Діти отримали шанс на успішне лікування в Україні!

У Львові відкрили Клініку дитячої онкології та трансплантації кісткового мозку

Подією-2022 на Львівщині є відкриття Клініки дитячої онкології та трансплантації кісткового мозку у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі. Це перша та єдина у Західній Україні клініка, де проводитимуть трансплантацію кісткового мозку дітям. 
«За попередніми розрахунками, щороку щонайменше 200 дітей та підлітків в Україні потребують трансплантації кісткового мозку (аутологічної, алогенної). З них приблизно 50-75 – жителі Західного регіону та 15-20 – Львівщини. Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр внесений у пілотний проєкт з трансплантації МОЗ, який передбачає фінансування трансплантації хворих державним коштом. Орієнтовна вартість – від двох до двох з половиною мільйонів гривень, залежно від типу трансплантації. За кордоном такі операції коштують вдвічі більше. Команда спеціалістів забезпечить повний цикл онкологічного лікування та трансплантації кісткового мозку: від діагнозу до повного одужання. Медикаментозне забезпечення планується в межах державної програми закупівлі лікарських засобів та виробів медичного призначення за напрямом «Дитяча онкологія та онкогематологія». Відтепер ми виводимо можливість порятунку онкохворої дитини в Україні на новий рівень», – зазначив директор Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру Андрій Синюта.
Можливості для трансплантаційного лікування реалізовано в партнерстві з благодійним фондом «Запорука» та за фінансової підтримки фундації головного спонсора Fondazione Rosa Pristina (Італія), фонду Soleterre (Італія) і Львівської обласної ради, а також Благодійного фонду «Із янголом на плечі», які сприяли будівництву Кріобанку. Загальна вартість проєкту – понад 40 млн грн. За ці кошти завершена реконструкція відділення трансплантації кісткового мозку, встановлена киснева станція для 80% потреб ЗУСДМЦ, закуплене обладнання для проведення трансплантації та діагностики ускладнень: мобільний рентгенограф, сканер ультразвуковий діагностичний апарат, апарати ШВЛ, інфузомати, функціональні ліжка та каталки, кардіомонітори та приліжкові монітори пацієнта, аспіратори, дефібрилятор, станція для інфузій.
  
«Це унікальний та сучасний центр допомоги дітям на Західній Україні. Радію, що маленькі пацієнти, які потребують трансплантації, отримали нові можливості для лікування, а сама операція більше не буде фінансовим тягарем для сімей важкохворих дітей. Для Львівської обласної ради медицина є пріоритетним напрямом, і ми крок за кроком будемо підтримувати ті проєкти, які підвищують якість медичних послуг та покликані рятувати життя та здоров’я мешканцям Львівщини», – акцентує голова Львівської обласної ради Ірина Гримак.

«Це історична подія. Це хороший приклад того, як можуть об’єднатися влада, міжнародні організації та спеціалісти-медики. Переконаний, сюди зможуть приїжджати діти не лише з усієї України, а й з-за кордону. Я бачу, як горять очі у фахівців цієї медичної установи, які готові з великим натхненням приступити до порятунку наших дітей», – каже заступник голови Львівської облради Юрій Холод.
  
Перша трансплантація запланована у 2022 році. «У Львові спершу зможуть робити до 12-15 таких операцій на рік. Далі маємо розвивати цей центр, разом поповнювати лави донорів та зробити все, аби він, який є єдиним для Західного регіону країни, вийшов на цифру 20-25 операцій на рік. Такі операції є дорогі. Тут їхню вартість більшою мірою покриватиме держава. Дякую всім медикам, які вчилися, мають досвід, готові лікувати дітей та розвивати цей напрям в Україні. Бажаю здоров’я всім нам, а особливо дітям!» – каже очільник Львівщини Максим Козицький. 
«Мрійте, бо мрії здійснюються! Ми мріяли про Центр трансплантації кісткового мозку – і це здійснилося. Подія 2022 року – відкриття Клініки дитячої онкології та трансплантації кісткового мозку у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі, – зазначає Юрій Федечко, директор Благодійного фонду «Із янголом на плечі». – Це перша та єдина у Західній Україні клініка, що проводитиме трансплантацію кісткового мозку у дітей. Загалом наш фонд допоміг 14 дітям, яким ми збирали гроші на лікування за кордоном. Тепер і у Львові є Центр трансплантації кісткового мозку, лікуватися можна в Україні. Рідні стіни дійсно лікують, і в Україні є професійні гематологи та онкологи».


Створення клініки стало можливим завдяки об’єднанню зусиль та взаємодії органів влади, місцевого самоврядування та благодійних організацій, команди лікарів та небайдужих батьків наших пацієнтів.
Загальна вартість проєкту – понад 40 000 000 грн, з яких: 
14 млн 600 тис. грн виділено з державного бюджету; 
8 млн грн – з обласного бюджету; 
15 млн грн залучив Благодійний фонд «Запорука» за фінансової підтримки фундації Fondazione Rosa Pristina (Італія), Soleterre (Італія) та професійної асоціації дитячої онкогематології Італії Associazione Italiana di Ematologiae Oncologia Pediatrica; 
понад 2 млн грн отримали від Благодійного фонду «Із янголом на плечі»; 
10 млн грн – кошти від Благодійного фонду «Таблеточки».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8271 / 1.59MB / SQL:{query_count}