Майже половина жителів Львівщини вже вакциновані

Медики закликають вакцинуватися і запевняють, що бустерна доза підвищує опірність організму до вірусу до 90%

На Львівщині триває вакцинальна кампанія. Так, на Львівщині, станом на сьогодні вже провели більш як два мільйони щеплень, з них 984 254 - другою дозою. Вакцинуються мешканці області й третьою – бустерною дозою. Медики запевняють – бустерна доза є ефективною.
«Третя доза вакцинації, так звана бустерна доза, посилює дію проведених попередніх вакцинацій. На сьогодні в області бустерною дозою вакциновано майже 29 тисяч осіб, що демонструє розуміння населенням необхідності вакцинації третьою дозою. Сьогодні в нас є великий прошарок населення, який отримав базовий курс щеплення 6-9 місяців. Тому запрошуємо мешканців області прийти і отримати бустерну дозу», – зазначив регіональний координатор з питань вакцинації від коронавірусної інфекції у Львівській області Олег Когут.
Він розповів, що отримання бустерної дози підсилює опірність організму людини до вірусу приблизно до 90%. Сьогодні, Львівщина входить у десятку кращих областей в Україні з вакцинації бустерною дозою. Проте, як зазначають медики, показники, які є все ж потрібно підвищувати.
Нагадуємо про відмінності бустерної і додаткової дози вакцини від коронавірусу. Бустер – для людей, які отримали базовий курс щеплення 6-9 місяців тому і яким необхідно поновити захист від COVID-19. Додаткова доза – для людей, у яких ослаблений імунітет через важкі хвороби. Її роблять через 28 днів – 3 місяці після основного курсу щеплень. Бустер подовжує дію COVID-сертифікату, а додаткова доза – ні.

Зі слів Олега Когута, кількість лабораторно виявлених випадків пішла на зниження, але це пов'язано лише з кількістю проведених досліджень упродовж вихідних. «У вихідні дні мешканці Львівщини не настільки охоче ідуть робити ПЛР-дослідження, що також впливає на загальну статистику», - сказав Олег Когут. Він також додав, що Львівщина ймовірно вийшла на пік захворюваності, проте кількість госпіталізацій продовжує залишатися досить великою.
«Ліжкова мережа заповнена на 33%, адже штам ''Омікрон'' характеризується великою кількістю захворювань, але легшим клінічним перебігом, що в свою чергу впливає на кількість госпіталізацій по області», - повідомив Олег Когут.
Регіональний координатор наголосив на необхідності дотримання базових профілактичних заходів, щоб уберегтися від захворювання на ковід, а саме: носіння масок, уникання місць масового скупчення людей, соціальне дистанціювання та дотримання особистої гігієни.
Олег Когут зазначив, що показники темпів вакцинації останнім часом зменшилися. «На жаль, станом на зараз ми вакцинуємо від 4 до 5 тисяч людей, у той час як наприкінці минулого року цей показник доходив до 20 тисяч щоденно. Понад 51% населення області вакциновано однією з двох доз вакцин, а двома дозами – понад 49% мешканців Львівщини. В області вакцинованими двома дозами є понад 10 тисяч дітей у віці від 12 до 18 років, але цей показник є надостатнім для повноцінного захисту усіх молодих людей Львівщини», – наголосив Олег Когут. 
З його слів, при кожній районній адміністрації та територіальній громаді розробляють тижневі плани виїздів мобільних бригад для вакцинації населення.
«Незважаючи на те, що кількість вакцинованих мобільними бригадами є незначною, ми будемо продовжувати такі виїзди для забезпечення усіх груп населення доступом до вакцин», – сказав Олег Когут.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8446 / 1.55MB / SQL:{query_count}