«Доступні ліки» на Львівщині: як і де пацієнтові отримати безоплатні препарати

Ліки з реєстру програми можна отримати винятково за електронним рецептом

За програмою “Доступні ліки” жителі Львівської області можуть отримати 354 лікарських засобів безоплатно або з невеликою доплатою. Кількість аптек в області, де можна отримати ліки за електронним рецептом – 791. Де і як пацієнтові отримати потрібні ліки?
“Доступні ліки” – програма, яка дозволяє пацієнтам отримувати в аптеках безоплатні або за невелику доплату ліки від серцево-судинних хвороб, діабету ІІ типу, бронхіальної астми, розладів психіки та поведінки, епілепсії та нецукрового діабету. А також препарати для профілактики інсультів та інфарктів. 
З 1 жовтня “Доступних ліків” стало більше, і тепер до програми включено 354 лікарські засоби. З них: 198 – серцево-судинні хвороби; 51 – діабет ІІ типу; 27 – профілактика інсультів та інфарктів; 16 – бронхіальна астма; 30 – розлади психіки та поведінки; 27 – епілепсія; 5 – нецукровий діабет. 
У 2021 році лікарі виписали пацієнтам Львівської області більше 716 тис. електронних рецептів за програмою. Із них погашено, тобто пацієнти отримали необхідні їм ліки – 632 тис. рецептів, інформує пресслужба НСЗУ.
Розподіл виписаних рецептів у Львівській області за групами хвороб: cерцево-судинні захворювання – 497 тис.; цукровий діабет II типу – 126,6 тис.; профілактика інфарктів та інсультів – 68,2 тис.; бронхіальна астма – 23,6 тис.; психічні розлади. Епілепсія – 925; ревматичні хвороби – 106; нецукровий діабет – 60. 
«На Львівщині є вже 792 аптеки, які відпускають “Доступні ліки” за договором з НСЗУ. Серед них є навіть сільські — це означає, що людям із хронічними хворобами не обов'язково їздити по свої ліки до міста. До програми реімбурсації постійно включають нові нозології: тепер там не лише ліки від серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми і діабету ІІ типу, а й препарати для профілактики інфарктів та інсультів, ліки від психічних розладів, епілепсії, ревматичних хвороб. Усе більше пацієнтів отримують їх безоплатно чи значно дешевше без навантаження на гаманець”, – зазначає директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар’яна Возниця.
Лікарські препарати з реєстру програми “Доступні ліки” можна отримати винятково за електронним рецептом.
Щоб отримати препарати за програмою “Доступні ліки”, потрібно зробити два кроки. Перший – звернутись до лікаря, який випише вам електронний рецепт на ліки. Це може бути ваш сімейний лікар. При цукровому діабеті електронний рецепт на ліки може виписати ендокринолог або сімейний лікар. Ліки при розладах психіки та поведінки виписує психіатр. А у випадку епілепсії – невролог або психіатр.
В електронному рецепті буде зазначена міжнародна непатентована назва препарату – діюча речовина. 
На ваш телефон надійде смс з номером рецепту, який необхідно назвати в аптеці. Якщо у вас немає мобільного телефону, лікар надасть інформацію про рецепт на папері.
Електронний рецепт можна одержати без особистого прийому у лікаря. Але дистанційні комунікації потрібно узгодити з лікарем заздалегідь.
Другий крок – потрібно прийти до аптеки, яка бере участь у програмі, назвати номер рецепту та обрати потрібні ліки. Знайти аптеки допоможе мапа з аптеками на дашборді НСЗУ – “Електронна карта аптек-учасниць програми реімбурсації лікарських засобів”. 
Національна служба здоров’я України адмініструє програму “Доступні ліки” та відшкодовує аптекам кошти за ліки, які отримали пацієнти. За 2021 рік НСЗУ відшкодувала аптекам Львівщини понад 125 млн грн – це рекорд серед областей. 
Саме механізм реімбурсації, що закладений в основу програми “Доступні ліки”, робить лікування хронічних захворювань доступнішим. Адже пацієнтам, які через свій стан здоров'я потребують постійного прийому певних ліків, НСЗУ компенсує витрати на ліки. Тому закликаємо пацієнтів, яким потрібні перераховані ліки, не зволікати і доєднуватися до програми “Доступні ліки”!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9033 / 1.56MB / SQL:{query_count}