Вакцинуйтеся! Навіть попри Covid-19

Львівська область повністю забезпечена всіма необхідними вакцинами для профілактичних щеплень. Було б бажання щепитися…

В Україні й раніше було не все гаразд з вакцинацією, а тепер через пандемію коронавірусу ситуація погіршилася ще більше. За даними Міністерства охорони здоров’я, під час пандемії Covid-19 істотно зменшилася кількість дітей в Україні, які отримали три дози вакцини проти дифтерії, правця і кашлюку, щеплення проти кору, краснухи, паротиту та поліомієліту.
Станом на початок липня цього року, за повідомленням Центру громадського здоров’я, в Україні лише 37% (від планового річного показника) дітей віком до року вакциновані проти кору, паротиту, краснухи (КПК-1). Серед дітей віком шість років (КПК-2) цей показник становить 41%.
Такий відсоток охоплення щепленнями проти кору в Україні є недостатнім, аби до кінця року сягнути 95%. Згідно з рекомендаціями ВООЗ, якщо достатня кількість людей у країні вакциновані (понад 95%), поширення вірусу припиниться. І навпаки, якщо у країні діти та дорослі залишаються невакцинованими, це може призвести до поширення вірусу і нових випадків захворювання.
«Ми не повинні забувати про вакцинокеровані інфекції. На жаль, в Україні впродовж січня – червня зареєстровано 1017 випадків кашлюку, 245 випадків кору, 120 випадків епідемічного паротиту і 28 випадків краснухи. Це все інфекції, які можна і потрібно запобігати шляхом проведення планових щеплень. На жаль, тенденції не дуже втішні», – зазначив головний санітарний лікар України, заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.
З його слів, найкритичніша ситуація в Дніпропетровській області (показники знижені на 47%). Невтішна ситуація в Житомирській області, Київській, Хмельницькій, Харківській. У Львівській області, окрім зниження рівня вакцинації проти кору, краснухи, паротиту, спостерігається значне зниження рівня вакцинації проти кашлюку, дифтерії, правця (23%), поліомієліту (18%).
«Усе це може призвести до того, що в нас поруч із коронавірусною хворобою будуть реєструвати спалахи вакцинокерованих інфекцій, які можна і потрібно профілактувати», – вважає головний санітарний лікар.

Водночас, за даними експертки департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Наталі Гончар, Львівщина повністю забезпечена вакцинами для профілактичних щеплень.
«Саму процедуру вакцинації повинні виконувати згідно з усіма протоколами, узгоджувати з сімейним лікарем та реєструвати на певну дату і час, аби уникнути черг та контактів з іншими людьми. 6 серпня надійшла дифтерійно-правцева вакцина для ревакцинації дітей віком шість років, яка була в дефіциті у І півріччі 2020-го. На сьогодні Львівська область повністю забезпечена всіма необхідними вакцинами для профілактичних щеплень. Захистіть себе та своїх рідних – вакцинуйтеся!» – наголошує Наталія Гончар.
Нагадаємо, що в Україні, згідно з Національним календарем щеплень, роблять вакцинацію проти 10 інфекційних хвороб: гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та Hib-інфекції. З 2022 року до календаря планують додати ще одне обов’язкове щеплення – проти пневмококової інфекції.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9541 / 1.55MB / SQL:{query_count}