Потрійне щастя

У Львівському обласному перинатальному центрі виписали додому передчасно народжену трійню. Дівчатка-"поспішайки" місяць перебували під наглядом медиків

Вони народилися місяць тому, підросли, зміцніли та щасливо разом із мамою і татом вже поїхали додому.
Каміла, Аліна та Вероніка – так назвали трійню, яка ще 9 липня народилася у Львівському обласному клінічному перинатальному центрі. Цілий місяць передчасно народжені діти були змушені перебувати під пильним наглядом медиків. Річ у тім, що дівчатка народилися з респіраторним дистресом, тому весь час були у відділенні інтенсивної терапії новонароджених на штучній вентиляції легень та спеціальній замісній терапії. Згодом їх перевели до постреанімаційної палати.
Зараз здоров’ю немовлят уже нічого не загрожує. Тож 11 серпня, їх нарешті виписали.
Це наш перший досвід успішного виходжування трійнят, які народилися з вагою меншою 1500 грам
Як розповіла «Львівській Пошті» директорка Львівського обласного клінічного перинатального центру Марія Малачинська, три дівчинки з’явилися на світ за допомоги екстреного кесарського розтину на 32-33 тижні вагітності з масою тіла 1360, 1480 та 1650 грамів.

«Виносити трійню не так просто, тому, як і більшість інших, ці дівчатка також народилися передчасно. Спочатку їм діагностували певні проблеми зі здоров’ям, вони потребували штучної вентиляції легень та сурфактантзамісної терапії, – розповідає директорка перинатального центру. – Зараз у дітей позитивна динаміка. Їхня вага з кожним днем збільшується, вони активно розвиваються, а в мами налагодилося грудне вигодовування. Усього цього вдалося досягти завдяки роботі мультифункціональної команди нашого центру: акушерів-гінекологів, неонатологів, реаніматологів, анестезіологів, середнього і молодшого медперсоналу. Усі невтомно працювали над тим, аби виходити цих дітей і успішно виписати».
Марія Малачинська розповідає, що це перша трійня, яку вдалося виходити аж до виписки в перинатальному центрі. До цього часу дітей із такою малою масою тіла на другий етап виходжування зазвичай доправляли в ОХМАТДИТ.
«Це наш перший досвід успішного виходжування трійнят, які народилися після багатоплідної вагітності з вагою меншою 1500 грам. Тішимося, що всю потрібну кваліфіковану допомогу можемо надавати на місці. Так тепер повинно бути завжди. Навіть коли пацієнтки народжують дітей із малою масою тіла, вони все одно мають іти додому разом! Це і є робота відділення постінтенсивного догляду новонароджених і виходжування недоношених дітей. Загалом для перинатального центру дуже важливо працювати в замкненому циклі. Тобто в цьому випадку вся допомога від невиношування вагітності, самих пологів і догляду мами та дітей відбувалася в стінах нашого центру», – веде далі співрозмовниця.
Три дівчинки з’явилися на світ за допомоги екстреного кесарського розтину з масою тіла 1360, 1480 та 1650 грамів. Маленьких красунь виписали додому з вагою 2180, 2200 та 2510 грамів
Зараз у перинатальному центрі, зі слів Марії Малачинської, обладнана одна постреанімаційна палата з чотирма ліжками, де є можливість виходжувати діток, які цього потребують. Але в найближчих планах відкрити ще 25 ліжок, а також завершити реконструкцію другої черги лікарні – гінекологічного корпусу. Цілком імовірно, що це станеться вже в середині цьогорічної осені.
«У 2013 році, коли закрили перинатальний центр, основною причиною закриття була саме відсутність усього цього, тобто не було другого етапу виходжування новонароджених діток. Зараз це можливо, і це наша перша трійня, яку ми успішно виходили», – додала директорка центру.
Звісно, пологи в жінки не були партнерські. Через карантин партнерські пологи заборонили як мінімум до 31 серпня. Як буде далі, наразі не відомо, адже тенденція захворюваності на коронавірус залишається високою.
фото: Олег Огородник, Львівський обласний перинатальний центр

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8371 / 1.57MB / SQL:{query_count}