Не легковажте!

Вірус залишається агресивним, непередбачуваним та спричиняє тяжке захворювання легеневої системи

Пацієнти, які зараз лікуються в стаціонарах, – набагато важчі, ніж ті, що лікувались навесні. Окрім того, під загрозою тепер не лише літні люди, а й молодь. «Вірус зараз відрізняється тим, що вражає абсолютно здорових молодих людей. Необов’язково мати якусь патологію, аби мати серйозні ускладнення від ковіду. Імунологи уже говорять про те, що вірус має різні штами: більш агресивні та менш агресивні. Зміни у геномному складі вірусу призводить до того, що він стає непередбачуваним», – розповіла експерт департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з пульмонології Надія Рудницька.
Вірус залишається активним, агресивним, непередбачуваним та спричиняє тяжке захворювання легеневої системи. До того як спричинити захворювання, він йде із дихальних шляхів.
«Уламки вірусу, які є в організмі, провокують неправильну лавиноподібну нескоординовану реакцію імунної системи організму, внаслідок чого розвивається гострий респіраторний дистрес-синдром, який потребує госпіталізації та великих матерільних витрат для його усунення», – зазначає Надія Рудницька.
За словами пульмонолога, медики очікують невдовзі збільшення рівня захворюваності. «Медична система працює нонстоп, борячись щоденно за життя людей. І дивно бачити, що наші люди досі сприймають цю хворобу легковажно. Якщо ми мали останнім часом невеличке зниження рівня інфікованих, то тепер ми на порозі збільшення кількості хворих, бо люди абсолютно не дотримуються карантину. Бачимо велику кількість людей у транспорті, в розважальних центрах, на святкуваннях корпоративів. Це призведе до зростання кількості інфікованих. На Новий рік та Різдво медики матимуть більше роботи», – прогнозує експерт.
Разом із тим, вакцинація від грипу, яку розробляла всесвітньо відома компанія, уже застосовується у розвинених країнах. «Так, вакцина ще не є досконало вивчена, адже часу пройшло не так багато. Клінічні дослідження потребують тривалих клінічних досліджень. Точно відомо, що імунітет формуватиметься на короткий період. Не зважаючи на те, що перехворіла уже велика кількість людей, вірус не слабшає. Він набирає активності і знаходить нові варіанти пристосовуватись», – розповіла Надія Рудницька.
У свою чергу, медики розповідають, що збільшився відсоток важких дітей, хворих на ковід. «Упродовж останнього часу у нас збільшився відсоток дітей, які важко переносять недугу. Зокрема за увесь період лікування коронавірусної інфекції, було проліковано 11 дітей з синдромом Кавасакі», – зазначила керівниця лікарні «ОХМАТДИТ» Олександра Бурда.
Медики пояснюють, синдром Кавасакі – це гостре гарячкове захворювання дитячого віку. Характеризується ураженням коронарних та інших судин з можливим утворенням аневризм, тромбозів та розривів судинної стінки. Без адекватного лікування летальність сягає 1 %. Але навіть при інтенсивному лікуванні можлива смерть окремих хворих.
«Це дуже серйозний синдром, який може мати різні ускладнення для життя, зокрема він ускладнюється коронаритом – запаленням коронарних артерій серця. Основне лікування – це введення імуноглобулінів. Таке лікування є дорогим, але всіма зусиллями ми стараємось дітям допомогти», – зазначила Олександра Бурда.
Вона додала, жодна дитина, яка лікувалась у медзакладі із синдромом Кавасакі, немає клінічних ускладнень, діти одужали, їх виписали додому.
Чимало дітей, яких лікують в ОХМАТДИТІ від коронавірусу, мають супутні захворювання. Це ускладнює лікування, зазначають медики. «Значний відсоток дітей – це діти, які мають серйозні супутні патології. Цукровий діабет, гематологічні, ендокринні патології, вроджені вади сечовидільної системи, ниркову недостатність», – зазначила Олександра Бурда.
На Львівщині завантаженість ліжкової мережі зараз становить 40,9 %. Загалом для ковідних хворих в опорних медзакладах області підготували – 3645 ліжок, з них – 1486 зайняті. «На лікуванні перебуває 1486 хворих. З них: 129 на лікуванні в реанімаційних відділеннях, 26 на апаратах ШВЛ», – розповів керівник департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис. Киснем забезпечені 2750 ліжок, що становить 75 % від загальної кількості.
Цього тижня завершує свою роботу міжвідомча комісія з перевірки опорних ковідних лікарень. «З понеділка комісія опрацьовуватиме результати перевірок. За підсумками буде підготовлена відповідна довідка», – каже Орест Чемерис.
Комісія перевіряє усі ковідні установи на спроможність електромереж та техніку безпеки, а також безпеку використання всіх кисневих установок та апаратури. До її складу комісії увійшли представники департаменту охорони здоров’я, паливно-енергетичного комплексу, Держпраці. Перш за все комісія перевірила найбільш заповнені установи. Висновки будуть містити технічні характеристики по кожній лікарні, на підставі яких будуть формулювати рекомендації.


Впродовж півтора місяця роботи контакт-центру МОЗ із протидії коронавірусній хворобі COVID-19 – дзвінки безкоштовні за номером 0-800-60-20-19 – опрацювали понад 94 тисячі звернень.
«Нам важливо почути кожного українця, який зіткнувся з тією чи іншою проблемою. З цією метою був організований контакт-центр із протидії поширенню COVID-19. Протягом короткого часу роботи контакт-центру 150 операторів надали допомогу більш ніж 94 тисячам громадян», – повідомив заступник міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Ярослав Кучер.
Найактуальнішими є звернення щодо питань діагностики, амбулаторного лікування, безкоштовних та платних тестувань, порядку проходження самоізоляції, підписання декларацій.
«Також впроваджено в тестовому режимі опцію залишення запиту на виїзд мобільної бригади через контакт-центр. На запит наших громадян уже відбулося 1105 виїздів. Оператори контакт-центру лише фіксують запити на виїзд бригад. Фахове рішення щодо реальної необхідності такого виїзду приймають медичні працівники», – каже Ярослав Кучер.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7779 / 1.59MB / SQL:{query_count}