Львівський ОХМАТДИТ: іменних палат буде більше

2021-ий – рік змін у дитячій обласній лікарні. До оновлень дедалі активніше долучається соціально відповідальний бізнес Львівщини

Вже другий рік поспіль Львівська обласна дитяча лікарня «ОХМАТДИТ» є профільною лікарнею, де у ковідному відділенні лікують малих пацієнтів, які потребують госпіталізації через хворобу. Лікують якісно і добре. ОХМАТДИТ був, є і буде унікальний професійними кадрами – Особистостями та Лікарями від Бога! Попри пандемію, медичний заклад у 2021 році з кожним днем змінюється, аби малечі тут було затишно і кольорово, змінюється на краще задля громади Львівщини. Змінюється задля усмішок малечі!
Крок за кроком послідовно і наполегливо втілюють задуми ініціативні та небайдужі, аби зробити лікарню комфортною для лікування та перебування тут малечі! Мовиться про Опікунську раду ОХМАТДИТу під керівництвом Андріани Мальської, яка була і є Ангелом-охоронцем медзакладу. Тішить те, що до змін у дитячій лікарні охоче долучається соціально відповідальний бізнес Львівщини. Звісно, допомагає змінюватися лікарні й обласна влада. 
У лікарні вже є красиве приймальне відділення, відремонтовано сходовий майданчик, є кілька сучасних іменних палат у хірургічному відділенні, їх буде більше. Мовиться про красиві 1-2-місні та 4-місні палати. Невдовзі буде ремонт ЛОР-відділення коштом компанії «Авалон» та розпочнеться втілення проєкту «Добрі сни – діточкам у львівському ОХМАТДИТі». Як писала «Львівська Пошта», мовиться про можливість перебування батьків поруч із дитиною включно до моменту введення пацієнта у медикаментозний сон та розбудження малечі. Це ініціатива керівника Центру малоінвазивної хірургії ОХМАТДИТу Андрія Дворакевича, який перейняв ідею з Європи.
Велика праця голови Опікунської ради Андріани Мальської, яка залучила спонсорів і благодійників до змін у дитячій лікарні
У 2021 році позитивом є те, що у відділенні хірургії медзакладу почали ремонтувати палати, які тепер називають іменними палатами. Вони світлі, затишні і кольорові! Ідейницею та кураторкою іменних палат є депутатка Львівської обласної ради, членкиня Опікунської ради ОХМАТДИТу Тетяна Бей. Саме вона першою у дитячій лікарні й провела ремонт палати.

«Те, що планувала на початку 2021 року, то вдалося набагато більше. Спочатку я просто хотіла відремонтувати одну з палат у лікарні. Відремонтувала, а далі були охочі продовжити цю добру і потрібну справу. Певна, що ініціатива вдалася на всі 100% і має логічне продовження! Щиро тішуся, що дедалі більше представників соціально відповідального бізнесу долучаються до облаштування іменних палат у ОХМАТДИТі», – зазначає «Львівській Пошті» депутатка Львівської обласної ради Тетяна Бей.

Тепер Тетяна Бей фактично курує облаштування іменних палат у дитячій лікарні, до фінансування ремонтів яких долучаються благодійники. «Дизайн та придбання матеріалів – за мною. Працюємо. Тішуся, що благодійники самі звертаються з ініціативою зробити ремонт, за що їм шана і повага, що мають бажання змінювати дитячу лікарню. Відповідно є іменні палати на другому та третьому поверсі відділення хірургії», – каже опікунка медзакладу.
Іменні палати світлі, затишні і кольорові
«Невдовзі розпочнеться ремонт на третьому поверсі лікарні, зокрема, мовиться про ремонт коридору, санвузлів, кухні, душових, дитячої зони. Тобто весь поверх має бути красивим! Це долучаються спонсори, які готові допомагати і фінансувати роботи. Саме на третьому поверсі ми й розпочали облаштовувати іменні палати й тепер плануємо, аби цей поверх був цілком відремонтований», – зазначає співрозмовниця.

«Іменні палати є у медзакладах за кордоном – тепер і у львівському ОХМАТДИТі. Дитячі лікарні у світі дедалі частіше мають вигляд казкового лісу, парку атракціонів, підводного човна, але тільки не похмурого медзакладу. Стіни мають значення! Тепер такі красиві палати є і у Львові. Іменні палати та відділення вже давно практикують у США. І я, як голова Опікунської ради, мріяла розпочати таку практику і у нас. Тішуся, що так є! – зазначала «Львівській Пошті» Андріана Мальська. – Дякую опікунці медзакладу Тетяні Бей, що вона започаткувала цю важливу справу в хірургічному відділенні, й інші долучилися до цієї прекрасної ініціативи. Дякую всім благочинцям, зокрема Максиму Козицькому, Григорію Козловському, Віталію та Олександру Свіщовим, Наталії Блажко та спортивному клубу черлідингу, компанії ОККО. Тепер у хірургічному відділенні лікарні є кілька іменних палат. Все зроблено якісно, сучасно, на совість. Головне, що процес був і є прозорий. Світова практика фандрейзингу свідчить, що правильно такі речі робити відкрито та показувати усім з однією простою метою – щоб мотивувати інших, щоб люди бачили, що насправді все в руках громади, ми самі творимо своє середовище. Все спрацювало, як ми і планували».
Ідейницею та кураторкою іменних палат є депутатка Львівської облради, членкиня Опікунської ради ОХМАТДИТу Тетяна Бей
«Якісні зміни у лікарні – це праця Опікунської ради під керівництвом Андріани Мальської. Власне, вона бачила такі іменні палати у дитячих лікарнях за кордоном. І ось тепер завдяки ідеї Андріани, завдяки ініціативним і небайдужим соціально відповідальним людям бізнесу маємо такі палати у нашій лікарні. Саме Андріана Мальська на запитання Тетяни Бей, чим депутатка може допомогти лікарні, сфокусувала її на ремонт та облаштування палат, які тепер називають іменними. Щиро тішимося, що опікунка ОХМАТДИТу Тетяна Бей дала старт ремонтам палат у лікарні. Рух пішов, активно долучився бізнес, палати ремонтують й зараз. Дітям так подобаються ці іменні палати! Батькам, звісно, також. Це прекрасна ініціатива Тетяни Бей, за що ми їй щиро вдячні. Запрошуємо долучатися бізнес до добрих справ у дитячій лікарні», – каже «Львівській Пошті» заступник директора з хірургічної роботи ОХМАТДИТу Богдан Мальований.

«Добре, що у 2021-ому нас почули депутати Львівської обласної ради й виділили кошти на ремонти у медзакладі, нас почуло керівництво Львівської облдержадміністрації», – каже співрозмовник. Тішить, що обласна влада виділила кошти на ремонт фасаду дитячої лікарні, адже такі роботи вже давно були на часі. Зокрема, мовиться про 11 мільйонів гривень на ремонт фасаду, завершення ремонтних робіт на даху медзакладу, заміну вікон.
Іменні палати на другому та третьому поверсі відділення хірургії
«Радіємо, що невдовзі розпочнеться ремонт ЛОР-відділення. У лікарні є телемедицина, є нова сучасна операційна. Придбано нову апаратуру у ЛОР-відділення, нову апаратуру урологам і хірургам. Завершено збір на проєкт «Добрі сни – діточкам у львівському ОХМАТДИТі». Також триває ремонт підвалу лікарні – тут допомогла наша опікунка, директорка з маркетингу компанії «Міст» Марта Янків, яка залучила до співпраці «Леокераміку». Мовиться про коридор довжиною 100 метрів, який сполучає приймальне відділення і КТ», – каже Богдан Мальований.

У 2021-ому Фонд вільних і небайдужих придбав підвісний ларингоскоп для операційної ЛОР-відділення ОХМАТДИТу. Як писала «Львівська Пошта», також Фонд вільних і небайдужих та опікунка медзакладу, депутатка Львівської міськради Вікторія Христенко, передали для операційної ортопедів ендоскопічний електрокоагулятор. Електрокоагулятор допомагає хірургам скоротити час операції та підвищити якість її проведення. Також лікарні придбали нейростимулятор для реанімації для полегшення проведення наркозу – це був бонус від продажу планувальників опікунки лікарні, видавчині Мар’яни Савки та Видавництва Старого Лева.
Світова практика фандрейзингу свідчить, що правильно такі речі робити відкрито та показувати усім з однією простою метою – щоб мотивувати інших, щоб люди бачили, що насправді все в руках громади
Аби малеча одужувала швидше і лікарі медзакладу працювали з якісною і новою технікою медична лабораторія «Ескулаб» подарувала ЛОР-клініці сучасний налобний освітлювач останнього покоління Heine LED. «Освітлювач дозволить проводити комплекс діагностичних і хірургічних процедур. Він має дуже потужне джерело живлення, забезпечує повністю безтіньове зображення і дозволяє візуалізувати навіть найменш доступні анатомічні ділянки, отримаємо високоякісне збільшення без мікроскопа. Це новий стандарт якості освітлення, він дозволить створити найкращі умови для проведення діагностики і лікування дітей», – каже керівник ЛОР-клініки «Охматдиту», відомий лікар Федір Юрочко.
А ось наматрацники і подушки для відділення травматології лікарні подарувала компанія «Ортопедичні матраци Андерсен» і подарунки на Миколая в малечі будуть вже під новими подушками.

У 2021 році з державного бюджету лікарні виділи 3,2 мільйона гривень на облаштування киснево-генеруючої станції. До змін долучилася й Личаківська райадміністрація Львова – комунальники почистили серпантин від обвалених дерев біля медзакладу. Також у лікарні у 2022 році облаштують внутрішню та зовнішню стоянки – буде передбачено фінансування на ці роботи.

Варто зазначити, що дуже хотілося, аби люди дбайливо ставилися до зроблених ремонтів у палатах. Чому? Бо є такі, які чомусь про це забувають, і вже в новеньких палатах не дуже акуратні. Батьки, почуйте, будь ласка, – цінуйте працю тих, хто змінює щодня дитячу лікарню задля комфорту маленьких пацієнтів!

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8269 / 1.65MB / SQL:{query_count}