«Наше завдання – не допустити спалаху інфекційних хвороб!»

Імунологи Західноукраїнського спеціалізованого медичного центру закликають вакцинуватись

Імунолог медичного закладу Лариса Костюченко розповіла, яких інфекційних хвороб варто остерігатись українцям в умовах війни, і закликала вакцинуватись. Серйозною проблемою в умовах війни і гуманітарних криз є спалахи інфекційних хвороб. Медики ЗУСДМЦ нагадують, що запобігти їх поширенню може вчасна вакцинація.
 В умовах великого скупчення людей зростає ризик поширення інфекційних захворювань, які є особливо великою загрозою для діток із незавершеним або з відсутнім курсом вакцинації.
Бойові дії в Україні несуть подвійну загрозу життю маленьких українців. Вони провокують значне збільшення ризиків правцю, поліомієліту та інших захворювань, які в умовах мирного часу вдається контролювати.
Попри планову вакцинацію за національним календарем, імунолог Лариса Костюченко виділяє ще щонайменше три щеплення, які можуть убезпечити українців.
"Багатьом із нас доводиться багато часу проводити в укриттях або ж у звичайних підвалах – вологих, холодних і погано вентильованих. Тому зараз актуально говорити про вакцинацію від пневмококів, які викликають запалення легень, вух, гайморити, інші менш чи більш складні захворювання", – каже медик. 
До слова, вакцинацію від пневмококів планували впровадити у національний календар щеплень вже у цьому році. Для українців ця профілактика мала би стати рутинною. Проте через вторгнення росії таке запровадження, на жаль, відкладено.
Ще однією проблемою, яка може загрожувати українцям, є гепатит А, що передається побутовим (фекально-оральним) шляхом. Адже через пошкоджену чи знищену інфраструктуру зазвичай виникає проблема із достатньою кількістю якісної питної води, нестачею продуктів, санітарним благополуччям. 
"Вимушена міграція населення сприяє поширенню інфекційних захворювань, як серед мігрантів, так і серед місцевих жителів. Особливо через те, що інкубаційний період при гепатиті А може тривати від 2 до 4 тижнів. Людина, виїжджаючи зі сходу України, може ще не мати симптомів. Вони з'являться уже пізніше, і упродовж цього часу людина може заражувати тих, з ким контактуватиме", – зазначає імунолог.
Бойові дії збільшують ризик захворіти на правець через збільшення кількості травм. Збудник правця знаходиться у навколишньому середовищі – грунті, пилюці тощо. Травмування, навіть незначне, сприяє проникненню збудника в організм людини.
Запобігти хворобі може лише вакцинація. П. Лариса каже, що у травмованої людини важливо з’ясувати наявність щеплення від правця, і за потреби провести екстренну профілактику. Діти, які отримують щеплення згідно з Національним календарем, захищені від захворювання. Дорослі ж кожні 10 років потребують ревакцинації. 
Зі слів Лариси Костюченко, це ті хвороби, де профілактика вакциною може бути досить ефективною. Лікар впевнена, що захист наших дітей та дорослих від смертельних хвороб — це наш внесок у перемогу та майбутнє.
Якщо ви пропустили планову вакцинацію чи бажаєте зробити щеплення, які не входять до Національного плану, педіатр ЗУСДМЦ допоможе скласти індивідуальниий графік щеплень. Записатись на консультацію до лікаря та вакцинацію можна за телефонами реєстратури
(032) 270 22 07
(063) 189 70 50
(097) 150 70 53
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8334 / 1.55MB / SQL:{query_count}