«Вакцинація – єдиний метод боротьби з пандемією коронавірусу!»

На Львівщині Сovishield/AstraZeneca вже вакцинували майже тисячу осіб. Наразі до цього задіяні чотири мобільні бригади

В Україні триває вакцинальна кампанія – щеплено вже майже 40 тисяч осіб. На першому етапі вакцинують працівників лікарень, бригади швидкої допомоги, а також військових на фронті. Наступними будуть вакцинувати людей віком 80+.
Вакцинація проти Covid-19 є добровільною і безкоштовною. Українців вакцинують Сovishield/AstraZeneca. Ця вакцина схвалена ВООЗ для екстреного використання і пройшла перевірку Європейським агентством із лікарських засобів, інформує Міністерство охорони здоров’я України. Українці мають отримати дві дози цієї вакцини. Дані про кожне щеплення вноситимуть в електронну систему охорони здоров’я, яка дозволяє на вимогу сформувати довідку про те, що людина пройшла вакцинацію проти Covid-19.
Вакцинація проти Covid-19 є добровільною і безкоштовною
Загалом Всесвітня організація охорони здоров’я схвалила для екстреного використання 4 вакцини проти COVID-19. Це Pfizer/BioNTech, AstraZeneca/Covishield (Індія), AstraZeneca/SKBio (Південна Корея), Moderna. На останніх стадіях погодження знаходяться вакцини Sinovac та Sinopharm. Також у ВООЗ є 256 вакцин-кандидатів, із них 74 вакцини – на стадії клінічних розробок.

«Весь світ покладає надії на вакцинацію. Тепер важливо донести до людей, що вакцина – це шанс повернути нам нормальне життя. Пригадую, як рівно рік тому мені, як головному державному санітарному лікарю, довелося повідомити, що Covid-19 зафіксований в Україні. Протягом усього цього часу ми боремося з епідемією силами медиків та шляхом карантинних обмежень. Нам вдається тримати ситуацію під контролем, однак хвороба не відступає, – каже заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.
На Львівщині зараз працюють чотири мобільні бригади з вакцинації. «У минулі вихідні до вакцинації долучилися мобільні бригади міст Червоноград, Самбір і Стрий. Окрім цього, працює мобільна бригада у Львові», – зазначив Орест Чемерис.
Як писала «Львівська Пошта», перша партія вакцини проти коронавірусу на Львівщину, зокрема до Львова, надійшла 25 лютого. Це 42 200 доз вакцини Oxford/AstraZeneca (Covishield), якою планують щепити 21 100 осіб (по дві дози на одну людину).
Загалом в області вже до тисячі вакцинованих. У щеплених осіб не спостерігали побічних ефектів, кажуть медики, лише незначні прогнозовані ознаки-симптоми після вакцинації, серед яких слабкість, незначне підвищення температури тіла тощо.
Кожен п'ятий з тих, хто переніс ковід в тяжкій формі, через пів року може знову потрапити в стаціонар зі серцево-судинними чи іншими проблемами. Всіх закликаю вакцинуватись, тому що тільки так можна припинити поширення хвороби – Таміла Алексанян
На Львівщині перше щеплення (а їх має бути два) вакциною Сovishield/AstraZeneca вже мають 50 медиків обласної інфекційної лікарні, 70 медиків 8-ої міської клінічної лікарні, 80 медиків регіонального центру легеневого здоров’я, 310 медиків міської клінічної лікарні швидкої допомоги й обласного центру екстреної медичної допомоги, 120 працівників обласного лабораторного центру та лабораторій, які проводять аналізи на COVID, 80 медиків обласної дитячої клінічної лікарні «Охматдит», 40 медиків військово-медичного клінічного центру Західного регіону, 30 медиків міського пологового клінічного будинку № 1, а також медики обласної клінічної лікарні та обласного госпіталю ветеранів війн та репресованих ім. Ю. Липи.
Окрім мобільної бригади 2-ї міської поліклініки, тепер щеплення робить ще й мобільна бригада 4-ї міської поліклініки, яка пройшла навчання щодо роботи з цією вакциною, інформує пресслужба міськради.

Як писала «Львівська Пошта», медики Сергій Федоренко і Таміла Алексанян стали першими на Львівщині, кого 25 лютого щепили вакциною Oxford/AstraZeneca (Covishield) проти коронавірусу. Сергій Федоренко – директор Львівської обласної інфекційної лікарні, Таміла Алексанян – завідувачка 4-им діагностичним відділенням цього медзакладу.
«Я працюю з ковідом з березня 2020 року. Бачила велику кількість пацієнтів, їхні страждання та важкий стан. Бачила не одну смерть від ковіду, тому сумнівів щодо того щепитися чи ні, у мене не було, – зазначала Таміла Алексанян. – Навіть ті, що легко перенесли хворобу, не можуть тривалий час повернутись до звичайного способу життя. Люди не знають, що кожен п'ятий з тих, хто переніс ковід в тяжкій формі, через пів року може знову потрапити в стаціонар зі серцево-судинними чи іншими проблемами. Всіх закликаю вакцинуватись, тому що тільки так можна припинити поширення хвороби».
«Коронавірус – це надзвичайно підступна, важка і непрогнозована хвороба. Ми стикаємося з тим, що хворі поступають до нас у стані середньої важкості, а згодом за надзвичайно короткий час бачимо й важку форму перебігу недуги. На жаль, за наявності супутніх хвороб (серцево-судинної недостатності, цукрового діабету) розвиваються ускладнення. На жаль, недуга закінчується й летально… У світі ще з минулого століття єдиним методом профілактики інфекційних хвороб є вакцинація. Щеплюватися треба, і немає жодного сумніву!», – наголосив «Львівській Пошті» Сергій Федоренко, директор Львівської обласної інфекційної лікарні. – Коли ти говориш у відділенні з тими людьми, які є у важкому стані, й запитую, як вони ставляться до вакцинації. Відповідають, що обов’язково б щепилися, аби не захворіти і не лежати зараз у важкому стані в лікарні, не дихати киснем, не бути обмеженим в рухах, не мати гарячку… Звісно, що ці люди за вакцинацію, бо вони віч-на-віч з важкою хворобою і не знають, які наслідки будуть згодом».

«До кінця цього тижня ще 9 мобільних бригад отримають сертифікати про проходження навчання з вакцинації. Понад те, одна бригада вже пройшла навчання щодо роботи з вакциною Pfizer, і щойно вона прибуде на Львівщину, бригада розпочне роботу. Наголошую, що мобільні бригади працюють у вихідні, а отже, надалі кількість вакцинованих буде збільшуватися», – веде далі Орест Чемерис і наголошує, що вакцинація – єдиний метод боротьби з пандемією коронавірусу!
«Всі мають чітко розуміти, що іншого методу боротьби з коронавірусом як вакцинація немає. Вакцинація – це єдиний метод, аби убезпечити себе від захворювання на ковід. Тож якщо хочемо повернутися до звичного життя і життя без страху контактувати один з одним, то ми повинні вакцинуватися», – каже Орест Чемерис.
Враховуючи те, що вакцина десятидозова, залишковими дозами вакцинують відомих, авторитетних мешканців області. «Є багато людей, які зголошуються на вакцинацію, щоби власним прикладом показати безпечність і необхідність вакцинації», – зазначив Орест Чемерис.
Залишковою дозою вакцини CoviShield вже щепилися очільник Львівщини Максим Козицький, екс-керівник Львівщини Микола Кміть – щоб особистим прикладом показати, що вакцинуватися безпечно та життєво необхідно.
Тим часом сьогодні на стаціонарному лікуванні у Львівській обласній інфекційній клінічній лікарні перебуває понад 200 пацієнтів. Більшість із них – на кисневій терапії. «Стан пацієнтів середньої важкості та важкий. Більшість людей потребують кисневої терапії. Пацієнти мають ознаки гострої дихальної недостатності», – пояснює лікарка-інфекціоністка медзакладу Людмила Гринів.
З її слів, ковід став значно агресивнішим. «Тривалість перебування пацієнтів у стаціонарах подовжилася. Сьогодні це від двох тижнів і більше. Клінічно додалися симптоми ураження шлунково-кишкового тракту, серед яких нудота, блювання тощо. Таких випадків побільшало. Перебіг і тяжкість захворювання на даний час складніша», – каже Людмила Гринів.
Загалом медики констатують: епідситуація на Львівщині погіршується. Про це свідчать як кількість щоденно підтверджених випадків коронавірусної хвороби, так і кількість звернень до сімейних лікарів, а також кількість щоденно госпіталізованих пацієнтів у стаціонари області.
«Ліжкова мережа медичних закладів області заповнена на 50%. Для прикладу, якщо ще 20 лютого в стаціонарах Львівщини перебувало 1195 пацієнтів, то зараз їх понад 2000. Отже, за два тижні заповненість ліжкової мережі збільшилася з 30 до 50%. Серед госпіталізованих – значна кількість важких пацієнтів, які потребують кисневої підтримки», – розповів Орест Чемерис. За його твердженням, показник госпіталізованих пацієнтів порівняно з кінцем лютого збільшився на чверть. Також високий показник кількості підтверджених випадків. Найвищі показники у Львівському та Дрогобицькому районах.
Сьогодні ліжкова мережа медичних закладів області забезпечена киснем на понад 90%. Усі пацієнти отримують необхідну допомогу. Отож медики радять строго дотримуватися карантинних вимог, за можливості залишатися вдома, уникати велелюдних місць, утриматися від святкувань, зустрічей. «Соціальна дистанція, маска, гігієна рук – ось той мінімум, який під силу кожному, щоб убезпечити себе і своїх рідних!» – наголошують медики.
Коронавірус – це надзвичайно підступна, важка і непрогнозована хвороба. Єдиним методом профілактики інфекційних хвороб є вакцинація. Щеплюватися треба, і немає жодного сумніву – Сергій Федоренко
У свою чергу епідеміологиня, керівниця Львівського обласного лабораторного центру Наталія Іванченко закликає не легковажити своїм здоров’ям: «Якщо людина має будь-які ознаки ГРЗ – це підстава звертатись до сімейного лікаря. Якщо це дійсно коронавірус, особа повинна перебувати на самоізоляції та спостерігатись лікарем. Усі члени сім’ї хворого повинні теж залишатись вдома. Якщо цього не робити, поширення ковіду, зростання кількості хворих ми зупинити не зможемо».

У міських лікарнях Львова для лікування хворих на коронавірус облаштовані 1300 ліжок, але до кінця березня цю кількість планують збільшити до 2000. Зокрема, на базі двох лікарень утворять тимчасові шпиталі. Відповідна медична комісія розгляне можливість перепрофілювання денних стаціонарів міських поліклінік.

«Ми поставили собі за мету збільшити цей резерв на ще 700 ліжко-місць, тобто дійти до 2000. З огляду на чинне законодавство, сесії створили відповідну комісію, щоби вона акцептувала рішення, ухвалене на комісії з питань ТЕБ і НС, а саме: на базі лікарні швидкої допомоги і 8-ої лікарні додатково створити тимчасові госпіталі. Також комісія має оглянути приміщення наших поліклінік (мовиться про поліклініку на вул. Пасічна, на Сихові, на вулицях Виговського і Симоненка і на вулиці Мазепи. На базі цих п’яти поліклінік ми повинні визначити наш додатковий резерв, для того щоб можна було переміщувати хворих). Ми повинні дослідити поліклініки, тому що там є денні стаціонари. І ми будемо вивчати, чи можна їх перевести в режим цілодобових. Можливо, ми туди заберемо частину хворих з іншими недугами і збільшимо кількість ковідних ліжок у 8-ій лікарні та лікарні «швидкої». Ми лікуємо всіх, тому треба це все дообстежити і негайно ухвалити рішення. Базовими є 8-ма лікарня і лікарня «швидкої» саме тому, що там є відділення реанімації. Тобто ми не будемо напинати жодних наметів, а повністю використовувати медичні установи, які є в нашому місті. Намагатимемося їх частково перепрофільовувати, щоб кожен мешканець мав гарантію на отримання якісної допомоги», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.
Якщо хочемо повернутися до звичного життя і життя без страху контактувати один з одним, то ми повинні вакцинуватися – Орест Чемерис
Цього тижня в мерії Львова відбулося засідання міської комісії з питань ТЕБ і НС, де прийняли низку рішень в умовах протидії пандемії коронавірусу. Наразі Львівська міська територіальна громада перебуває у «помаранчевій» зоні карантину.
Мер Львова Андрій Садовий акцентує: місто готове до збільшення вакцинації у рази! «Ми підготували відповідні мобільні бригади, підготували відповідні приміщення в наших поліклініках. З нашого боку готовність є. Я розумію, що з боку міністерства є низка запитань. Будемо говорити про це з міністром. Якою є ситуація в світі? Для прикладу, Ізраїль, Німеччина чи Велика Британія суттєво збільшили кількість вакцинованих осіб, і як наслідок там спостерігається зменшення кількості хворих. Тому вони відкривають свої країни для більш нормального життя. Школи починають нормально працювати, інші установи. Сьогодні ми в «глибокій долині», тому що я сподіваюся, що серйозна вакцинація розпочнеться у травні. Але за умови, що буде щоденна динаміка. Місто не має права купувати окремо вакцину – це винятково компетенція держави. Якщо є необхідна кількість вакцин, то ми виконуємо свою роботу», – сказав міський голова Львова.
Громадяни, які не належать до першочергових груп вакцинації, можуть записатися в лист очікування на сайті vaccination.covid19.gov.ua, через портал «Дія» і через контакт-центр МОЗ: 0 800 60 20 19 і чекати на повідомлення про початок вакцинації своєї групи.
Інструкція, як записатися в лист очікування через портал «Дія», тут: https://youtu.be/F5rjN41GY7Y. Як записатися в лист очікування через застосунок – https://youtu.be/z0VY0nPgBbg. Оновіть застосунок «Дія» до останньої версії в маркетах, аби ця послуга була доступна!


Популяризувати вакцинацію серед населення

Департамент охорони здоров’я Львівської ОДА пропонує публічним і громадським діячам заповнити онлайн-анкету і претендувати на щеплення залишками доз вакцин від коронавірусу.
Резервні списки охочих вакцинуватися на залишкові дози формують у зв’язку з затвердженням наказу МОЗ «Про внесення змін до Дорожньої карти з впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19». Зареєструватися на вакцинацію можна за посиланням.
У запропонованій анкеті треба вказати свої дані і розповісти, в чому полягає діяльність як публічного або громадського діяча. «Маємо максимально знизити ризики невикористання доз вакцин. Один флакон розрахований на кілька доз. Для нас важливо, щоб не пропала жодна з них. Пропонуємо заповняти анкети публічним особам, бо вони можуть допомогти популяризувати вакцинацію серед населення. Однак якщо ви не вважаєте себе громадським лідером чи публічною людиною, все одно реєструйтеся і чекайте на запрошення на вакцинацію», – каже очільник обласного департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис.

МОЗ запустило інформаційний портал з питань вакцинації проти Covid-19 в Україні. Портал vaccination.covid19.gov.ua є офіційним джерелом інформації, на якому можна дізнатися про етапи та цільові групи вакцинації, які вакцини використовуватиме та як відбуватиметься сам процес вакцинації в Україні. В Україні працює національний контакт-центр МОЗ з питань Covid-19. Номер гарячої лінії: 0 800 60 20 19.
фото: пресслужба Львівської ОДА,
пресслужба Львівської міськради
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3944 / 4.15MB / SQL:{query_count}