Ваші діти щеплені від поліомієліту?

Захворювання передається найчастіше через брудні руки та інфіковану їжу чи воду

В Україні офіційно зареєстрованими є два випадки цього захворювання – один на Рівненщині та ще один на Закарпатті. Про це повідомила регіональна координаторка з питань вакцинальної кампанії проти поліомієліту у Львівській області Олена Левицька.
Вона наголосила, що поліомієліт є надзвичайно небезпечним гострим інфекційним захворюванням, яке уражає центральну нервову систему, спричиняючи паралічі та навіть може призвести до летальних наслідків. Це захворювання передається найчастіше через брудні руки та інфіковану їжу чи воду. 
У відповідь на спалах поліомієліту МОЗ України прийняло рішення про впровадження плану реагування на спалах цього небезпечного захворювання. Так, з 1 лютого у всіх регіонах України проводяться щеплення інактивованою вакциною проти поліомієліту дітей віком від 6 місяців до 6 років. Такі щеплення отримають діти 2016-2021 року народження, які з певних причин пропустили планове введення вакцини проти поліо.
«За даними електронної системи охорони здоров'я МОЗ України у Львівській області провакциновано 1659 дітей. Одну дозу отримали 950 дітей, а другою дозою вакциновано 709 дітей, що становить 8% по Україні. Такий показник є вкрай низьким, тому я звертаюся до батьків провакцинувати своїх дітей, щоб уберегти їх від цього страшного захворювання. Діти є нашим майбутнім, а їхнє здоров'я є лише в наших руках. Для проведення такого щеплення звертайтеся до ваших сімейних лікарів, які зможуть відповісти на усі ваші запитання та щепити вашу дитину від поліо. Пам'ятайте, ліків від цього захворювання не існує, а єдиним способом уберегтися від цього захворювання є щеплення», – каже Олена Левицька.
Відповідно до Національного календаря, дітей щеплюють від поліо 6 разів: у 2 та 4 місяці від народження – інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ); у 6 та 18 місяців, а також у та 14 років – оральною поліомієлітною вакциною (ОПВ), інформує пресслужба Міністерства охорони здоров'я.
Обидві вакцини, ІПВ і ОПВ, формують імунітет до поліомієліту. ІПВ запобігає потраплянню дикого поліовірусу до центральної нервової системи, таким чином захищаючи від паралічу. ОПВ формує імунітет в кишківнику й у такий спосіб захищає від зараження і запобігає передачі вірусу.
Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше – через брудні руки, інфіковану їжу та воду. Поліо може загрожувати величезній кількості нещеплених або не повністю щеплених дітей невиліковним паралічем (зазвичай ніг) і навіть смертю протягом кількох годин. 5-10% тих, кого паралізувало внаслідок поліомієліту, помирають через те, що параліч уразив саме дихальні м’язи. 1 з 200 інфікованих вірусом поліомієліту отримує параліч на все життя. Найбільш вразливі до цього захворювання – діти віком до п’яти років.
Щеплення від поліо можна отримати безоплатно – для цього зверніться до вашого педіатра або сімейного лікаря. Крім того, якщо ви пропустили якісь дози щеплення, намагайтеся якомога швидше надолужити їх. Вакцини, які використовують державні й приватні клініки, безпечні, зареєстровані та дозволені для використання в Україні.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8032 / 1.55MB / SQL:{query_count}