Легко хворіють, але швидко поширюють

У ОХМАТДИТі від коронавірусу лікують восьмеро дітей. Яким є їхній стан та як проходить лікування

Діти теж хворіють на коронавірус. Не в такій важкій формі, як інші вікові групи, та все ж хворіють. І хоч недуга ця має в них переважно легку форму, вони є частими переносниками інфекції!
За даними Центру громадського здоров’я України, від початку пандемії в нашій країні зафіксували 54 тисячі 771 випадок захворювання на коронавірус, із яких 3906 становлять діти! Лише за минулу добу, 14 липня, лабораторно підтверджені 638 випадків Covid-19, із них 26 у дітей.
У Львівській області опорною лікарнею для надання допомоги хворим на коронавірус дітям визначили ОХМАТДИТ. Першого такого пацієнта тут прийняли ще на початку квітня. Хворих на Covid-19 дітей у наступні місяці, на щастя, було небагато: в травні – троє, у червні – восьмеро. Найменшій дитині, яка потрапила з коронавірусом у ОХМАТДИТ, було лише кілька днів від народження, найстаршій – 17 років.
Як розповіла «Львівській Пошті» директорка Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «ОХМАТДИТ» Олександра Бурда, з початку цього тижня у спеціально обладнаному відділенні для хворих на коронавірус лікують 16 дітей. Однак із них тільки у восьми підтверджений діагноз, у решти – підозра.
«Попри те, що нашу лікарню визнали опорною для лікування дітей із коронавірусом, до нас і далі доправляють чимало ургентних хворих, переважно з травмами чи гострою хірургічною патологією. Тому задля безпеки для пацієнтів із Covid-19 ми облаштували окреме відділення. Воно розташоване в головному корпусі лікарні, на другому поверсі. У нього окремий вхід та приймальний покій, тому діти, які мають підозру на коронавірус, потрапляють у лікарню із абсолютно іншого, ізольованого входу та іншого приймального відділення, – розповідає Олександра Бурда. – Саме відділення також поділене на дві частини: в одній лежать діти з підозрою на коронавірус, у другій – з уже підтвердженим діагнозом».
Директорка медзакладу каже, що серед 16 пацієнтів, які зараз перебувають у коронавірусному відділенні ОХМАТДИТу, в шести діагностували пневмонії. У решти симптоматика різна: гарячка, катаральні явища (нежить, рідше кашель), прояви інтоксикації (розлади в роботі шлунково-кишкового траку, діарея, нудота, блювання). Були такі, що потребували інтенсивної терапії, хоча, на щастя, ніхто на штучній вентиляції легень не був.
«Відсоток важких пацієнтів серед дітей у нас невеликий, переважно середньої важкості. Загалом діти легше переносять коронавірус, аніж дорослі. Крім того, перебіг хвороби у них часто не з класичними симптомами – температурою і кашлем, а з розладами в роботі шлунково-кишкового тракту. Хворіють здебільшого діти із сімей, де батько чи мати також хворі на коронавірус», – пояснює Олександра Бурда.
Скільки коштів витрачають на лікування однієї хворої на коронавірус дитини, директорка ОХМАТДИТу не може сказати. Бо, з її слів, усе залежить від стану дитини, її віку, ваги, призначеного лікування. Щодо тривалості лікування, то тут також по-різному: дітей із коронавірусом середньої важкості лікують сім – десять днів, з важким – більше двох тижнів.
«Ми є опорною лікарнею щодо коронавірусу, маємо підписані угоди з НСЗУ, фінансування. За ці кошти купуємо ліки, деззасоби, індивідуальні засоби захисту. Пацієнтів із підтвердженим коронавірусом у нас небагато, але є чимало з підозрою, тому витратних матеріалів потрібно також багато. Стараємося, аби дітям, яких до нас скеровують, вистачало всього – інфузійних розчинів, антибіотиків тощо. Якщо ж для лікування потрібно щось, що не входить у перелік, батькам доводиться докуповувати це самим», – каже директорка лікарні.
Що стосується наступного етапу послаблення карантину та відкриття дитсадків, то Олександра Бурда зазначила, що нічого не має проти цього. Навпаки, їх потрібно відкривати, але за певних умов.
«Якщо діти більшість часу перебуватимуть на вулиці, приміщення за цей час добре провітрюватимуть, дезінфікуватимуть і кварцуватимуть. Тож я тільки за це. Проте в нас, на жаль, так стається, що тільки карантин послаблюють, як одразу ж спостерігається зростання кількості інфікованих. А все тому, що люди забувають про маски, дистанцію... Нам усім і надалі треба бути обережними, вірус нікуди не подівся, отже, залишається вірогідність контактів із хворими на Covid-19. Ризики зараження мінімізують дотримання правил соціальної дистанції, правильне використання засобів індивідуального захисту – маска, рукавички та ретельне миття або дезінфекція рук!» – наголошує співрозмовниця.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7531 / 1.57MB / SQL:{query_count}