 6 років та в 14 років.
Шість доз вакцини формують імунітет до поліомієліту на все життя.
Якщо ви з якихось причин були пропустили щеплення або не впевнені, що дитина отримала потрібну дозу вакцинації, – надолужте їх.
Для внутрішньо переміщених людей не потрібно укладати нову декларацію з лікарем. Достатньо просто прийти до медзакладу, де є потрібна вакцина. Вакцинацію зроблять безоплатно, а дані про щеплення одразу внесуть у єдину електронну систему охорони здоров’я. За бажання, батьки можуть узяти довідку про зроблене щеплення.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8073 / 1.54MB / SQL:{query_count}