Найкраща їжа для малюка

В Україні триває Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування: що варто знати

У материнському молоці є все необхідне малюкові до шести місяців, а саме підтримка мозкового розвитку, імунного захисту, водного балансу і налагодження психологічного контакту з матір’ю, переконані більшість неонатологів, лактологів та педіатрів світу. Медики наголошують: материнське молоко – ідеальне харчування, яке сприяє здоровому росту і розвитку малюка! Основу материнського молока становлять особливі білки, які мають високу біологічну цінність, легко перетравлюються і всмоктуються. З молоком матері дитина отримує поживні речовини і вітаміни, через його споживання передається більшість захисних антитіл від багатьох дитячих хвороб – таких як діарея і пневмонія, що є основними причинами дитячої смертності в усьому світі.
Із 1 серпня триває Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування. Як і в попередні роки, цього року до нього долучилася Україна. Підтримали його чи не всі пологові та дитячі лікарні Львова.
Як зазначила неонатологиня Львівського обласного клінічного перинатального центру, керівниця Обласного центру грудного вигодовування Ольга Шлемкевич, Всесвітній тиждень проводять для того, аби акцентувати увагу громадськості на цінності грудного вигодування та популяризувати здоровий спосіб життя.
«Діючи разом, ми підтримаємо батьків та створимо умови для грудного вигодовування сьогодні та для майбутніх поколінь», – зауважила неонатологиня.
Задля підтримки грудного вигодування та популяризації здорового способу життя впродовж цього тижня у Львові планують онлайнові круглі столи
А ось темою цьогорічного Тижня підтримки грудного вигодовування, зі слів головної координаторки з грудного вигодовування міської дитячої лікарні Львова Лариси Григоренко, є «Підтримуємо грудне вигодовування заради здоровішої планети».
«Щороку в нашій лікарні ми проводимо Тиждень підтримки грудного вигодовування. У цей час особливу увагу звертаємо на індивідуальну роботу з кожною мамою, аби докладно пояснити, чому так важливо годувати дитину грудьми. Адже для мами це і профілактика онкозахворювань, і краще післяпологове відновлення, і хороший емоційний стан тощо. Користь годування материнським молоком для дитини взагалі важко переоцінити – підвищується рівень імуноглобулінів, унормовується імунний статус дитини, немовля їсть, коли хоче, скільки хоче, і ця їжа завжди є стерильною та доступною, найкращою, найсмачнішою. Та, що найголовніше, налагоджується міцний зв’язок між мамою і дитиною, який упродовж життя перервати неможливо», – зазначила Лариса Григоренко.
На її думку, жінки, яких виписують із дитячої лікарні, вміють правильно прикладати дітей до грудей, добре знають, в якій позиції краще годувати немовля, як довго це робити і за потреби – як правильно зціджувати материнське молоко, коли є певні протипоказання до прикладання до грудей або коли дитина перебуває у відділенні інтенсивної терапії.
Заняття з правильного грудного вигодовування у стінах лікарні не обмежуються лиш одним тижнем, а діють на постійній основі у відділенні патології новонароджених та недоношених дітей.
«У нашому відділенні ми постійно пропагуємо грудне вигодовування і практично працюємо з матерями, аби правильно налагодити весь процес. Зараз через пандемію не можемо збиратися на групові заняття із дітьми, як це зазвичай відбувається один раз на тиждень, тому працюємо з кожною мамою індивідуально», – додала координаторка з грудного вигодовування.
Як наголосила Ольга Шлемкевич, з метою підтримки грудного вигодування та популяризації здорового способу життя впродовж цього тижня у Львові планують онлайнові круглі столи та інші дистанційні заходи.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8079 / 1.56MB / SQL:{query_count}